Muzikos agentūra „8 Days A Week“ nekantrauja pradėti naują koncertų sezoną. Tolyn žvelgianti kompanija vien šį mėnesį pasiūlys susipažinti su muzikos madas pasaulyje diktuojančiais artistais. Jums belieka išsirinkti savo favoritus – futuristai „alt-J“, tamsos dainius Ghostpoet, vunderkindas King Krule, ekstravagantiškoji Fever Ray. O gal visi keturi?
Pirmieji, jau vasario 6-ąją, Vilniaus koncertų salėje „Compensa“ viešės britų trijulė „alt-J“. Daug metų laukti, tačiau nė karto Lietuvos taip ir neaplankę. Istorinis koncertas Lietuvoje – jų pasaulinio turo dalis. Šiems pasirodymams sukurtas ir profesionalų įvertintas itin sudėtingas šviesų spektaklis. Jų muziką sunku įsprausti į kokį nors žanrą – turbūt tiksliausia tai vadinti folktronika, folkmuzikos ir elektronikos hibridu. 2012 m. jų debiutas buvo įvertintas prestižiniu „Mercury“ apdovanojimu. Jam buvo nominuotas ir naujausias albumas „Relaxer“. Vilniuje grupė pristatys puikiai subalansuotą programą iš naujų kūrinių ir didžiųjų savo hitų. Surinkę didžiausias arenas ir aplankę svarbiausius festivalius, „alt-J“ išgrynino savo koncertų kokybę ir įspūdį. Tačiau net ir būdami A lygos žvaigždėmis, vis tiek išlaikė savo firminį kuklumą ir paprastumą.
„alt-J“ jums patiks, jeigu: filmą „Matricą“ žiūrėjote daugiau nei vieną kartą; mokykloje sekėsi matematika; turite „Apple“ kompiuterį, žaidžiate kompiuterinius žaidimus.
Vasario 17 d. menų fabrike „Loftas“ apsilankys dar vienas „Mercury“ nominantas – suklusti priverčiantis muzikos kūrėjas Ghostpoet. Šis margų šaknų britas atgaivino kultinį triphopo stilių, praturtino jį fanko, džiazo, postpanko elementais ir pats sau susikūrė atskirą muzikinę kategoriją. Jis – vaiduoklis, poetas, reperis, deklamuotojas svaiginančiai žemu balsu.
Jo muzika – tamsi nerimo dienų simfonija, kviečianti ne tik šokti, bet ir apsidairyti, kas dedasi pasaulyje. Ghostpoet Vilniuje taip pat pristatys naują albumą. Jam labai svarbus socialinis sąmoningumas – savo dainas jis skiria skaudžiausioms dabarties pasaulio problemoms.
Jis suteikia balsą tiems, kurių niekas negirdi. Apie globalias problemas jis kalba nenaiviai ir nepamokslaujant.
Ghostpoet jums patiks, jeigu: mėgstate Tricky ir „Massive Attack“; dalyvaujate slemo skaitymuose; nemėgstate socialinių tinklų; rūpinatės žmonijos ateitimi.
Nėra daug jaunų muzikos kūrėjų, kurių apsilankymo Lietuvoje būtų laukiama taip nekantriai kaip King Krule.
Antrasis jo albumas „The Ooz“ pernai buvo tarp tų įrašų, apie kuriuos daugiausiai rašyta ir kuriuo daugiausiai dalinosi muzikos kritikai. Žurnalas „NME“ jį pakrikštijo „neramiu kartos balsu“. Tą patvirtino išpirkti bilietai į jo koncertus Europoje ir Amerikoje. Išpirkti jie ir į koncertą Vilniuje – sausakimša menų fabriko „Loftas“ salė vasario 18 d. galės išgirsti tą muzikinę viziją, kurią šlovina pasaulio muzikos žiniasklaida.
Šis britų muzikos vunderkindas hitus pradėjo rašyti būdamas vos dvylikos. Kontrastas tarp jo liaunos figūros, ryžos plaukų spalvos ir pikto žemo baritono tikrai stulbinantis. Jis – chuliganas ir menininkas, kuriam svarbi kiekviena muzikos ir vaizdo klipų detalė. Nors jam dar tik 23-eji, jo skambesys jau dabar vadinamas indie muzikos klasika.
King Krule jums patiks, jeigu: norite sužinoti, kas yra madinga šiandien; svajojate nukeliauti į mėnulį, mėgstate filmus apie zombius; pasitikite Beyonce ir Kanye West muzikiniu skoniu.
Vos pasibaigus kalendorinei žiemai – kovo 2 d. – skandinaviško šalčio į Lietuvą atveš švedų elektroninės muzikos žvaigždė Fever Ray. Dar 1999 m. ji išgarsėjo su broliu įkūrusi duetą „The Knife“, padiktavusį naujas elektroninės popmuzikos taisykles. Ši menininkė pakeitė požiūrį į tai, kokia scenoje gali būti moteris ir kokią žinutę gali nešti popmuzikos kūrinys. Pernai, po 8 metų muzikinio „užsišaldymo“, Fever Ray sugrįžo į gerbėjų grojaraščius ir kritikų recenzijas su antruoju albumu „Plunge“. Jos atšiauri, intelektuali ir žaisminga muzika vėl susilaukė aukščiausių vertinimų. O albumo estetika ir politinis manifestas apie seksualinę laisvę tapo diskusijų objektu. Jos koncertų fantazijos – visiškai nenuspėjamos, gali būti šiurpu, gali būti juokinga, – tad privalėsite išlikti budrūs.
Fever Ray jums patiks, jeigu: turite slaptų fetišų; mėgstate serialą „Vikingai“; esate nepatenkinti konservatyvia politika; palaikote judėjimą #metoo.