„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2018 05 04 /22:31

Į Kauną grįžęs Bryanas Adamsas publikos pamokytas lietuviškai tarė: „Pajudink subinę“

Bryanas Adamsas sugrįžo į Kauną. Penktadienio vakarą „Žalgirio“ arenoje Kanados roko ambasadorius savo unikaliu prikimusiu balsu vėl glostė tūkstančių gerbėjų ausis ir širdis, muzikantas čia pristatė savo naujausią, praėjusių metų lapkritį pasirodžiusį albumą „Ultimate“. Publikai jis laužyta lietuviška kalba pasiūlė „pajudinti subinę“ ir kantriai išklausė, kaip ji jam traukia „Ant kalno mūrai“.
Bryano Adamso koncertas Kaune
Bryan Adams koncerto lankytojai / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Pasiklausyti naujų dainų, o ir garsiausių B.Adamso hitų čia susirinko minia dainininko gerbėjų. O jų – net kelios kartos, su jo kūriniais užaugusios per keturis dešimtmečius.

Koncerto nepraleido ir žinomi pramogų pasaulio atstovai. Bryano Adamso muzika mėgavosi Jonas Nainys, Rolandas Mackevičius, Monika Marija Paulauskaitė su mylimuoju Vladislavu Volkovu, Paulius Skučas, Gabrielius ir Austėja Landsbergiai.

B.Adamso koncertas Kaune įtrauktas į pasaulinį dainininko turą, prasidėjusį dar 2016 metais Australijoje ir besitęsiantį net kelerius metus.

Todėl atlikėjas savo koncertuose duoklę atiduoda dviem naujausiems studijiniams albumams – 2015 metais išleistam „Get Up“ ir pastarajam „Ultimate“, kuriame sugulė nuo 1980-ųjų iki 2017-ųjų sukurtos, visiems gerbėjams puikiai žinomos dainos.

B.Adamsas į Kauną atvyko su pilna muzikantų grupe, kartu atkeliavo ir didžiulė techninio personalo komanda, taip pat ir visa koncertui reikalinga garso bei apšvietimo įranga. Koncerte dirbantiems fotografams taikomi griežti reikalavimai – fiksuoti atlikėją jie gali vos vieną dainą ir turi atrinkti tik šešias nuotraukas.

Koncertą švarku vilkintis Bryanas pradėjo be jokio pasisveikinimo – tiesiog dainos žodžiais „We are all looking for love“ („Visi mes ieškome meilės“). Skirtingose scenos vietose jo laukė keli mikrofonai.

Per antrąjį kūrinį Bryanas nuėjo į vieną scenos kraštą ir paragino kartu su juo dainuoti kairėje arenos pusėje sėdinčius žiūrovus. Vėliau jis atidavė duoklę esantiems dešinėje.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Bryano Adamso koncertas Kaune
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Bryano Adamso koncertas Kaune

Atlikėjas nekalbėjo iki pat ketvirtosios dainos, kai prabilo trumpai: „Sveiki visi, aš Bryanas. Kita daina – viso šio vakaro tema. „If you go down, go down rocking“. Tai svarbiausia“. Jei jau kristi, tai tik grojant roką.

Netrukus nuskambėjo ir pirmoji rokeriška baladė – „Heaven“. Tik pasigirdus pirmiesiems akordams, gitaros iš rankų nepaleidęs atlikėjas leido publikai pradėti jo hitą. Ir publika dainavo. Netrukus prie jos prisijungė ir pats Bryanas. Sužibo švieselių jūra.

„Kaip lietuviškai yra „Shake your ass?““, – klausytojų paklausė Bryanas.

Pirmose eilėse buvę fanai sukliko: „Pajudink subinę“. Atlikėjas išgirdo ir laužyta lietuviška kalba pakartojo siūlymą: „Pajudink subinę“. Publika suošė. Būtent tą ir reikėjo daryt kitos dainos metu – šokti.

Tikrasis pamišimas prasidėjo nuskambėjus kultiniam kūriniui „Summer of 69“. Žiūrovai ėmė šėlti ir Bryanui tai patiko.

„Man labai patinka, kai jūs dainuojate. Bėda ta, kad nežinau nė vienos lietuviškos dainos. Pamokykite“, – paprašė atlikėjas.

Fanai ėmė traukti įvairiausias dainas, tačiau netrukus išryškėjo viena jų – „Ant kalno mūrai“. Taip, lietuviai mokė Bryaną dainuoti „Ant kalnai mūrai“. Ir jis kantriai klausėsi. Tiesa, atkartoti nesiryžo.

Nuo scenos ne kartą skriejo mediatoriai – taip Bryanas atsidėkojo fanams, pirmose eilėse traukusiems visas jo dainas. Ne kartą su lietuviškąja publika jis ir fotografavosi. „Jūs taip gražiai atrodote. Leiskite man pasidaryti nuotrauką“, – į minią pamišusių klausytojų kreipėsi atlikėjas.

Žiūrovų minios priekyje buvo taip ankšta, kad vienai merginai pasidarė bloga - apsaugos darbuotojas ant savo rankų ją nunešė iki medikų ekipažo.

Netrukus virš fanų galvų iškilo plakatas su užrašu „18 till i die“. Nuskambėjo dar viena puikiai Bryano gerbėjams pažįstama daina. Kai kurie klausytojai laukė būtent šios melodijos, tad traukė taip garsiai, kaip galėjo.

Bisui publika atlikėją kvietė atsistojusi iš vietų. Ir jis sugrįžo, pats su žiūrovais kartu ėmęs ploti savo komandai ant scenos.

Prisiminė atlikėjas ir prieš keletą metų Lietuvoje vykusį savo koncertą. Pasidžiaugė, kad viešint antrą kartą jo hitų paklausyti atėjo daugiau žmonių nei pirmą – beveik 10 tūkst.

Užtraukė jis ir dainą, kurią parašė būdamas 21-erių.

„Kai tau 21-eri metai, galvoji, kad žinai viską ir apie viską. Kad žinai, kas yra meilė. Bet netrukus supranti, kad viskas yra kiek sudėtingiau nei manei“, – kalbėjo Bryanas.

„All for Love“ dainos metu arena virto žvaigždėtu dangumi – atlikėjas paprašė visų įsijungti švieseles. Scenoje jis liko vienas, atlikdamas akustinę hito versiją.

Koncerte skambėjo ir tokie megahitai, kaip „Here I am“, „(Everything I Do) I Do It For You“, „Please Forgive Me“, „All for Love“, „Have You Ever Really Loved a Woman?“, „Summer of 69“ ir daugybė kitų – B.Adamso koncertuose visada gali pasijusti lyg būtum 18-ikos.

Pasibaigus koncertui, žiūrovai gyrė Bryaną Adamsą už minimalizmą ir tai, kad jis be jokių, net ir trumpų, pertraukėlių atlaikė dviejų valandų pasirodymą.

Apie Bryaną Adamsą

Savito balso savininkas, talentingas kompozitorius, Kanados roko muzikos ikona Bryanas Adamsas gimė 1959 m. Kingstone, Kanadoje. Dainininko tėvas buvo diplomatas, todėl nuo ankstyvosios vaikystės būsimoji žvaigždė keliavo į įvairias pasaulio šalis, gyveno Izraelyje, Portugalijoje, Austrijoje.

Būdamas 14-ikos, Bryanas metė mokyklą ir visą laiką paskyrė muzikai – jis grojo gitara savo bičiulio Davido Tayloro suburtoje grupėje. Vėliau muzikantas visgi baigė muzikos mokyklą (fortepijono klasę) ir tapo grupės „Shock“, o vėliau „Sweeny Todd“ nariu.

Pirmieji trys Bryano Adamso albumai nebuvo itin sėkmingi, tačiau ir neliko nepastebėti. Prikimęs balsas, tembru primenantis jaunąjį Rodą Stewartą, hitų kūrėjo talentas, „šaunaus jaunuolio iš gretimos gatvės“ įvaizdis suteikė Bryanui Adamsui laukiamo svečio statusą MTV kanalo eteryje.

Jau antrasis albumas „You Want It You Got It“ tapo auksiniu ir įsiveržė į „Billboard“ albumų Top 10. 1984 m. rugpjūtį Bryano Adamso laukė naujas iššūkis – Tina Turner pakvietė jį kartu įrašyti duetą „It’s Only Love“, kurį kritikai įvertino puikiai, o klausytojai iškėlė į pirmąsias vietas radijo stočių eteryje.

Tais pačiais 1984 metais pasirodė ketvirtasis ir sulaukęs didžiulio populiarumo albumas „Reckless“, po kurio pasirodymo atlikėjas pirmą kartą buvo nominuotas net dviems „Grammy“ statulėlėms. „Reckless“ tapo lūžio tašku Bryano Adamso biografijoje ir nuo to momento talentingo kanadiečio karjerą lydėjo tik Jo Didenybė Sėkmė.

Per visą savo karjerą Bryanas Adamsas išleido 13 studijinių albumų, per 70 singlų, pardavė daugiau kaip 65 milijonus įrašų, gastroliavo šešiuose kontinentuose, jo dainos tapo Nr. 1 daugiau kaip 40-tyje šalių. Geriausias pasaulyje roko baladžių atlikėjas yra daugybę kartų nominuotas prestižiniams apdovanojimams, pelnė „Grammy“, „American Music Awards“, „MTV Video Music Awards“ statulėles ir turi savo žvaigždę Holivudo šlovės alėjoje.

VIDEO: Bryan Adams - Here I Am
VIDEO: Bryan Adams - Heaven
VIDEO: Bryan Adams - When You're Gone ft. Melanie C

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“