Tačiau tiesa ta, kad jau 20 metų ji – prisiekusi veganė. „Tai ne dieta, ne mada, ne kitų žmonių užknisinėjimas. Tai – gyvenimo būdas“, – sako Alissa.
„Tenka girdėti, kad šiais laikais veganizmas yra tiesiog madingas. Bet aš esu veganė nuo 1990-ųjų, todėl mados čia mažai, – sako „Arch Enemy“ vokalistė. – Tai tiesiog pasirinkimas. Kiekvienas žmogus gali rinktis – ar gerti kavą su karvės ar su sojų pienu. Ar valgyti jautienos burgerį ar veganišką. Viskas gana lengva. Nesutinku, kad tai atima daugiau laiko ar kelia kokių nors rūpesčių. Aš daug keliauju, bet telefone turiu aplikaciją, kuri parodo vietinius veganiško maisto restoranus ar parduotuves. Kita vertus, bet kuriame restorane gali užsisakyti paprastus dalykus – pupeles, burokėlius, vaisius... Visiškai nesudėtinga maitintis veganiškai.“
Pasak vokalistės, veganizmas yra ne tik meilė gamtai, aplinkai, bet pirmiausia – meilė sau: „Aš klausausi savo kūno ir žinau, ko jam reikia. Mes nuolat esame neišsimiegoję, trankomės autobusuose, per koncertą išprakaituojame nesveikai daug, mūsų kūnai kasdien patiria nenatūralių judesių, o mano atveju ir balsas nuolat yra spaudžiamas. Todėl labai svarbu rinktis sveiką gyvenimo būdą ir filosofiją.“
Be kita ko, Alissa yra įsitikinusi, kad negalima teisti kitaip mąstančių, valgančių ir gyvenančių žmonių. Jai tik norėtųsi, kad televizijoje greta greitojo maisto užkandžių būtų reklamuojami ir obuoliai ar brokoliai. O vietoj odos rankinių ir batų – organinės medvilnės marškinėliai.
„Aš nevilkiu nei odos, nei šilko drabužių. Esu kategoriškai prieš zoologijos sodus, cirkus ir jūrų gyvūnijos muziejus. Niekada nenaudosiu kosmetikos, kurios gamyba susijusi su žiaurumu, nukreiptu prieš gyvūnus. Esu prieš viską, kas negatyviai veikia planetą. Tu negali išvengti lėktuvų. Bet gali nevalgyti mėsos. Kai kartą logika įsijungia ir tu savyje aktyvuoji tokią programą, tampa gana lengva to laikytis. Yra dalykai, kuriuos galiu remti savo pinigais ar balsu, ir yra tai, ką visuomet boikotuosiu“, – teigia A. White-Gluz.
Grupės „Arch Enemy“ gretose – 2 veganai, 4 vegetarai ir 8 visavalgiai. Nors pastarųjų – daugiau, organizatoriams pateiktame pageidavimų sąraše prašoma visiems drauge pietums patiekti veganiškos daržovių sriubos, kokybiškų šviežių daržovių ir vaisių. Užkulisiuose turi būti plakiklių proteinų kokteiliams, kuriuos muzikantai gaminsis patys.
Prie pietų stalo „Arch Enemy“ taip pat ketina pasimėgauti putojančiu vynu. Vakare išgers džino ir daug vietinio alaus. Be to, jie prašo kaip įmanoma mažiau naudoti plastikinių indų.
Viena iš „Arch Enemy“ apšildančių grupių – ukrainiečiai „Jinjer“. Pagal slaviškas tradicijas, jie prie alaus pageidauja ir degtinės.
Po koncerto visi turės laisvą dieną. Ją praleis Vilniaus senamiestyje, kur ir apsigyvens. Todėl tikėtina, kad su muzikantais bus lengva susidurti siaurose sostinės gatvelėse.
Grupių „Arch Enemy“, „Jinjer“ ir „Mindshift“ koncertas „Lofte“ – jau rytoj, rugsėjo 27-ąją.