„Kai šios gastrolės pasibaigs, tai iš tiesų bus pabaiga. Vienos labiausiai legendinių rokenrolo istorijoje grupių pabaiga“, – savo oficialioje interneto svetainėje šį mėnesį paskelbė „Black Sabbath“.
2016-ųjų sausį grupės senbuviai Ozzy Osbourne'as (vokalas), Tony Iommi (gitara) ir Geezeris Butleris (bosinė gitara) su keletu kviestinių muzikantų Jungtinėse Amerikos Valstijose pradės pasaulinį koncertų turą, kuriame žada pristatyti įspūdingiausią ir labiausiai užburiantį reginį per visą „Black Sabbath“ karjerą.
Priežastis aiški – koncertų turas pavadintas „The End“ („Pabaiga“). Geriausia visų laikų metalo grupe vadinami „Black Sabbath“ šiais koncertais užvers paskutinį beveik 50 metų rašomos grupės istorijos puslapį.
Bilietai į pirmąjį ir paskutinį „Black Sabbath“ koncertą Baltijos šalyje nuo spalio 6 dienos 10 val. ryto bus platinami visose „Bilietų pasaulio“ kasose ir interneto svetainėje. Bilietų kaina – nuo 59 eurų.
„Iron Man“, „Paranoid“, „War Pigs“ ir daugybė kitų į muzikos metraštį įrašytų garsių kūrinių – tai neginčijama ne tik „Black Sabbath“, bet ir visos sunkiojo metalo muzikos vizitinė kortelė. Grupės albumai „Black Sabbath“ (1970 m.), “Paranoid” (1970 m.), “Master Of Reality” (1971 m.), “Vol. 4” (1972 m.), “Sabbath Bloody Sabbath” (1973 m.) laikomi vienais geriausių metalo muzikos darbų.
Į Rygą atvyksiantys Ozzy Osbourne'as, Tony Iommi ir Geezeris Butleris dar 1968-aisiais stovėjo prie „Black Sabbath“ ištakų. Muzikos specialistai sutaria, kad specifiniai gitaros rifai, išskirtinis Ozzy balsas ir tais laikais neįprasta ritmika padėjo pamatus ne tik „heavy“ metalui, bet ir „stoner“ rokui, „doom“, „black“ metalui ir keletui kitų žanrų.
Gaivališki grupės koncertai, kūriniuose nagrinėjamos okultinės temos ir pašėlęs gyvenimo būdas – jau apipinti legendomis. Tiesa, daugybę metų auksinės „Black Sabbath“ sudėties narius kartu pamatyti scenoje tiesiog buvo neįmanoma.
Mat dar 1979-aisiais iš grupės dėl daugybės žalingų priklausomybių buvo išmestas vokalistas Ozzy Osbourne'as. Jis pradėjo solinę karjerą, o „Black Sabbath“ toliau muzikavo su eile kitų dainininkų – tiesa, neprilygdami su Ozzy įrašytos muzikos populiarumui.
1997-aisiais karo kirviai pagaliau buvo užkasti – „Black Sabbath“ trumpam atsikūrė senąja sudėtimi, surengė didžiulio populiarumo sulaukusį koncertų turą Europoje, išleido koncertinį albumą, tačiau netrukus vėl pasuko savais keliais.
Ozzy Osbourne'as mėgavosi solinės karjeros pakilimu, pradėjo filmuotis fantastiško populiarumo sulaukusiame TV šou apie savo šeimą „Osbourne'ai“, o 2007-aisiais pirmą ir iki šiol paskutinį sykį lankėsi Lietuvoje – surengė siautulingą koncertą Vilniaus „Siemens“ arenoje, kurio metu pasipuošė ir Lietuvos krepšinio rinktinės marškinėliais.
2011-ųjų pabaigoje muzikos pasaulį sudrebino žinia, kad „Black Sabbath“ nusprendė sugrįžti – su koncertais ir naujomis dainomis. 2012-aisiais sugroję pritrenkiančius koncertus gimtajame Birmingame ir „Download“ festivalyje, 2013-aisiais muzikantai išleido „13” – pirmąjį studijoje su Ozzy Osbourne'u įrašytą albumą po net 25 metų pertraukos.
Įrašas sulaukė puikių kritikų įvertinimų, o 2014-ųjų pradžioje jo daina „God Is Dead?“ pelnė prestižinį „Grammy“ apdovanojimą už geriausią metalo atlikimą, taip dar sykį patvirtindama „Black Sabbath“ sugrįžimo svarbą.
2013-2014 metais “Black Sabbath” surengė albumo pristatymo gastroles – 84 koncertuose Šiaurės Amerikoje, Europoje, Australijoje, Naujojoje Zelandijoje ir Azijoje grupę išgirdo apie milijoną gerbėjų. Pasaulinį turą vainikavo įspūdingas koncertas Londono Haid parke.
Šių metų rugsėjo pradžioje grupė paskelbė, kad kitais metais įvyks paskutinės jos gastrolės. „Atėjo metas baigti mūsų kelią“, – britų spaudai patvirtino gitaristas Tony Iommi, kviečiantis paskutinį sykį išgirsti šią į sceną kartu žengsiančią metalo dievų komandą.
Karjerą grupė baigs, galėdama pasigirti net 70 milijonų tiražu parduotais albumais, dviem laimėtomis „Grammy“ statulėlėmis ir pelnyta milžiniška pagarba muzikos pasaulyje.
„Jie yra toje pačioje lygoje, kaip „The Beatles“ ar Mozartas“, – pripažįsta šią žiemą Vilniuje grosiančios kitos garsios metalo grupės „Judas Priest“ lyderis Robas Halfordas. Kai 2006-aisiais „Black Sabbath“ buvo priimti į simbolinį Rokenrolo šlovės muziejų, šia proga surengtoje ceremonijoje grupės dainas grojo metalo superžvaigždės „Metallica“, taip pat pripažįstančios didžiulę Ozzy Osbourne'o ir jo bendražygių įtaką.
Televizijos kanalas MTV “Black Sabbath” yra paskelbęs geriausiu visų laikų metalo kolektyvu, o VH-1 šios grupės dainą „Iron Man“ – geriausiu metalo kūriniu.