„The Kooks“ du metus ilsėjosi nuo festivalių
Pamenate „The Kooks“ kūrinius „Naive“ bei „Seaside“? Britpopo gitaromis ir žaviu karalienės Elžbietos II anglų kalbos akcentu apkamšytas kompozicijas paniūniuotų net visiški antimelomanai. Lygiai prieš dešimt metų draugėn susibėgusi ketveriukė kuriam laikui užsidarė įrašų studijoje ir pasauliui pasirodė jau su debiutiniu albumu „Inside In/Inside Out“. Kad startas būtų ypač galingas, leidybai pasirinkta „Virgin Records“ įrašų kompanija. Ta pati, kuri gali pasigirti dirbusi su Janet Jackson, Lenny Kravitz, „The Smashing Pumpkins“ ar netgi „Spice Girls“. Reikia skaičių? Albumas visame pasaulyje parduotas 2 mln. kopijų tiražu.
Vėliau dienos šviesą išvydusios plokštelės klausytojų priimtos ne ką prasčiau, tačiau po paskutiniosios grupė mažumėlę aprimo. Visgi ramūs laikai praeityje – „The Kooks“ trimituoja jau šiais metais išleisiantys ketvirtąjį diską. Nuo 2012-ųjų festivaliuose nesirodžiusi grupė, „Positivus“ lankytojams žada bent akies krašteliu leisti pažvelgti ir į naujausią kūrybą.
Vaizdo režisierių pamėgta „Daughter“ trijulė
Ryški ritminė linija, gitaros ir svajingas Elena Tonra vokalas. Šis derinys veikia stebuklingai, didžiules gerbėjų auditorijas „Daughter“ koncertų metu nugramzdinantis į euforiją. Ir jiems netrukdo faktas, kad grupė gyvuoja vos keturis metus, o savo diskografijoje turi vos vieną albumą. Kolektyvo muzika nekrenta iš britų, australų ir prancūzų muzikos topų, internetiniai kanalai suka milijonines vaizdo klipų peržiūras, o festivaliai pešasi dėl garbės pamatyti juos savo didžiojoje scenoje.
Rodos to negana, „Daughter“ muziką ypač mėgsta ir vaizdo režisieriai. Kūrinius galima išgirsti keleto serialų fone, vienas jų - „Grėjaus anatomija“. Melancholišką įtampą auginantis singlas „Youth“ naudojamas ir „Tour de France“ reklaminiame klipe.
Keista meilės išraiška su „of Montreal“ ir „Birth Of Joy“ rokenrolas
Amerikietis Kevin Barnes nesėkmingą meilę išgyveno kiek kitaip nei kiti. Jis subūrė muzikinę grupę ir pavadino ją miesto, kuriame gyveno simpatija, vardu - „of Montreal“.
Per 18 gyvavimo metų muzikinis stilius vystėsi nuo satyrinio vodevilio ar „The Beatles“ skambesio iki elektronikos, fanko, glemo bei afrobeat mišrainės. Su visa ieškojimų puokšte galima susipažinti perklausius 12 studijinių albumų, kuriuos grupė leidžia kone kasmet. Tiesa, paskutinis jų, „Lousy with Sylvianbriar“, pasirodė dar pernai ir buvo labai palankiai įvertintas visos krūvos muzikos kritikų.
Ir paskutinis, bet ne ką prastesnis vardas, olandai „Birth Of Joy“. Psichodelinį roką nuo 2005-ųjų sukantys vyrukai jau seniai įrodė, kad gyvų pasirodymų metų gali užkurti tikrą rokenrolo pirtį. Savo gitaromis ir klavišais jie nukelia į „MC5“, „The Doors“ ar „Pink Floyd“ laikus, bet moderniojo grunge ir pankroko įtaka neleis pamiršti kokie metai dabar yra iš tikro.
Pirmuoju festivalio vardu tapo „Kraftwerk“
Kiek anksčiau organizatoriai atskleidė trijų dienų vakarėlyje pristatysiantys sensacingiausiu 20-ojo amžiaus elektroninės muzikos projektu nominuojamus „Kraftwerk“. Pop kultūrai didelę įtaką padariusios grupės pasirodymas susilies su 3D vaizdo spektakliu.
Liepos 18-20 Latvijoje vyksiančiame renginyje taip pat pasirodys rokeriai „BΔSTILLE“, soulo muzikos atradimas Laura Mvula, alternatyvieji „The 1975“ ir purvino rokenrolo duetas „Kid Karate“.
Dar daugiau netikėtų vardų bus paskelbta artimiausiu metu. Šiuo metu bilietų kainos nuo 201 Lt, o juos galima įsigyti „Bilietų Pasaulio“ kasose arba internetiniame puslapyje http://bilietupasaulis.lt.