Pasak dueto, pirminis planas buvo išleisti minialbumą (EP) dar 2022 metais, tačiau pradėję dirbti prie įrašų kūrėjai susidūrė su savotiška krize. „Atrodė, kad nerandam, kas esam ir kaip toliau norime būti. Nesinorėjo grįžti į seną grupės etapą, bet naujo irgi nebuvo. Pradėjom abejoti, ar apskritai „šilelis“ dar turi prasmę“, – pasakojo grupės narė K.Gudmonaitė.
Įkvėpė Meksika
Ne paslaptis, jog pasisemti įkvėpimo dažnai padeda kelionės, tad Kamilė ir Mantas išvyko į Meksiką. Tiesa, ne kartu, o po vieną – abu ten skirtingu metu praleido po mėnesį.
„Grįžę vėl susitikome ir sėdome prie muzikos. Netrukus paaiškėjo, kad idėjų užteks ir pilnam albumui. Tiesiog žaidėme – buvo labai gera būti draugystėje ir mėgautis kūryba. Iš to gimė ir albumo koncepcija bei pavadinimas. Žiūrėti į saulę ilgai yra neįmanoma, netgi pavojinga. Žvelgimas į neišreikštas vidines teritorijas yra nepatogus, rizikingas, tačiau būtinas“, – sakė K.Gudmonaitė.
Klausantis albumo nekyla abejonių, kad didelę dalį kūrybos įkvėpė būtent kelionės po Meksiką. „Dainoje „Oaxaca“ skamba šamano dainavimas, kurį pats įrašiau būdamas Meksikoje. „Aš lauksiu tavęs“ tekstą Kamilė parašė taip pat po kelionės. Šioje šalyje turėjom gilių patirčių, dvasiškai pailsėjom ir „susikalibravom“. Kai vėl sėdome kurti, supratome, kad prasideda visiškai naujas etapas“, – kalbėjo M.Zemleckas.
„Labai įkvėpė majų požemiai, stebuklingos ir galingos cenotės (požemių vandenys), įspūdingi kosmine pasaulio tvarka besiremiantys architektūros stebuklai, Oaxacos kalnai su šamaniškais kaimeliais“, – sakė K.Gudmonaitė.
Įrašinėjo ne tik studijoje
Kūrinyje „Vasara“ dėmesį atkreipia paslaptingas liaudies dainos motyvas. Iš pradžių net sunku suprasti, ar dainuojama lietuviškai, tačiau M.Zemleckas atskleidžia, jog tai – dzūkų dainiaus Petro Zalansko įrašas. „Dirbdamas prie „Vasaros“ jaučiau, kad kažko trūksta. Kartą per radiją išgirdau kadaise man labai paikusią Moby dainą „Natural Blues“, kur panaudotas senos bliuzo dainos įrašas. Pamaniau, kad kažko panašaus reikėtų ir čia, ir po kelių dienų radau „Žalioj girioj stadalėlis“ įrašą. Likau be amo – daina tobulai atitiko „Vasaros“ tonaciją, ritmiką, nuotaiką“, – muzikinių kelionių atradimais dalinosi M.Zemleckas.
Įdomi ir kūrinio „Aš lauksiu tavęs“ įrašo istorija. „Jau buvome įrašę vokalus profesionaliai, tačiau vieną rytą pabudus supratau, kad reikia dainuoti visai kitaip. Skambinu Mantui, sakau, atvažiuoju. Įrašėm mano balsą po antklode, ir buvo daug geriau, nei studijoje“, – juokėsi K.Gudmonaitė.
Nors per trejus metus kūrybos sukaupta gerokai daugiau, į albumą pateko toli gražu ne visos dainos. Muzikantai atrinko tik tuos kūrinius, kurie subtiliai jungiasi į visumą, o kiekvienas daina turi unikalią istoriją.
Dvi „Kamanių šilelio“ pusės
M.Zemleckas, sukūręs didžiąją dalį albumo muzikos, džiaugiasi, kad jame pavyko atskleisti abi „Kamanių šilelio“ puses. Maždaug pusė kūrinių nuo pirmųjų sekundžių priverčia judinti kojas ir nustebina tuos, kas „šilelį“ pažįsta kaip lyrišką duetą.
Atskiro paminėjimo vertas albumo viršelis, kurį sukūrė garsus Ukrainos menininkų duetas „Synchrodogs“. Los Andžele gyvenantys menininkai per savo kūrybą tyrinėja žmogaus ir pasaulio santykį, jų darbai ekspononuojami įvairiose parodose nuo Tokijo iki Niujorko. „Ši kolaboracija yra tikrų tikriausias svajonės išsipildymas. Beje, kuriant viršelį buvo panaudotas ir dirbtinis intelektas“, – atskleidė K.Gudmonaitė.