Nors anksčiau Linas Adomaitis yra sakęs, kad kitų atlikėjų dainų savo koncertuose neperdainuoja, visgi projektui su „G-Strings“ jis suteikė išimtį. Ir ji pasiteisino visu 100 procentų – po koncertų vis auga melomanų, norinčių išvysti šį reginį skaičius, publika vis prašo net 5 bisų, o ir pačiam Linui širdžiai miela atlikti visiškų profesionalų, autoritetų kūrinius.
Tad ketvirtadienio vakarą festivalio „Midsummer Vilnius“ lankytojai gavo progą įvertinti Lino Adomaičio, pianisto Egidijaus Buožio ir styginių kvinteto „G-Strings“ kruopščiai paruoštą programą. Tarp styginiais griežiančių – smuikais Stefanas Pintevas ir Rodrigo Reichelas, altu – Janasas Larsen, kontrabosu Frankas Skriptchinski, o violončele – Šiaurės Vokietijos radijo (NDR) orkestro violončelių koncertmeisteris, geras Lino bičiulis Vytautas Sondeckis.
Iš pradžių L.Adomaitis publikai dainavo vienas su gyvo garso grupe ir juokavo: „Dar niekada nesu savęs „apšildęs.“ Čia jis pateikė vienus žinomiausių savo kūrinių: „Floating to you“, „Aš tavo kūnas“, „Tavo spalvos“, „Žalioj tyloj“, „Ar tu ją matei?“.
Tuomet svečių dėmesį perdavė styginiams „G-Strings“, kurie atliko keletą kūrinių iš savo repertuaro.
Galiausiai eilė atėjo muzikantų projektui. Šiemet 20-metį scenoje minintis Linas Adomaitis su scenos partneriais atrinko tikrus perliukus – pasaulinio žinomumo sulaukę kūriniai puikiai tiko jaukiam koncertui po atviru dangumi.
Čia buvo galima išgirsti Franko Sinatros, Elvio Presley, Prince, „Jamiroquai“ visiems puikiai žinomus hitus. Tačiau jie skambėjo neįprastai – grupė atrado savitą šių kūrinių pateikimą, sukūrė visiškai kitokias aranžuotes, kuriose susipynė džiazas, popmuzika ir klasika.
Ir jei kas ateidamas čia galvojo, kad styginiai verčiau turėtų liktų prie klasikinės muzikos, po koncerto vienareikšmiškai pakeitė nuomonė – smuikai, altas, violončelė ir kontrabosas didingoje Valdovų rūmų aplinkoje įspūdingai grojo fanką, roką, džiazą, soul ir popmuziką.
Apie „Midsummer Vilnius“
Liepos 17-28 d. vykstančiame festivalyje iš viso bus pristatyta 10 profesionalių tarptautinių ir šalies sceninių projektų. Programoje dar pasirodys:
Liepos 21-ąją Leonas Somovas su kolegomis iš Švedijos pirmą kartą pristatys elektroninės muzikos projektą „Highly Sedated“. Jiems talkins Lietuvos kamerinis orkestras, diriguojamas Modesto Pitrėno. Unikaliame „Highly Sedated Orchestra“ projekte elektroninė muzika susijungs su klasikinių instrumentų skambesiais.
Liepos 24 d. Valdovų rūmų kiemas virs teatro arena. Čia paskutinį kartą bus rodomas garsaus režisieriaus Eimunto Nekrošiaus spektaklis „Rojus“. Į sceną paskutinį kartą Dantės vaidmenyje žengs ir aktorius Rolandas Kazlas.
Liepos 25-ąją scenoje – Smoriginų šeimos duetas – teatro ir kino aktorius, muzikantas Kostas Smoriginas bei jo sūnus, operos solistas Kostas Smoriginas jaunesnysis. Garsiausiuose pasaulio teatruose pasirodantis jaunesnysis baritonas turi labai užimtą dienotvarkę ir į Lietuvą grįžta itin retai. Todėl jo pasirodymas kartu su savo tėvu, dainuojamosios poezijos atlikėju K.Smoriginu – unikali galimybė viename koncerte išgirsti tiek talentingojo operos solisto, tiek ir jautrų bei išgyvenimų kupiną K.Smorigino balsą. Tiesa, atlikėjai į sceną tą patį vakarą lips atskirai, su individualiomis koncertinėmis programomis.
Vilniaus miesto širdyje žiūrovai liepos 26-ąją galės išvysti britų grupės „The Tiger Lillies“ koncertą. Teatrališkieji atlikėjai Lietuvoje pirmą kartą pasirodys su koncertine programa „Madame Piaf“, kurioje – įvairiomis spalvomis bus apdainuojamas prancūzų muzikos legendos Edith Piaf gyvenimas.
Liepos 27-ąją čia taip pat pasirodys pasaulinio garso operos žvaigždė iš JAV Charlesas Castronovas. Vienas geriausių tenorų kartu su Lietuvos kameriniu orkestru, diriguojamu Modesto Pitrėno, atliks ištraukas iš žymiausių pasaulio operų ir miuziklų.
Finalinį koncertą liepos 28-ąją surengs Justė Arlauskaitė-Jazzu. Valdovų rūmų kieme vykstančiame pasirodyme dainininkė atliks tik savo autorinius kūrinius ir taip apžvelgs prabėgusių 10 metų kūrybą.