Šiandien skaitmeninėse muzikos platformose pasirodęs penkių kūrinių albumas „Nothing I Shall Want“ – muzikinė Marijos Claros gyvenimo miniatiūra, nutapyta indie soul'o ritmu. Albumas įrašytas Buenos Airėse, Argentinoje, kur muzikos autorė ir susipažino su savo dabartiniu muzikos prodiuseriu, Lotynų Amerikos „Grammy“ nominantu – Mateo Rodo.
„Buenos Airėse patyriau atgimimą – pradėjau kurti RnB muziką, atradau savo muzikantus, naujus ritminius piešinius, spalvas. Argentinos laisvė mane paskatino atsiverti, pasitikėti savimi rašant muziką, kuri man patinka“, – pasakoja Marija Clara, šiuo metu gyvenanti Berlyne.
Naujausiame jos albume susipina muzikinė bei emocinė eklektika. Įvairiaspalvės styginių, pučiamųjų bei vokalo aranžuotės atveria langą į jautrų atlikėjos vidinį pasaulį, kuriame klausytojai gali prisiliesti prie savęs atradimo, tikėjimo, abipusės meilės bei artimo žmogaus netekties patirčių.
„Albumo kūrinys „Close My Eyes“ yra skirtas mano uošvio, netikėtai mus pernai palikusio, atminimui. Jame girdimas jo paties, Dominyko Rohde, balsas, užfiksuotas man skirtoje audio žinutėje“, – pasakoja dainos autorė.
Iš garsios džiazo muzikų šeimos kilusi Marija Clara (Marija-Villar de Rohde) kuria beveik 20 metų. Sekdama tėčio, saksofonininko Petro Vyšniausko, pėdomis, Marija Clara užaugo koncertuodama Lietuvos bei Europos scenose.
„Lietuva yra mano namai, bet savo muzikos čia nesu parodžiusi. Žmonės manęs gerai nežino, nors tikriausiai yra matę, tik kitu sceniniu vardu – koncertuojančią su tėčiu ir broliu (Dominyku Vyšniausku) kaip „Vyšnių trio“, – kalba atlikėja.
Muzikų šeima jos užnugaryje stovės ir balandžio 28 dieną, dviejų dalių koncerte, muzikiniame klube „Jazz Cellar“. Tai bus pirmas kartas, kai klausytojai Lietuvoje galės išgirsti Mariją Clarą, gyvai atliekant savo autorinę muziką.
„Pirmąją programos dalį atliksiu viena su „loop station“, kuris leidžia sukurti labai platų muzikinį pasaulį vien balso dėka. Dainuosiu ne tik savo, bet ir kitų autorių kūrinius, kurie padarė labai didelę įtaką mano kūrybai. O antrojoje dalyje į sceną lipsime drauge su grupe – Domantu Razmum (mušamieji), Gabrieliumi Rimeika (bosinė gitara), Petru Vyšniausku (Saksofonas) ir Dominyku Vyšniausku (trimitas, fliugelhornas), o aš pati dainuosiu ir grosiu klavišiniais“, – pasakoja atlikėja.
Balsas ir klavišiniai – du pagrindiniai Marijos Claros instrumentai. „Retais atvejais kūrinį pradedu nuo ritmo, dažniausiai – melodijos ir harmonijos, o tada viskas transformuojasi. Mano dainose nemažai metamorfozių, kurios įvyksta dainos eigoje“, – kalba dainų autorė.
Jos kuriamo RnB ir soul muzikos pamatai glūdi 90-ųjų, 2000-tųjų stiliuje. „Kodėl esu indie ir alternative? Nes mėgstu maišyti žanrus, formas, nuotaikas. Man patinka, kai kūriniai prasideda gana lyriškai, kaip kokia baladė, bet nežinai, kur ji staiga „įkris“. Visada taip rašau. Kažkada dėl to labai pergyvenau... Maniau, kad reikia būti rėmuose... Bet dabar suprantu, kad tai ir išskiria mane iš kitų“, – sako Marija Clara.
Kūrybos pristatymo koncerte, Vilniuje, vokalines partijas ji atliks net trimis – anglų, ispanų ir lietuvių – kalbomis. „Neseniai išsiverčiau mylimiausių savo dainų ornamentus į lietuvių kalbą, ir tai buvo didelis atradimas ir pasimėgavimas! Noriu lietuviškai rašyti dažniau, kitais metais planuoju Lietuvoje turėti daugiau koncertų. Na, ir svajoju, kad kažkuriame gyvenimo etape dar pavyks čia sugrįžti, pagyventi bent kurį laiką“, – kalba dainų autorė.
Marijos Claros albumo „Nothing I Shall Want“ klausykite čia: