Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 07 04

Naujoji muzikų karta pagerbė 80-ąjį gimtadienį švęsiantį Dalai Lamą – išleis jam dedikuotą albumą

Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama jau seniai žavi daugelį Vakarų šalių muzikantų, – artėjant šio Nobelio taikos premijos laureato 80-ajam gimtadieniu naujosios žvaigždės ir muzikos veteranai skiria jam savo dainas, kad paskleistų šio veikėjo žinią.
Dalai Lama vieši Vilniuje
Dalai Lama vieši Vilniuje / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Temos: 2 Muzika Dalai Lama

Pirmadienį, minint 14-ojo Dalai Lamos gimtadienį, bus išleistas albumas „The Art of Peace: Songs for Tibet II“, kuriame bus naujų, naujai perkurtų arba anksčiau išleistų dainų, tarp jų Peterio Gabrielio, Stingo ir Kate Bush kūrinių.

Tikintis pasiekti jaunąją kartą, prie šio albumo sukūrimo taip pat prisidėjo kai kurie šiuolaikiniai atlikėjai, tarp jų 18-metė dainininkė iš Naujosios Zelandijos Lorde, kurios 2013 metų daina „Royals“ tapo pasauliniu hitu, ir islandų folkpopo grupė „Of Monsters and Men“.

Dalai Lama „yra įpratęs prie žmonių, kurie jau iš anksčiau prijaučia jo idėjoms. Jis pajuto, kad reikia labiau susitelkti į jaunesnius žmones, kurie galbūt nėra susipažinę su jo žinia“, sakė britas dainų kūrėjas ir muzikos prodiuseris Rupertas Hine'as, koordinavęs naujojo albumo muzikos kūrinių atranką.

Kuriant šį albumą taip pat prisidėjo vokalinis kvartetas „Beyond“, kurio viena iš žvaigždžių yra veteranė dainininkė Tina Turner, taip pat Airijos roko muzikantas ir aktyvistas Bobas Geldofas, JAV dainininkas ir dainų kūrėjas Duncanas Sheikas bei Anglijos alternatyviojo roko grupė „Elbow“.

Už parduotas šio albumo kopijas gautos lėšos bus skirtos fondui „Art of Peace“, kuris rūpinasi tibetiečių kultūros paveldo apsauga.

2008 metais buvo išleistas panašus albumas „Songs for Tibet“, kurį kuriant prisidėjo atlikėjai Alanis Morissette, „Garbage“, Dave'as Matthews ir „Rush“.

Už taiką ir ramybę pasaulyje pasisakantis Dalai Lama, nepraradęs jaunatviško humoro, yra itin populiarus veikėjas Vakarų šalyse, suteikęs įkvėpimo daugeliui garsenybių, tarp jų ir aktoriui Richardui Gere'ui ir velioniui reperiui Adamui Yauchui, vienam iš hiphopo pionierių grupės „Beastie Boys“ įkūrėjų.

Tačiau didėjant Kinijos įtakai ir senstant Dalai Lamai, Pekinas deda vis labiau sgtengiasi izoliuoti šį budistų lyderį, pasitraukusį į Indiją 1959 metais po nesėkmingo tibetiečių sukilimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos