Pirmąjį ir vienintelį kartą daina „Kanonada“ viešai skambėjo šių metų rugpjūtį Vilniuje, Katedros aikštėje vykusiame Lietuvos ir NATO sąjungininkų karinių orkestrų festivalyje „Military Tattoo Lithuania 2022“.
„Ši daina – tai dovana Lietuvos kariams. Tai dovana ir visai visuomenei, nes kariai – jos dalis. Nuskambėjusi pirmą kartą su sąjungininkų orkestrais, ji tapo dar vienu simboliu – esame stiprūs, kai esame kartu. Dėkoju už kūrybą ir skirtą laiką Marijonui, visai komandai“, – sako Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys.
„Kažkada pavasarį sulaukiau skambučio iš kariuomenės. Maloni moteris paaiškino, kad Lietuvos kariuomenės vadas norėtų susitikti ir aptarti reikalus. Iš karto pagalvojau, kad tai bus susiję su kokiais nors muzikiniais klausimais ir neklydau. Savo kabinete vadas, šiaip, labai komunikabilus ir linkęs juokauti žmogus, paklausė, ar negalėčiau sukurti dainos kariuomenės orkestrui. Na, tokios kaip „Trys Milijonai“. Kad visi dainuotų... Pasakiau, kad tokia man daugiau tikrai nepavyks, bet sutarėm, kad nauja daina neturi būti pernelyg sofistikuota. Reikėjo melodijos, kuri būtų tinkama kaip žygio daina, kad kareiviai galėtų ją dainuoti ir būtų gana pakili, kad tiktų kariniam orkestrui“, – pasakojo Marijonas Mikutavičius.
Dainininkas sako, kad gana neįprastas pavadinimas „Kanonada“ atsirado dėl karo Ukrainoje konteksto.
„Gal todėl, kad užmigdavau su vaizdais iš fronto, man karas ėmė labai stipriai asocijuotis su kanonada. Būtent iš tų video išsigvildeno žodis, kuris vėliau tapo dainos leitmotyvu. Nors, žinoma, pati daina kur kas džiaugsmingesnė nei tikras karas“, – sako dainininkas.
Pavadinęs dainą „Kanonada“, Marijonas susidūrė su problema: ne visi žino šio žodžio reikšmę.
„Pamenu, kai jau buvau įrašęs bandomąją versiją, daviau bičiuliui paklausyt, o jis sako: kas ta kanonada? Tai turbūt reikėtų paaiškinti, kad kanonada yra stiprus ir ilgai trunkantis artilerijos šaudymas“, – sako Marijonas.
Dainos „Kanonada“ klausykitės ir jos vaizdo klipą žiūrėkite čia: