Bonobo pasirodymas Vilniuje suplanuotas gruodžio 13 dieną koncertų salėje „Compensa“ ir tai yra dar viena nuostabi žinia.
Vilnius vėl tapo viena Bonobo turo stotelė pasauliniame ture. Jis yra su niekuo nesupainiojamas artistas, stabiliai kylantis į viršų net du dešimtmečius. Jį esat girdėję jei ne savo, tai bent draugo su geru skoniu ausinėse.
Bonobo: Tiny Desk (Home) Concert
Tiesa, „8 Days A Week” organizuoja pasirodymą ne tik Vilniuje, bet ir Taline. Čia gruodžio 14 d. turėtų būti pažymėta raudonai – Bonobo savo šou atveža į „Noblessneri Valukoda“ koncertų salę, kurią organizatoriai jau patikrino su fantastiškais „Jungle“. Šį ketvirtadienį ten pat pasirodys ir britų muzikantas Michaelas Kiwanuka. Į abu Baltijos šalių miestus Bonobo su muzikantų grupe ir nauju šou atvyks pristatyti naujausio savo albumo „Fragments“, išleisto po penkerių metų pertraukos.
Apie Bonobo
Bonobo, kurio tikrasis vardas Simonas Greenas, varo jau nuo 1999-tųjų, savo sąkaitoje turi septynis albumus, krūvą EP, singlų ir išparduotas prestižines sales. Jam atskiro pristatymo tikrai nereikia. Bonobo dirba su tokiais vardais kaip „Gorillaz“, „London Grammar“, Michael Kiwanuka, kuris šią savaitę taip pat pasirodys Vilniuje, Erykah Badu, Joji, Jamila Woods, Bajka, Jordan Rakei ir daug kitų muzikos šviesulių.
Penkios „Grammy“ nominacijos yra tik maža dalis Bonobo karjeros. Kritikų teigimu, Bonobo visada sugebėjo įpūsti gyvybės pabodusiam žanrui ir jo keliui. Pats „Pitchfork“ britą yra pavadinęs „pagrindine dowtempo elektronikos figūra“. O tai išgirsti iš šių snobų kritikų yra labai daug.
Naujausias jo darbas „Fragments“, sukurtas per pandemiją, yra emociškiausias ir intensyviausias jo leidinys iki šiol. Jei visi kiti jo albumai gimė iš kelionių ir žmonių, šis gimė iš izoliacijos pandemijos metu ir kitų neramumų pasaulyje. Iš pradžių iš idėjų, fragmentų ir eksperimentų sudėtas albumas galiausiai tapo kūrybiškiausiu jo įrašu, kurį itin paskatino Greeno pabėgimas į laukinę gamtą. Net sceninį vardą Bonobo jis pasirinko ne be reikalo. Viskas organiškai susilieja į visumą.
Vien pasižiūrėjus į jo instagramą galima suprasti, kad gamta ir naktis jam – stiprūs įkvėpimai, iš kurių maži fragmentai ir gimsta. Bonobo yra labai vizualus ir artistas ir savo pasirodymus apgalvoja iki smulkiausių detalių. Tikras estetas ir savo žanro lyderis. Visa Amerikos gamta, ypač Mirties Slėnis, jam tapo didžiausiu paskatinimu naujai kūrybai ir privertė atsigręžti į save.
Bonobo: Tides – for BBC Radio 6
Jis nemėgsta nostalgijos – gyvena tuo, kas yra dabar. Bonobo sukūrė viltingą pandemijos įrašą, kuriame daug vietos sielvartui ir gražiai naujo mūsų gyvenimo pradžiai. „Fragments“ yra vidinės kovos, izoliacijos ir mūsų visų sugrįžimo po pandemijos garsas. Tai priminimas, kaip iš liūdesio ir vienišumo gali gimti viltis“, – sako pats Bonobo.
Gyvi jo pasirodymui nėra tik elektronikos šou prie pulto. Jis keliauja su didžiule muzikantų grupe, tarp kurių – pučiamieji, styginiai, sintezatoriai ir daug kitų instrumentų, kurie leidžia muziką pajausti dar gyviau. Jis yra puikus pavyzdys, kaip gali evoliucionuoti atlikėjas – pradėjęs nuo visiškai minimalistinio skambesio, jis su kiekvienu albumu įtraukia vis daugiau elementų, malonių ausiai. Vien ko vertas „The North Borders“ turas, kuriame per 18 mėnesių britas sugrojo 175 pasirodymus 2 milijonams klausytojų.
Fone – nuostabus Bonobo pasirodymas, skirtas „KEXP“
Bonobo grįžta į Vilnių gruodžio 13 d. ir taps mūsų žiemos garso takeliu. Tai artistas, kurį galima pamatyti kelis kartus ir nustebti iš naujo. Patvirtinta, kad į sostinę jis atsiveš didžiulę keliolikos žmonių komandą, kuriančią magiją scenoje ir už jos ribų. Mūsų neapleidžia jausmas, kad tai bus gražiausias žiemos pasirodymas ir labai gera dovana sau ar kitam.