2012 12 14

Sausakimšoje Rygos arenoje su grupe „Muse“ šėlo ir gerbėjai iš Lietuvos

„And I'll light the fuse, and I'll never lose and I choose to survive“, taip dainuoja grupė, kurios koncerto pažiūrėti Rygoje ketvirtadienį iš Vilniaus išsiruošė net du sausakimši autobusai ir gausybė gerbėjų vykusių nuosavu transportu. Tai grupė iš Didžiosios Britanijos, Latvijoje pasirodanti jau trečią kartą, o Lietuvą beveik piktybiškai ignoruojanti.
„Muse“ koncerto akimirka
„Muse“, su Matthew Bellamy priešakyje, koncertas Rygoje / Martyno Siruso nuotr.

Teisybės dėlei reiktų pasakyti, kad trečiojo koncerto pas „braliukus“ galėjo ir nebūti, kadangi grupės lyderis Matthew Bellamy susilaužė koją ir praėjusios savaitės koncertai Švedijoje bei Norvegijoje buvo atšaukti. Tačiau grupės nariai nusprendė, kad „Show must go on“ (liet. – šou turi tęstis). Kokia tai grupė? Taip, tai „Muse“. Viena geriausių gyvo garso grupių pasaulyje. 

Martyno Siruso nuotr./Muse koncerto akimirka
Martyno Siruso nuotr./„Muse“ koncerto akimirka

Nežinančius skubu informuoti, kad ši grupė neturi nieko bendro su Andriaus Kaniavos sunkiosios muzikos orkestru „Musė“. Taip pat nieko bendro nei su įkyriu vabzdžiu ar daina „Mušiu šitą mažą musę“. Beje grupės, oficialiai įkurtos dar 1994 metais trijų klasės draugų – Matthew Bellamy, Christopherio  Wolstenholme‘o ir Dominico Howardo –  pavadinimas keitėsi ne kartą – nuo „Gotikinio maro“ bei „Raketinių mažulių“ iki „Mūzos“.

Grupė koncertinį turą rengia pristatydama savo šeštąjį studijinį albumą „The 2nd Law“, kuris pasirodė šį rudenį. „Muse“ muzikinis stilius nuolat kinta – buvo apibūdinamas ir progresyviuoju bei alternatyviuoju roku, hard roku artėjančiu prie roko operos.

O naujausiame albume girdime daugiau elektroninių kompozicijų, tai leido dar labiau išplėsti gerbėjų ratą. Žinoma, gerbėjų skaičius išaugo ir po dar kelių įvykių  – grupė sukūrė dainą filmui „The Twilight Saga: Eclipse“ – „Neutron star collision“ bei vieną iš vasarą vykusių Londono olimpinių žaidynių himnų – „Survival“. Grupės gerbėjai ypač vertina dainų tekstus, kuriuose pasisakoma prieš globalizaciją, „naująją pasaulio tvarką“ ir kitas, dažniausiai sąmokslo teorijose nagrinėjamas šiuolaikines „baisybes“.

Sausakimšoje Rygos arenoje, gruodžio 13-osios, ketvirtadienio vakarą koncerto metu skambėjo tiek kūriniai iš senųjų populiariųjų albumų – „Resistance“, „Black holes and revelations“, tiek nauji kūriniai.

O koncerto įspūdžiai, jūsų dėmesiui – FOTOGALERIJOJE ir vaizdo įraše:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų