„Gogol Bordello“ ir Šiaurės Amerikoje, ir Europoje yra linksmos, pankiškos energijos simbolis. Roką, Balkanų ritmus, Rytų Europos muzikos elementus sujungę muzikantai dainuoja keliomis kalbomis. Ne tik apie linksmus vakarėlius, bet ir apie sunkią emigrantų dalią, politiką, socialinę nelygybę ir daugybę kitų pasauliui svarbių temų.
Pagrindinis grupės vokalistas ir ideologas Eugene'as Hützas turi pakankamai patirties, kad galėtų rašyti tokias dainas. Ukrainoje gimusio 41-erių dainininko biografija – spalvinga ir stulbinamai įdomi. Artėjant koncertui Lietuvoje, siūlome sužinoti dešimt įdomių dalykų apie ugningąjį „Gogol Bordello“ lyderį.
Pirmasis jo darbas Amerikoje nebuvo „žvaigždiškas“. Į Vermonto miestą „Gogol Bordello“ lyderis su giminaičiais atvyko kaip politinis pabėgėlis iš sugriuvusios Sovietų Sąjungos. Tai nebuvo pirmas dramatiškas pokytis jo gyvenime – dar paauglystėje po Černobylio atominės elektrinės avarijos jam su tėvais teko iš mažo gimtojo miestelio kraustytis į Kijevą. Kai Eugene'as atvyko į JAV, jam buvo dvidešimt. Kad padėtų tėvams sudurti galą su galu, vaikinas įsidarbino „McDonald's“ restorane. „Dirbau daugybę keistų darbų. Dar tada, kai gyvenome pabėgėlių stovykloje Italijoje, sankryžose plaudavau automobilių langus“, – prisimena roko žvaigždė.
Jam pačiam sunku apsispręsti, kokios tautybės yra. Eugene'as laikomas ukrainiečiu, tačiau jo tėvas – rusas, motina – vokietė, be to, paties dainininko teigimu, ketvirtadalis jo kraujo – čigonų. Dainininko tėvas – mėsininkas, tačiau gali būti, kad meilę muzikai „Gogol Bordello“ lyderis paveldėjo būtent iš jo. Mat Eugene'o tėtis laisvalaikiu grojo gitara vienoje geriausiai žinomų Ukrainos roko grupių „Meridian“.
Jis yra gyvenęs mažiausiai septyniose šalyse. Eugene'as save vadina tikru pasaulio piliečiu – ir turi pagrindo taip kalbėti. Gimęs Ukrainoje, vėliau jis gyveno Italijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Vengrijoje, JAV. Prieš keletą metų jis persikraustė į Braziliją – dėl meilės merginai, su kuria šiuo metu jau yra išsiskyręs. „Kai persikrausčiau į Rio de Žaneirą, visi manė, kad esu beprotis. Bet man ten patinka. Ne tik dėl puikios muzikos, bet ir dėl aplinkos, kurioje jaučiuosi svetimšalis. Tai mane įkvepia“, – tvirtina grupės lyderis.
Madonna paskambino Eugene'ui, o ne atvirkščiai. Kad Amerikos superžvaigždė yra didžiulė „Gogol Bordello“ gerbėja – niekam ne paslaptis. Atlikėja kartu su grupe pasirodė „Live Earth“ koncerte Londone ir įamžino „Gogol Bordello“ savo režisuotame filme „Ištvirkimas ir išmintis“. Anot Eugene'o, nebuvo jokių verslo planų ar vadybininkų susitikimų – ji tiesiog atėjo susipažinti. „Žinojome, kad jai patinka grupė. Kai tik grodavome Londone, vis sklisdavo gandai, kad ji ateis į koncertą, kartą taip ir nutiko, tai visiškai manęs nenustebino. Nuo pirmos akimirkos gerai sutarėme“, – sako dainininkas.
Jis yra įsiamžinęs su mirusiu gerbėju. Kartą po koncerto prie Eugene'o priėjo moteris ir pasakė, kad jos miręs vyras nori nusifotografuoti kartu. Dainininkas visiškai sutriko, o tada paaiškėjo, kad šalia stovintis vyriškis prieš savaitę patyrė klinikinę mirtį. „Jis pasakojo, kad stovėjo šalia savo kūno ir buvo pasiruošęs iškeliauti, bet prisiminė, kad turi bilietą į mūsų koncertą, todėl sugrįžo. Štai čia tai tikras atsidavimas“, – iki šiol negali atsistebėti „Gogol Bordello“ lyderis.
Jo šeimos požiūris į „Gogol Bordello“ – savotiškas. „Ar mano giminaičiams patinka tai, ką darau? Sudėtingas klausimas. Sakykime, kad taip. Tarkime, jiems priimti mano veiklą yra maždaug tas pats, kaip pripažinti, kad jų vaikas gėjus“, – prieš keletą metų interviu leptelėjo Eugene'as.
Jo scenos vardas – pakoreguotas pagal amerikietiškus standartus. Tikrasis rokerio vardas – Jevgenijus Nikolajevas-Simonovas. Ukrainoje jis vadinamas Jevgenu Guciu. „Jevgenas – ne itin populiarus vardas mano gimtinėje, bet jis paplitęs tarp čigonų. Beje, graikiškai jis reiškia „švelnus“. Paauglystėje man tai labai nepatikdavo“, – pasakoja rokeris.
Jo aistra – bėgimas. Ilgų distancijų bėgiku save vadinantis Eugene'as pusiau rimtai skaičiuoja, kad kas vakarą scenoje sulaksto per 30 kilometrų. Dar mokyklos laikais būsimoji roko žvaigždė buvo vienas Kijevo lyderių savo amžiaus grupėje, du kartus tapo miesto bėgimo čempionu. Jam buvo pranašaujama net vieta olimpinėje rinktinėje, tačiau gyvenimas viską sutvarkė kitaip. „Visą energiją, kuri mane žavi sporte, aš perkėliau į muziką. Beje, sportas buvo mano slaptasis ginklas – kai buvau paauglys, Ukrainos pankroko scenoje tai buvo labai nemadinga, visi norėjo būti vangūs ir niūrūs. Aš buvau kitoks, tai padėjo išsiskirti iš minios“, – prisimena dainininkas.
Praėjusiame gyvenime jis buvo moteris. Bent jau pats Eugene'as tuo neabejoja. Dar daugiau – netgi gali tiksliai įvardyti, kuri moteris. „Aš buvau ta, kaip ji ten, pirmoji moteris kosmose“, – viename interviu prasitarė dainininkas. Tai, kad rusų kosmonautė Valentina Tereškova tebėra gyva, Eugene'o neprivertė pakeisti šio įsitikinimo.
Jis niekada nėra vartojęs narkotikų. Nors, stebėdami beprotiškus „Gogol Bordello“ pasirodymus, žiūrovai dažnai mano kitaip. Kartą žymiam aktoriui Lievui Schreiberiui, kurio režisuotame filme atliko vaidmenį, Eugene'as išvardijo visas mėgstamiausias savo kino žvaigždes. „Jis man atsakė, kad visi tie aktoriai – narkomanai. Kaip ir visi mano mėgstamiausi muzikantai. Keisčiausia, kad pats niekada gyvenime nesu vartojęs kvaišalų. Man niekada nė nekilo tokia mintis“, – prisipažino Eugene'as.
Paskutiniai bilietai į pašėlusį pavasario uždarymą su „Gogol Bordello“ platinami visose „Ticketpro“ kasose ir internetu – www.ticketpro.lt