„Mokiausi įskelti ugnį, išsikepti duoną. Buvo norinčiųjų ir susikurti savąjį magišką žolynų maišelį“, – pasakojo atlikėjas Karolis Steponavičius.
Anot jo, svarbu, kad miestų šventėse būtų kuo daugiau nemokamų aktyvių teminių pramogų. „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ nario nuomone, būtent tai turėtų tapti tikra dovana miestiečiams.
„Jei kurioje nors šventėje nebūtų tų didžiulių puodų su sudžiuvusiais šašlykais ir rūgtelėjusiais kopūstais, tuomet maloniai nustebčiau. Kartais tikrai pamąstai, jog viešos šventės būna labiau skirtos ne žmonėms, bet prekybininkams“, – sakė K.Steponavičius.
Atlikėjo teigimu, šventinę nuotaiką sukuria uždarytos gatvės ir minios jomis vaikštančiųjų. Net, pasak pašnekovo, jei tik pravažiuoja pro šalį, vis tiek spėji įkvėpti renginio atmosferos.
Miesto šventės be išskirtinio vietovės bruožo neįsivaizduoja Juozas Baužys. Atlikėjas patikino, jog labai svarbu, kad vietiniai bendruomenei skirti renginiai turėtų savitų, tai jai vienai būdingų bruožų. Tai, pasak J. Baužio, įgyvendinti nepaprasta, bet įmanoma.
Grupės „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ narys yra ne kartą dalyvavęs ir Vilniaus, ir Panevėžio, ir kitų miestų tradicinėse iškilmėse.
„Net važiuodami koncertuoti stengėmės atvykti į vietą parą anksčiau ir apsistoti pas artimuosius ar draugus. Taip tampame savesni vietai“, – pasakojo J.Baužys.
Kaune kolektyvo nariai pasivaikščiojo Laisvės alėja, užsuko į Karo muziejaus sodelį, pabuvo „Muziejų nakties“ lankytojais.
„Miesto šventėje tikiuosi muzikos, teatralizuotų pasirodymų. Labai svarbu, kad į jos rengimą būtų įtraukta vietinė bendruomenė. Visi miesto kolektyvai nuo vaikų iki senjorų. Šventei svarbi tema, o nuoširdumo jai suteikia savanoriai. Tuomet supranti, kad ne viskas gyvenime yra matuojama pinigais“, – sakė atlikėjas Martynas Enčius.
Grupės „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ koncertas truko daugiau nei valandą ir paskelbė, jog tris dienas trukusi tradicinė šventė „Hanza dienos“ yra baigta.
Šimtai kauniečių atlikėjų klausėsi įsitaisę ant pievos. Gausūs jų aplodismentai dainininkams neleido laiku pabaigti koncerto ir išreikalavo pakartojimo.
Iškart po atlikėjų į sceną lipo viduramžių riteriai, iškilmingai nuleidę „Hanza dienos“ vėliavą.
Per tris dienas Kaune įvyko dešimtys pasirodymų, turnyrų, konkursų, koncertų, rengta mugė, perfomansai, šou.
Apie grupę „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“
„Scenos išsišokėliai“, „scenos chuliganai“, „stereotipų laužytojai“ – „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ yra vadinami visaip, bet nė vienas iš apibūdinimų neatitinka to, kas iš tikrųjų vyksta šios grupės gyvuose pasirodymuose. Čia gerbėjai niekada nežino ko tikėtis: iš kojų verčiančio vakarėlio ar mažo muzikinio spektaklio.
Grupės pavadinimas gyvuoja nuo 2006 m. Tačiau tik po trijų aktyvių kūrybos metų, 2015 metų rugpjūčio 11 dieną „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ išleido debiutinį albumą „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“. Albumą labiausiai išgarsino radijo singlas ir vaizdo klipas „Į Venesuelą“ (režisierius Saulius Baradinskas). Klipas sulaukė šimtatūkstantinių peržiūrų Venesueloje, taip išgarsindamas Lietuvą ir lietuvišką kūrybą 33 milijonus gyventojų turinčioje Venesueloje.
Grupės kūrybiškumas buvo įvertintas M.A.M.A. apdovanojimuose. Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ laimėjo „Metų proveržio” ir „Metų vaizdo klipo” nominacijose. Taip pat kartu su Pajiešmenių pučiamųjų orkestru sėkmingai dalyvavo LRT projekte „Vario audra“, kuriame užėmė pirmą vietą.