Tad neatsitiktinai „Eurovizijos“ scenoje jis pristatė savo kūrybos dainą. Gabrielius ją atliks ir vasario 4 d. parodos „Studijos 2017“ uždarymo koncerte su LMTA.
Muzikinę karjerą pradėjai dar paauglystėje: tau tebuvo 15-16 metų, kai atėjai į „Chorų karų“ projektą. Šiandien esi Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentas. Kokios patirties pasisėmei iš pramoginių renginių ir kodėl vėliau nutarei studijuoti kompoziciją (pagal Skaitmeninės produkcijos studijų programą)?
Manau, jog visa patirtis yra naudinga, nes kiekvieną kartą išmokstame ko nors naujo, susiduriame su skirtingomis situacijomis ir bandome su jomis susitvarkyti. Televizijos projektai padeda atsiskleisti, prodiuseriai stengiasi padėti ir, svarbiausia, parodyti save. Jei tiksliai žinai, ko nori ir kas tau nėra priimtina, projektas tikrai tavęs nesugadins.
Visada savo ateitį siejau su menais, o labiausiai – su muzika. Tikriausiai dėl to nusprendžiau studijuoti kompoziciją. Pasirinkau šią specialybę, nes kūryba, muzikos komponavimas mane žavi ne ką mažiau nei atlikimas. Tiesa, taip pat planavau ir mokausi dainuoti, kartais padainuoju su teta, ji vokalistė.
Neseniai keletą dainų sudainavai duetu su Ginte Sičiūnaite, kuri, kaip ir tu, prieš keletą metų dalyvavo projekte „Lietuvos balsas“, o šiandien irgi studijuoja Muzikos ir teatro akademijoje meno vadybą. Ar ketinate tęsti bendradarbiavimą?
Gintė jau pirmuosiuose „Lietuvos balso“ sezonuose mane sužavėjo aksominiu balsu, o pažinus ją artimiau, supratau, kad tai visiškai mano žmogus. Jausdami abipusį ryšį, sugalvojome ir kartu padainuoti. Buvo be galo smagu, nes mūsų balsai puikiai papildė vienas kitą, todėl manau, kad ateityje taip pat atliksime dar ne vieną duetą.
Šalia studijų ir muzikinės karjeros esi dar ir modelis. Kaip susijusios visos tavo veiklos? Derini jas, ar tai lyg atskiri pasauliai, kurie egzistuoja lygiagrečiai?
Tai lyg vienas didelis mano pasaulis. Manau, jog populiarioji muzika ir modelio darbas vienas kitą ir papildo. Derinti šias veiklas visiškai nesunku – nededu didelių pastangų jų styguojant. Kol kas viskas išeina labai natūraliai.
Jau antrą kartą dalyvauji „Eurovizijos“ dainų konkurso atrankoje. Gal galėtum palyginti savo patirtis 2013 m. ir šių metų atrankose?
Pagrindinis skirtumas, jog dabar esu labiau subrendęs – tiek kaip atlikėjas, tiek kaip žmogus. Esu užtikrintas tuo, ką darau ir kaip noriu save pateikti.
Kas pastūmėjo dalyvauti „Eurovizijos“ atrankoje?
Labiausiai – šeima ir artimiausi draugai. Išgirdę dainą, jie įkalbinėjo mane tol, kol sutikau šį kūrinį parodyti platesnei auditorijai, o „Eurovizija“ tam yra ideali vieta.
Dainuoji savo kūrybos dainą „Feel Myself Free“. Kokios patirtys paskatino ją parašyti? Kokią žinią nori pranešti klausytojams šia daina?
Tikriausiai metai praleisti svetur – ne ten, kur save atrandu – ir grįžimas atgal, kur jaučiuosi visiškai laimingas. Vietoje, kurioje ir turėčiau būti, kur jaučiuosi laisvas, esu tarp savų žmonių.
Kartais mes pavargstame nuo kasdienybės ir norime pabėgti kur nors toli arba, mano atveju, grįžti ten, kur gali jaustis laisvas. Atlikdamas savo kūrybos dainą jaučiu dvigubą atsakomybę – už pateikimą ir už pačią dainą. Tačiau prisipažinsiu, man yra lengviau dainuoti savo kūrinius, nes juos rašydamas aš iškart jaučiau, kaip norėsiu atlikti vienoje ar kitoje vietoje, kokią emociją ir žinutę norėsiu perteikti.