Daina „To Be a Man” kelia klausimus, kuriuos sau užduoda ne vienas vyras, besiblaškantis tarp primestų stereotipų ir to, ko nori iš tikrųjų”, – sako Justas Šiburkis, prisistatantis pseudonimu Speechy.
Ši itin atvira daina padėjo tašką Justo ir jo buvusiosios merginos istorijoje.
„Kai kuriu dainas, esu labai atviras – tai autentiška mano ar kito žmogaus istorija, 100 proc. tikri jausmai. Klausytojai gali šias emocijas išgyventi kartu”, – sako Speechy.
Pirmoji dainos dalis pasakoja, kaip jaučiasi vyras, kai jo mylimąją pradeda vilioti kitas. Justas šią dainą parašė labai greitai po to, kai jo mergina nuėjo į susitikimą su kitu vaikinu ir tai pavirto pirmuoju jų pasimatymu.
Daina gimė gal iš pavydo ar pykčio?..
„Aš daviau jai pirmajai paklausyti šią dainą, ji atpažino save ir iškėlė netikėtą ultimatumą: arba aš sunaikinu šią dainą, arba ji išeina visiems laikams! Daina arba aš. Man buvo šokas! Bet aš pasirinkau muziką – nes tai mano gyvenimo kelias, gyvenimo pilnatvė. O keliami klausimai aktualūs daugeliui vyrų, todėl daina turėjo nuskambėti”, – savo istoriją pasakoja Justas.
Pasak jo, dabar – kai tiek daug kalbama apie moterų teises – ne vienas vyras jaučiasi „nustumtas į pašalius“ ir skausmingai ieško savo identiteto.
Moterys vis stipriau siekia „socialinio statuso” ir taip tarsi praranda dalį savo moteriškosios energijos”, – kalba Justas. Dėl to vyrai tampa jautresni, daugiau emocingi.
Antroje „To be a Man” dalyje labai daug klausimų: tai kvietimas vyrams pamąstyti, ką reiškia būti vyru dabar; o moterims – sužinoti, apie ką debatuoja vyrukai, pažvelgti į jų pasaulį.
„Visuomenėje viešai šiomis temomis vis dar vengiama kalbėti, todėl – ši daina gali paskatinti pradėti pokalbį”, – tikisi Speechy.