Šią dainą pirmą kartą K.Krysko-Skambinė sudainavo 2013-ais metais koncertinio turo, skirto S.Povilaičio kūrybinės veiklos 50-mečiui, metu. Tuo metu jį žinoma dainininkė atliko duetu kartu su šventės kaltininku.
„Liko koncertinio turo įrašai. Tad, organizatoriai manęs paprašė savąją partiją atlikti gyvai. Na, o maestro balsas skambėjo iš ekrano...“, – Žmonės.lt pasakojo pašnekovė.
K.Krysko-Skambinė sakė pasirodymuose ne kartą dalinusis scena su S.Povilaičiu. Iš maestro tiek ji, tiek kitos dainininkės visuomet sulaukdavo dėmesio.
„Jis būtinai ką nors šmaikštaus pasakydavo, negailėdavo pagyrimų, komplimentų“, – prisiminė atlikėja.
Labiau S.Povilaitį ji pažino tik tuomet, kai vyko į jo veiklos 50-mečio turą. „Ir dabar nežinau, kas pirmasis sugalvojo, kad su maestro galėčiau dainuoti duetu. Bet už tą progą esu dėkinga. Tai vienintelis duetas mano muzikiniame kelyje, skambėjęs su tokiu svarbiu Lietuvos estradai žmogumi“, – tvirtino Karina.
Prieš trejus metus S.Povilaitis kolegoms apie savo sveikatą neužsiminė. Jis visada būdavo malonus, reiklus sau ir profesionalus. Į sceną be repeticijos maestro nežengdavo. Jei tik galėdavo, prieš koncertą kelias valandas pamiegodavo ir išgerdavo puodelį kavos.
„Man ir duetas su maestro, ir daina „Ateis tokia diena“ yra labai svarbi. Jos žodžiai prasmingi. Visų anksčiau ar vėliau laukia tas pats – išeisime“, – sakė dainininkė.
K.Krysko-Skambinės daina buvo viena iš nedaugelio koncerte skirtų S.Povilaičiui. Gerbėjai stovėdami išklausė „nerijiečio“ Edmundo Kučinsko atliekamą kūrinį „Langas“ – jo metu ekrane rodyti vaizdai iš maestro jubiliejinio koncerto.
„Sunku stovėti scenoje, kai žinai, kad užimi kažkieno kito vietą. Jubiliejinį „Nerijos“ koncertą S.Povilaitis norėjo vesti pats. Bet mes žinome, kokio jis norėjo kolektyvo pasirodymo ir atmosferos. Tad, neliūdėkime“, – susirinkusiems į „Žalgirio“ areną sakė vedantysis Vytautas Rumšas jaunesnysis.
Išsyk po jo žodžių į sceną užlipo senieji „Nerijos“ nariai – E. Kučinskas, Simonas Donskovas, Vitalijus Pauliukas ir Antanas Čapas. Ketveriukė sudainavo ir dar kartą publiką ant kojų pastatė su „Vėl švieski man vėl“.
Minėtiems vyriškiams ir dainininkėms Nijolei Tallat Kelpšaitei, Birutei Petrikytei ir Laimai Žemaitytei net kelis kartus teko atlikti finalinę koncerto dainą „Te skries aplink“.
Daugiau nei pusantros valandos trukmės pasirodyme nuskambėjo 22 „Nerijos dainos“. Žinomiausios jų – „Suvalkijos berniokas“, „Raganų puota“, „Ne, nereikia ašarų“, „Pašauki mane“, „Žaisliukai“, „Mergaitė gelsva kasa“. tlikėjams akomponavo orkestras „Vilniaus sinfonietta“, o jam dirigavo charizmatiškasis Vytautas Lukočius.
Daug dėmesio koncerte skirta ir 1972–1979 m. kolektyvui vadovavusiam Romualdui Bieliauskui. „Tai buvo talentingas žmogus. Tokių gimsta vienas per 100 metų. Būtent Romualdo laikų dainos ir yra žinomiausios „Nerijos“ istorijoje“, – sakė A. Čapas.
Pirmasis ansamblio vadovas – Petras Jakubauskas. 1979-ais mirusį R.Bieliauską pakeitė Stanislovas Čiapas.
„Nerijos“ gyvavimą būtų galima suskirstyti į tris etapus. Ir kiekvienas jų buvo vis kitoks“, – sakė A.Čiapas, patikinęs, jog visus „nerijiečius“ suburti būtų neįmanoma – vieni mirę, kiti – nebekoncertuoja.
Daugiausiai kūrinių – keturis – patikėta sudainuoti bene aktyviausia „Nerijos“ nariui E.Kučinskui.
„Mes esame euforijoje! Tiek žmonių! Tiek aplodismentų! Nesitikėjome, kad salės Klaipėdoje ir Kaune bus pilnos“, – sakė L. Žemaitytė.