A.Mamontovas, komentuodamas jam Lietuvos nacionalinio muziejaus suteiktą progą surengti pirmąjį koncertą ant Gedimino pilies kalno, neslėpė susijaudinimo: „Vis dar negaliu tuo patikėti. Ta vieta yra ypatinga. Niekada net nebuvau pasvajojęs apie tai, kad ten bus leista surengti koncertą. Vis pagalvodavau, kad norėčiau ten užlipęs pakaukti vilku.“
Koncerto data taip pat pasirinkta ypatinga: rugpjūčio 22 d. – Andriaus Mamontovo 57-ojo gimtadienio ir 36-ųjų Baltijos kelio datos minėjimo išvakarės.
Koncerte skambėjo legendinės ir publikos vienu balsu dainuojamos dainos, taip pat nauji, mažai kam girdėti kūriniai. Andrius Mamontovas atskleidė, kad šiam unikaliam koncertui norėjo parinkti tokias dainas, kurios tokioje vietoje skambėtų tinkamai – šviesiai ir iškilmingai.
Prie šio koncerto unikalumo prisidėjo ir specialiai jam sukurtos 3D vizualizacijos, kurios buvo projektuojamos ant pilies sienų. Be to, nuo kalno viršūnės atsiverianti erdvė koncerto apšvietėjams pasitarnavo kaip beribė drobė, kurioje A.Mamontovo muzika nušvito dar neregėtomis šviesos ir spalvų formomis.
Siekiant apsaugoti nacionalinį paveldą nuo garso poveikio ir sumažinti garso taršą mieste, vietoj įprastai muzikos įgarsinimui naudojamų priemonių, koncerto dalyviai pasirodymo klausėsi per moderniausią bevielių ausinių tinklą, kuris taip pat prisidėjo prie unikalios audiovizualinės renginio patirties.
Andrius Mamontovas vylėsi, kad kaip ir kiekviename jo koncerte, žmonės pajaus džiaugsmą, išgirs dainas, kurias jie mėgsta bei tas, kurias nori groti pats muzikantas. Be klausytojų koncertuose choru dainuojamų legendinių dainų bei naujesnių kūrinių, šio istorinio koncerto dalyviai turėjo unikalią galimybę pirmieji išgirsti dar neišleistą dainą. Negana to, atlikėjas ant Gedimino kalno nusprendė nufilmuoti šio kūrinio klipą.
Fotogalerija:
Ištisas kartas užauginusių dainų ir muzikos autorius A.Mamontovas pasakojo, kad šis koncertas reikalavo ypatingo pasiruošimo.
„Turbūt viena dalis, kuri nepanaši į pasiruošimą kitiems koncertams tai, kad specialiai lipau ant kalno ir dariau savo dainų perklausą. Žiūrėjau, kokia daina kaip ten skamba, kaip tinka tai vietai”, – pasiruošimo detalėmis dalinosi A.Mamontovas.
Paklaustas, ar pasiruošimo istoriniam koncertui metu tiek kartų aplankęs Gedimino pilies kalno viršūnę jau spėjo prisijaukinti šią unikalią lokaciją, A. Mamontovas teigė, kad tai padarė dar iki to, kai kilo idėjai čia padaryti koncertą.
„Prieš kelis metus pajutau savyje impulsą parašyti dainą apie Vilnių. Pagalvojau, kad Vilniaus miesto laukia solidus jubiliejus – 700 metų. Tiesiog nuvažiavau ant Gedimino kalno, lipau į jį, buvau ten visiškai vienas ir rimavau žodžius. Taip atsirado daina „Miestas iš sapnų”, – apie kūrinį, skambėjusį ir šiame koncerte, pasakojo A.Mamontovas.
Po istorinio koncerto ant LNM Gedimino pilies kalno, Andriaus Mamontovo fanų lauks devintasis, paskutinis turo „Vienas. Vasara“ pasirodymas Kauno jachtklube, rugpjūčio 24 d. Kaip ir visi turo koncertai, šis pasirodymas žada tapti ypatingu renginiu visiems A.Mamontovo gerbėjams. Atlikėjas, kuris per savo ilgametę karjerą parašė daugiau nei du šimtus dainų, koncertuodamas apkeliavo pasaulį ir savo muzika užaugino ne vieną kartą, šį kartą grįžta prie atlikimo formato, kuris yra artimiausias jo paties muzikinei sielai.
Koncertuose skamba legendinės ir publikos vienu balsu dainuojamos dainos, taip pat nauji, mažai kam girdėti kūriniai. Atkuriant išskirtinį koncertų formatą, žiūrovai turi neeilinę galimybę užduoti klausimus užrašant juos ant lapelių, o pauzėse tarp dainų išgirsti paties A.Mamontovo atsakymus. Renginio organizatoriai prasitarė, kad finalinis koncertas Kauno jachtklube iš visų turo koncertų išsiskirs festivaline nuotaika.