Nugalėtojas gavo ne tik prestižinę „Mercury“ statulėlę, bet ir piniginį prizą – 20 tūkst. svarų sterlingų (80,6 tūkst. Lt). Pergalė „Mercury“ apdovanojimuse – tai ne tik puiki galimybė pelnyti šlovę bei nemenką pinigų sumą, bet ir dar viena proga, garantuosianti albumo pardavimo augimą.
Ironiška, tačiau „Mercury“ prizą pelnęs albumas „Dead“ buvo vienas iš mažiausiai perkamų albumų tarp 12-os nominantų – nuo jo pasirodymo vasarį melomanai įsigijo viso labo 2 386 kopijas.
Londone vykusioje apdovanojimų ceremonijoje buvo išrinktas ne tik geriausias metų muzikos albumas. Visi kiti 11 nominantų namo taip pat grįžo ne tuščiomis – jau vien už tai, kad pateko į geriausiųjų dvyliktuką, jie gavo specialias „Mercury“ statulėles.
Nuo 1992 metų vykstančiuose apdovanojimuose kasmet varžosi 12 geriausių britų ir airių kūrėjų išleistų albumų. Kandidatus laimėti šį prestižinį apdovanojimą išrenka muzikos industrijos atstovai – muzikantai, leidybinių įmonių vadovai, muzikos žurnalistai ir kiti su šia sritimi susiję Jungtinės Karalystės gyventojai.
Pernai pagrindinis „Mercury“ apdovanojimų prizas atiteko jaunam dainininkui Jamesui Blake'uo už jo albumą „Overgrown“.
2014-aisiais dėl elitinio „Mercury“ apdovanojimo varžėsi šie albumai:
- Anna Calvi – „One Breath“
- „Bombay Bicycle Club“ – „So Long, See You Tomorrow“
- Damonas Albarnas – „Everyday Robots“
- East India Youth – „Total Strife Forever“
- FKA twigs – „LP1“
- „GoGo Penguin“ – „v2.0“
- „Jungle“ – „Jungle“
- Kate Tempest – „Everybody Down“
- Nickas Mulvey – „First Mind“
- „Polar Bear“ – „In Each And Every One“
- „Royal Blood“ – „Royal Blood“
- „Young Fathers“ – „Dead“