Toks koncertinio turo pavadinimas pasirinktas neatsitiktinai. Tikrasis Ani Lorak vardas – Karolina Kuek, tačiau juo 36-erių ukrainietė scenoje niekuomet neprisistato. Priežastis – prieš dešimtmetį tokiu pat vardu ir pavarde vienoje Rusijos televizijos laidoje išpopuliarėjusi kita dainininkė. Padėti sugalvoti sceninį pseudonimą jai padėjo tuometinis Ani prodiuseris Jurijus Falyosas pasiūlęs merginai Karolinos vardą perskaityti iš kito galo.
Maždaug 3 tūkst. dainininkės gerbėjų talpinusioje arenoje šiek tiek po 20 val. ekrane pasirodė kontrastingų spalvų futuristinio stiliaus vizualizacijos ir suskambus energingiems dainos „Ptica“ akordams scenoje ant specialios pakilos pakibo pati Ani. Trumputę juodą blizgią suknelę vilkinti atlikėja pasirodė drauge su keturiais atletiškais šokėjais ir muzikantų grupe.
Garsiomis ovacijomis pasitikta Ukrainos scenos princesė nepaliko abejingų. Emocingai šūktelėjusi ji sveikino Vilniaus publiką ir pasidžiaugė dar kartą sugrįžusi ten, kur kadaise buvo itin šiltai sutikta. Iškart po to su trenksmu suskambo vieni populiariausių Ani kūrinių „Obnimi Menya“, „Zazigaj Serdce“ – jį drauge su atlikėja dainavo visa salė.
Ritmingą toną koncerto pradžioje davusi dainininkė po kelių kūrinių leido atsikvėpti. Minutei palikusi sceną iš naujo į ją žengė jau pasikeitusi ir labiau romantiška. Kailiniais akcentais dekoruotą disko kostiumą ji iškeitė elegantišką baltą suknelę, o sulėtinusi tempą tarsi įrodė – savo stipriu ir sodrius vokalu ji puikiai atlikti ne tik tik kraują kaitinančias, ritmingas dainas, bet ir subtilias, melancholiškas balades. Suskambus lyriškam kūriniui „Solnce“ koncerto publika kone pašoko nuo kėdžių – į viršų iškėlę šviečiančius telefonus ar žibintuvėlius jie sinchroniškai lingavo į taktą.
Žadėjusi „šou“ Ani tą ir padarė. Visas koncertą buvo galima padalinti į penkias dalis, pavadinusi jas „Grandinės“, „Fantazija“, „Juodasis kvartalas“, „Filosofinis“, „Grįžimas“.
Kaip valdyti publiką žaviosios ukrainietės mokyti nereikėjo: intensyvų tempą keitė lėtesnis, vėliau – vėl energingas, laukinės dvasios pilnas numeris. Trečioje pasirodymo dalyje suskambo pasigirdo ir elektroninės muzikos užuominų. Dubstepo ritmu šokėjai demonstravo breiko šokio sugebėjimus, o jaunesnė publika ėmė vis garsiau palaikyti savo favoritę. „S Pervogo Vzglyada“, „Dlya Tebya“ – akivaizdu, kad gerbėjų Lietuvoje ji turi nemažai: nesvarbu, kokį kūrinį ji bedainuotų, gerbėjai iš širdies kone visas dainas dainavo kartu.
Nesvarbu, kokį kiekvienas atėjęs pasiklausyti koncerto muzikos stilių mėgsta labiausiai – Ani rado būdą, kaip suvirpinti kiekvieno jautriausias stygas. Koncertui persiritus į antrą pusę buvo sunku patikėti, kad visas dainas atlieka ta pati dainininkė.
Čia skambėjo ir 2008-ųjų „Eurovizijos“ daina, su kuria Ani dalyvavo Serbijos sostinėje Belgrade vykusiame dainų konkurse. Tuomet sėkmingai į finalą išėjusi ukrainietė finišo tiesiojoje liko antra – ji nusileido tik rusų žvaigždei Dimai Bilanui.
Tiesa, šis bandymas užkariauti dainų konkurso sceną Ani nebuvo pirmasis, ji jau buvo išbandžiusi jėgas 2004-aisiais, kai po atlikėjos Ruslanos pergalės su daina „Wild Dances“ konkursas buvo rengiamas Kijeve. Tuomet Ani dalyvavo atrankoje dėl galimybės atstovauti šaliai, tačiau jos bandymas nebuvo sėkmingas – ją kovoje aplenkė reperiai „GreenJolly“.
Paskutinis dviejų valandų koncerto pusvalandis nuo kėdžių pakėlė net ir tuos, kurie buvo nusiteikę ramiai klausytis ukrainietės dainų. Minia žiūrovų vienas po kito stojosi iš sėdimų vietų, leidosi arčiau scenos ir drauge lingavo į taktą.
Švelnią popmuziką ir vietomis net lengvas džiazo užuominas su griežu gitarų ar elektroninės muzikos skambesiu tarpusavyje derinusi Ani nepaliko abejingų. Griausmingai amerikiečių Bon Jovi kūrinį „It‘s My Life“ perdainavusi ukrainietė koncertą užbaigė su griausmu.
Skambant dainai „Ya Vernus“ salėje sužibo telefonų švieselės. Susižavėjusi publika Ani paėmė iš muzikanto telefoną ir įamžino amikirka. Renginį vainikavo hitu „Medlenno“.
Šiandien 20 metų scenoje mininčią Ani muzika lydi nuo vaikystės. Šiltai su publika bendravusi atlikėja prisiminė ir ukrainiečių poetą bei kompozitorių Vladimirą Ivasiuką, su kuriuo gyveno tame pačiame name.
Daininke Ani svajojo tapti nuo mažens – jau būdama ketverių ji ėmė dalyvauti įvairiuose konkursuose. Tačiau sublizgėti jai pavyko sulaukus 14 gimtadienio. Tuomet Ani laimėjo Ukrainos dainų konkursą „Pervotsvit“, kuris atvėrė jai platesnius muzikinius vandenis.
„Noriu verkti iš laimės. Mylėkite vieni kitus, o aš visada dainuosiu apie jus“, – apie meilę dainavusi Ani sakė koncerto pabaigoje ir davė pažadą darkartą sugrįžti į Lietuvą.
Iškart po konceto Vilniuje Ani krausis lagaminus ir automobiliu pajudės į Rygą. Jos laukia dar ne vienas koncertas kaimyninėse šalyse.