Muzikinės įvairovės netrūks ir rugpjūčio 2–5 d. Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse vyksiančiame festivalyje, kurio šešiose scenose pasirodys šešios dešimtys užsienio ir Lietuvos atlikėjų.
1. Duke'as Dumontas „Ocean Drive“. 80-ųjų popmuzikos skambesys ir kultinio tų laikų TV serialo „Miami Vice“ dvasia – besiklausant šio britų DJ ir prodiuserio kūrinio mintimis nejučia gali persikelti į Floridos ar Kalifornijos pakrantes. Nesibaigiančia vasara kvepiantis kūrinys, kuriame skamba Boy Matthews vokalas, peržengė įprastas elektroninės šokių muzikos žanro ribas, „Youtube“ kanale peržiūrėtas daugiau kaip 356 milijonus kartų, ir nežiūrint to, kad „Ocean Drive“ pasirodė prieš 3 metus, šis skaičius nenustoja augti.
2. Rudimental „These Days“. 2018-ųjų pradžioje pasirodžiusi bendra Rudimental, Jess Glyne, Dano Capleno ir amerikiečių reperio Macklemore daina dar kartą įrodė, jog populiarios britų „drum and bass“ grupės vaikinams sekasi vykdyti savo misiją „sugrąžinti sielą į elektroninę muziką“. Pirmoji vieta UK, Australijos, Vokietijos ir kitų šalių muzikos topuose bei daugiau kaip 215 mln. „Youtube“ peržiūrų – akivaizdu, jog apie išblėsusius jausmus pasakojanti „These Days“ patinka ne tik besigydantiems sudaužytas širdis.
3. Rita Ora „Anywhere“. Nežinia ar šis ilgesingas, elektroninės šokių muzikos ritmais paremtas popkūrinys taps pasauliniu pabėgimo nuo savęs himnu, tačiau populiarumu jis jau spėjo aplenkti visas iki šiol išleistas Ritos Oros dainas. 205 mln. kartų „Youtube“ kanale jau perklausytos dainos idėja britų žvaigždei kilo Los Andžele – pavargusi nuo šio miesto Rita Ora svajojo apie „pabėgimą“ iš jo ir kelionę automobiliu kartu su draugais.
4. George'as Ezra „Budapest“. Pirmasis šiuolaikinio folkroko, bliuzo ir folk popmuzikos dainininko bandymas parašyti meilės dainą buvo toks sėkmingas, kad iš niekam nežinomo virtualaus pasaulio atlikėjo pavertė jį vienu geidžiamiausių muzikos pasaulio naujokų. Daugiau nei 127 mln. „Youtube“ peržiūrų surinkęs „Budapest“ papuolė į muzikos topus ne tik UK, bet ir visame pasaulyje, ir nors kūrinys pavadintas Vengrijos sostinės pavadinimu, šią dainą Ezra sukūrė prieš tai nesilankęs Budapešte. Atvirkščiai – kūrinio pavadinimas primena smagų jam nutikusį nuotykį, kai per daug aktyviai šventęs viename iš „Eurovizijos“ konkurso, vykusios Švedijoje, vakarėlių, dainininkas pramiegojo suplanuotą kelionę į Budapeštą.
5. Beatrich „Superstar“. Prieš metus pasirodžiusi daina, kurios vaizdo klipas „Youtube“ kanale peržiūrėtas jau daugiau nei 12 mln. kartų, gali drąsiai būti vadinama vienu ryškiausių praėjusios vasaros muzikiniu hitu. Žaibiškai išpopuliarėjusi daina prodiuserio Beno Ivanovo „Instagram“ platformoje atrastą Beatričę Pundžiūtę pavertė „karščiausia popscenos naujiena“ Lietuvoje ir už jos ribų.
6. Lilas ir Innomine „Karina“. Ši, vienos populiariausių Lietuvos hiphopo grupių, daina apie gyvenimišką ironiją ir absurdą „Yotube“ kanale jau perklausyta daugiau kaip 10 mln. kartų. „Tai daina apie tai, kaip mes matome situaciją iš šalies ir kaip jaučiamės joje atsidūrę. Kaip keičiasi mūsų požiūris, elgesys bei mąstymas keičiantis aplinkybėms. Norėdami tai perteikti, mes sugalvojome Karinos personažą ir sukūrėme jos istoriją“, – apie „Kariną“ yra sakę dainos autoriai Konstantinas Kiveris-Lilas ir Rolandas Venckys-Innomine.
7. Saulius Prūsaitis „Norim šokti“. Prieš porą metų festivalyje „Granatos Live“ pristatyta nuotaikinga ir į smegenis „įsiskverbianti“ daina – puikus įvairiaspalvės Sauliaus Prūsaičio kūrybos pavyzdys. Tobulo vasaros savaitgalio hitas buvo įamžintas muzikos festivalyje „Granatos Live“ nufilmuotame vaizdo klipe, kuris „Youtube“ kanale peržiūrėtas jau virš 9,5 mln. kartų.
8. Moniqué „Man nebaisu“. Pasirodžius šiai debiutinei solinei Monikos Pundziūtės-Moniqué dainai, kuri „Youtube“ kanale peržiūrėta jau 6 mln. kartų, dainininkė sakė, jog kūrinys puikiai atspindi jos pačios, jaunos atlikėjos, vidinę būseną: emocijų jūrą, ieškojimus ir užgimstančius jausmus. „Visa širdimi tikiu, kad dainos eilutė „Aš gyvenu – kol tuo tikiu“ padėjo man atrasti save, įgauti daugiau drąsos ir jėgų,“ – yra sakiusi Monika.
9. GJan „Not Afraid“. Šį kūrinį galima vadinti Gretos Jančytės, žinomos sceniniu GJan vardu, kelio į sėkmę pradžia – dainai pasirodžius „Youtube“ kanale apie merginą sužinojo visa Lietuva. Daugiau kaip 5 milijonus peržiūrų sulaukusio kūrinio atlikėja iškart pradėta vadinti „muzikine sensacija“, o „Not Afraid“ vaizdo klipas buvo nominuotas 2012-ųjų M.A.M.A. apdovanojimuose.
10. Andrius Mamontovas „Marso kanjonai“. Vienas įdomiausių Lietuvos muzikos pasaulio kūrėjų per savo daugiau nei 30 metų trunkančią karjerą yra sukūręs ne vieną hitu tapusią dainą, kurios anot jo, yra lyg savotiškas akimirkos užkonservavimas. Tačiau kaip tik apie šią, itin populiarią savo dainą, kuri turi beveik 1,5 mln. peržiūrų „Youtube“ kanale, Andrius Mamontovas yra sakęs: „Kartais žodžiai nebūtinai turi kažką reikšti. Tikrai nežinau tiesioginės „Marso kanjonų“ reikšmės, tai viena iš tų dainų, kuriose tekstas tiesiog sukuria tam tikrą nuotaiką, pastiprintą muzikos. Tikėtina, kad kitas žmogus turės aiškią šios dainos prasmės šifruotę“.
Pilną atlikėjų, kurie pasirodys šeštą kartą vyksiančiame muzikos festivalyje „Granatos Live“, sąrašą galima rasti www.granatos.lt.