Klasikinė, tačiau subtiliu moderno prieskoniu pagardinta muzika, stilingai įrengta scena, už muzikantų nugarų penkiuose didžiuliuose ekranuose istorijas pasakojančios videoprojekcijos, žaižaruojančios prožektorių šviesos – daugiau nei dvi valandas trukusį muzikinį spektaklį stebėjo pilnutėlė arena.
M.Levickiui dar tik 26-eri, o jis jau spėjo nuveikti tiek, kad jam galėtų pavydėti ir kai kurie dvigubai vyresni scenos kolegos. Jaunosios kartos akordeonistas instrumentą į rankas paėmė būdamas aštuonerių, nors pirmoji pažinti su akordeonu dar penkeriais metais anksčiau. Vėliau – studijos Londono Karališkosios muzikos akademijoje, šimtai koncertų, konkursų, garbės apdovanojimų, tarptautinis pripažinimas ir geriausio pasaulio akordeonisto vardas.
Savo repertuarą M.Levickis laikui bėgant išplėtė nuo amžinai nesenstančios barokinės iki patraukliai pateiktos populiariosios muzikos. O toks lankstumas tapo dideliu jo arkliuku – tai viena iš priežasčių, kodėl jį vienodai mėgsta tiek vyresnė publika, tiek jaunimas.
Kad jo gerbėjai apima kelias kartas, buvo galima įsitikinti ir ketvirtadienio vakarą, į „Siemens“ areną plūdo itin spalvinga publika. Likus pusvalandžiui iki koncerto pradžios prie įėjimo nusidriekė eilės – „Classic Live Show“ klausėsi tūstančiai muzikos mylėtojų.
„Nors tai yra koncertas, kuris vyksta arenose ir mes jį pavadinome šou, jo programa emociškai yra gili ir turtinga. Atlikti ją nėra paprasta, bet tai bus labai prasmingas, šiltas klasikinės muzikos koncertas“, – dar gastrolių pradžioje gerbėjams žadėjo M.Levickis.
Vargu ar kas apsilankęs koncerte suabejojo muzikanto žodžiais. Pasirodymas išties stebino savo svoriu. Daugeliui puikiai žinomi Wolfgango Amadeus Mozarto, Antonio Lucio Vivaldi, Stingo, Ennio Morricone, Dmitrijaus Šostakovičiaus, Johaneso Bramso muzika – visa tai skambėjo daugiau nei dvi valandas trukusiame dviejų dalių koncerte.
Pirmoji „Classic Live Show“ dalis čia pavadinta „Sapnais ir legendomis“, antroji – „Nuotykiais“. Dar prieš prasidedant koncertui ekranuose žiūrovams buvo parodytas pristatomasis vaizdo įrašas, kuriame M.Levickis – tikra žvaigždė: į areną jis atvyksta prabangiu automobiliu, užkulisiuose jį pasitinka gausus aptarnaujantis personalas – nuo vadybinkų iki grimerių, visi imasi savo darbų ir stengiasi, kad ilgus mėnesius repetuotas akordeonisto pasirodymas puikiai pavyktų.
Vaizdo įrašo pabaigoje M.Levickis persirengia, ima į rankas instrumentą ir prisėdęs ant prašmatniais ornamentais išraizgytos kušetės jį akordeoną. Po akimirkos panašų vaizdą žiūrovai galėjo išvysti ne tik ekranuose – analogiškas siužetas buvo atkartotas ir scenoje, M.Levickis gyvą pasirodymą pradėjo gulėdamas lovoje.
Koncerte netrūko žaismingų detalių: ne kartą nuo lubų virš gerbėjų galvų pabiro partitūros lapai, vėliau – žiemišką dangų imituojančios blizgios snaigės, koncertui įpusėjus pakilo ir pats M.Levickis. Ir ne bet kaip – užsidaręs į didžiulį narvą.
Įspūdingas reginys po valandos paskelbė neilgą pertrauką, po kurios prasidėjo dar daugiau staigmenų žiūrovams pateikusi dalis.
„Taip gera gyvai tarti jums labas“, – pradėdamas antrą, „Nuotykių“ dalį pirmą kartą su susirinkusiais pasisveikino M.Levickis.
Pasak jo, taip antra pasirodymo dalis pavadinta ne šiaip sau. Į žodį „nuotykiai“ telpa ir jo asmeninės patirtys, kasdieniai išgyvenimai, įvairiose kelionėse patirti netikėtumai.
Pristatydamas pavadinimo idėją, M.Levickis dalijosi prisiminimais apie mylimą Paryžių, – Škotijoje kadaise sutiktą pakvaišusią gerbėją, kuri įkyriai prašė jo pasilikti su ja ir kurti bendrą ateitį.
„Nuotykių būta visokių. Tačiau kartu su tais nuotykiais mes geriau pažįstame save, geriau pažįstame pasaulį, galų gale – susipažįstame vieni su kitais. O tuomet su vienais žmonėmis nebesinori išsiskirti, o kitų gal ir daugiau matyti nebenorime“, – mintimis dalijosi muzikantas.
Po šių žodžių apie gyvenimo bendražygius scenoje pasirodė ir daugiau drauge su M.Levickiu koncertavusių atlikėjų. Tarp jų – lengvabūdiškąjį kirpėją Figaro įkūniję artistiškas ir charizmatiškas tenoras Mindaugas Jankauskas, neseniai kūdikių susilaukusios solistės Ieva Prudnikovaitė-Pitrėnienė bei Oneida Kunsunga-Vildžiūnienė, kurioms šie pasirodymai per pastarąjį pusmetį buvo vieni svarbesnių.
Prie jų prisijungė ir talentinga smuikininkė Justina Auškelytė, balerina, choreografė Jūratė Sodytė. Viso šou metu M.Levickiui talkino aktorius Darius Petkevičius, čia atlikęs solidaus ir šaltakraujo liokajaus vaidmenį.
Vilniuje šventinį turą užbaigusiam akordeono virtuozui gerbėjai plojo atsistoję. Minioje buvo galima sutikti ir pasiklausyti koncerto atvykusių žinomų žmonių. Tarp jų – aktorių Vytautą Rumšą su žmona Eva ir dukra, laidų vedėją Eglę Daugėlaitę-Kryževičienę, prodiuserį Audrių Giržadą, kunigą Ričardą Doveiką, žurnalistę Gražiną Svirnelytę ir daugelį kitų.