Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2013 10 24

Jurgio Didžiulio koncertą gerbėjai įvertino 150 gramų sveriančia pinigų suma

Jurgis Didžiulis gerbėjus pakvietė dalyvauti eksperimente: į savo trečiadienio koncertą Vilniuje visus norinčius priėmęs nemokamai – be bilietų – pasirodymo pabaigoje susirinkusiems pasiūlė už programą susimokėti tiek, kiek ši jiems atrodė verta. Nors J.Didžiulis surinko vos dešimtadalį standartinio savo honoraro, eksperimentą jis vadina pavykusiu.
Jurgis Didžiulis
Jurgis Didžiulis / Lukas Balandis / BNS nuotr.

„Šis koncertas neturi savo vienos aiškios kainos, nes kiekvienas tą kainą nuspręs pagal tai, ką ir kiek jie gavo renginio metu“, – prieš koncertą sakė J. Didžiulis.

„Dažnai tai, ką mes gauname ir duodame geriausio, neturi finansinio atitikmens. Yra dalykų, kuriuos sunku apibrėžti kaina, o su muzika taip nutinka labai dažnai. Tai nėra akcija „mokėk“, kiek gali. Skatinsiu žmones užduoti klausimą apie vertę“, – mintį tęsė žinomas muzikantas.

Po koncerto portalui Žmonės.lt J.Didžiulis tikino uždirbęs daug mažiau nei įprasta: „Surinkome apie 150 gramų pinigų. Jei tiksliau – maždaug dešimtadalį normalaus, priimtino honoraro.“

Vis dėlto dėl tokio, rodos, nepasisekimo, jis nesigraužia: „Neturėjau jokių lūkesčių. Eksperimentas – labai pavykęs, pasirodymas buvo smagus – žmonės dainavo, plojo, dėkojo, pats smagiai praleidau laiką. Manau, ir žiūrovams gerai – gavo daugiau nei sumokėjo, o aš viską dariau ne dėl pinigų, o dėl malonumo.“

Asmeninio archyvo nuotr./Jurgio Didžiulio uždarbis
Asmeninio archyvo nuotr./Jurgio Didžiulio uždarbis

J.Didžiulis pažada gerbėjams: tokio formato koncertai, kai publika už pasirodymą susimokės kiek tik nori, bus be jokios abejonės organizuojami ir toliau. Dainininkas šiuos koncertus norėtų rengti kartą per mėnesį, svarsto ir apie kitokio pobūdžio eksperimentus ateityje. 

J.Didžiuliui itin rūpi visuomeninių santykių komercializacija – vyras įsitikinęs, jog pamažu tampame rinkos visuomene. 

„Šis eksperimentas ragina žmones užduoti sau klausimą apie skirtumą tarp prekės ar paslaugos kainos ir tikrosios jos vertės. Ar kartais nemokame per daug už tai, ką tikrai vertiname ir kas palieka įspūdį? Ar visad gerai mokėti pigiau? Gal nemokami dalykai iš tiesų labai vertingi, tik vertę sunku įvertinti pinigais? Gal kai kurių svarbių dalykų išvis nereiktų įkainoti? Noriu, kad žmonės užduotų sau klausimą, už ką ir kodėl moka, kad pasistengtų sąžiningai įvertinti ir nuspėti daikto, prekės ar paslaugos, o gal net ir įvykio vertę“, – svarstymais dalijosi dainininkas.

„Tikrai taip koncertuosime ateityje. Žmonių požiūrį ir įpročius keisti yra labai sudėtinga, tai reikalauja daug laiko. Gerai, kad šis eksperimentas man pačiam teikia malonumą, tuo pat metu jis teikia pozityvumą kitiems“, – pokalbį baigė dainininkas. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos