Visi norintieji galės apsilankyti Raudondvario dvare rugpjūčio 22 d. koncerte, kurį padovanos Maris Rozenfelds iš Latvijos, 23 d. nemokamą koncertą surengs Pietro Roffi iš Italijos. Taip pat rugpjūčio 23-iąją, trečiadienį, menų inkubatoriuje vyks Atvirų durų diena, kurios metu dvaro lankytojai galės iš arčiau susipažinti su rezidencijoje vykdoma veikla, įsitraukti į kelis improvizacinius pasirodymus su kursų dalyviais. O rugpjūčio 26 dieną įvyks ypač intriguojantis koncertas „Pasaulinės premjeros“, kurio metu bus pristatyti ką tik rezidencijoje gimę kūriniai akordeonui.
Kūrybinėse dirbtuvėse šiemet susitiks kompozitoriai iš Kinijos, Vokietijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Lietuvos, Švedijos, Malaizijos, Italijos, Jungtinės Karalystės. Kartu su jais dirbs akordeonistai iš Lenkijos, Ispanijos, Latvijos, Italijos ir Lietuvos.
„Jau apima jaudulys, nes supranti, kad viskas prasideda ir tai kažkur nuves. Iš patirties žinau, kad ne visi kūriniai, gimę per 8 dienas, pretenduoja į šedevrus, bet kiekvienais metais vis tikiuosi, kad gali gimti toks kūrinys, kuris taps populiariu pasaulyje, ir jis bus gimęs ne kur kitur, o Lietuvoje. Ta svajonė ir palaiko visą idėją toliau kurti ir plėtoti akademiją, nes niekada nežinai, kas gali atvykti ir kokia kūrybinė sėkmė aplankys“, – sako „Composers+ Summer Academy“ sumanytojas Martynas Levickis.
Rezidencijoje dirbsiantiems muzikams jis pasiūlė aktualią Lietuvos šimtmečio potemę.
„Lietuvos šimtmetis – pasirinktina, o ne būtina tema. Pavyzdžiui, svečiai iš Malaizijos ir Kinijos turi susikūrę savo koncepciją. Bet ne vienas kompozitorius jau susidomėjo ir mano pasiūlyta tema, nes ir asmeniškai buvo nusprendęs naudoti lietuvių liaudies dainų motyvus savo kūryboje, – pasakoja M.Levickis. – O Lietuvos šimtmečio idėja gimė grynai iš mano egoistinių norų: kitąmet labai norėčiau turėti tam skirtą gerą, kokybišką repertuarą. Jau pradėjome kurti su kompozitore Rūta Vitkauskaite. Ji specialiai man parašys tai, ką galėsiu atlikti Berlyno „Konzerthaus“ salėje kitų metų vasarį.“
R.Vitkauskaitė į muzikų rezidenciją atvyksta jau ketvirtą kartą – kūrybiniuose kursuose ji dalyvauja nuo pat jų atsiradimo 2014-aisiais, o šiemet vadovaus improvizacijos ir grupinės kompozijos kūrybinėms dirbtuvėms.
Vienas pagrindinių „Composers+ Summer Academy“ tikslų – kurti šiuolaikinę muziką akordeonui, tiek solo instrumentui, tiek orkestro sudėtyje. Savo ruožtu R.Vitkauskaitė yra sukūrusi daugybę vertingų kūrinių akordeonui, gali pasidalinti naudingomis savo žiniomis ir patirtimi, rašant šiam instrumentui.
„Dauguma talentingų kompozitorių iki šiol nežino, kaip kurti akordeonui. Todėl mus visus uždega bendras siekis, – kad šiuose kursuose kiekvienas pajustų meilę akordeonui, vėliau ieškotų akordeonistų savo šalyse, kolaboruotų ir kurtų šiam instrumentui, tai yra svarbiausia“, – sako M.Levickis, neveltui vadinamas akordeono ambasadoriumi.
Šiais metais muzikų rezidencijoje jam teks išgyventi ypatingų emocijų, kadangi į Raudondvarį atvyksta Martyno ypač gerbiamas mokytojas, profesorius Iñaki Alberdi iš Ispanijos. Jis taps vienu iš Akademijos mentorių.
„Alberdi yra vienas populiariausių ir aktyviausių šiuolaikinės akordeono muzikos puoselėtojų ir iniciatorių visame pasaulyje. Ir šiemet jis savo neįkainojamas žinias atsiveža į Lietuvą. Raudondvario menų inkubatoriuje maestro surengs savo meistriškumo pamokas akordeonistams, taip pat dirbs su kompozitoriais duetu. Labai džiaugiuosi, kad jis dalyvaus mūsų projekte, nes išmano šiuolaikinę kompoziciją, turi daug patirties ir svarbiausia – pats groja akordeonu, – pasakoja M.Levickis. – Su juo suderintas specialus tvarkaraštis, jis bus labai užsiėmęs, bet nepaisant to, ponas Alberdi patikino, kad tikrai ateis į mano koncertą, kuris įvyks kursų metu. Taigi, širdelė plazda...“
Martynas Levickis su styginių kvartetu „SinChronic“ Raudondvaryje koncertuos rugpjūčio 24 dieną. Bilietus platina „Tiketa“.