Šiandien GMD apima daugiau nei 40 Lietuvos miestų, muzikos dienos renginiai pasivijo ir Latviją, Rusiją, Baltarusiją, Ukrainą, Gruziją. Tačiau didžiausi jų vis dėlto vyksta Lietuvoje, Vilniuje – šeštadienį į sostinės gatves išėjo tūkstančiai muzikos mylėtojų: muzikantų, dainininkų, šokėjų, aktorių. Į savo pasirodymus įtraukę praeivius gatvėje jie užkūrė tikrą fiestą – miestas tiesiog dūzgė!
Ir nors muzika Vilniaus skersgatviuose, aikštėse ir skveruose skambėjo jau nuo ryto, didžiausias vakarėlis laukė saulei leidžiantis – oficialią GMD renginių programą tradiciškai užbaigė finalinis koncertas „Drum2Gether“, kurio centrine ašimi tapo paradui vadovaujanti renginio siela A.Mamontovas.
Dar prieš 20 val. į Rotušės aikštę ėmė plūsti minia žmonių. Su gitaromis, su būgnais rankose, kas kokį barškutį pasiėmęs, o gal ir savadarbį instrumentą susikonstravęs. Kuo daugiau muzikos – tuo geriau, kuo daugiau ritmo, skambesio, triukšmo – tuo linksmiau!
Jaunimas, vyresne publika, vilniečiai, miesto svečiai, užsieniečiai – čia dalyvavo visi, kurie kalba bendra, muzikos ir užkrečiamos pozityvios energijos, kalba.
Didžiulis skambantis žmonių debesis slinko Didžiąja, Pilies gatvėmis, pro Katedros aikštę į Gedimino prospektą, o jau juo – tiesiąja iki populiariai vadinamo Gedimino 9 skvero. O jau čia susėdę ant laiptų visi drauge mušė ritmą, skelbianti, kad gatvės muzika, gatvės kultūra gyva.
Eiseną Vilniaus senamiesčio gatvėmis GMD organizavo pirmą kartą – tai šių metų renginio naujovė. Tiesa, panašiu metu muzikuojančių srautas pajudėjo ir į kitą miesto pusę – nuo Šiuolaikinio meno centro Užupio link apsiginklavę triūbomis žygiavo Naujojo Orleano dvasios įkvėpti orkestro pankai „Mood Sellers“. Džiazas Vilniuje gyvas!
„Visi mušim būgnus, visi kartu švęsim Gatvės muzikos dieną“, – dar prieš prasidedant finaliniam koncertui ragindamas visus prisijungti kalbėjo A.Mamontovas.
TAIP PAT SKAITYKITE: Muzikiniame parade Vilniuje – Jurgio Didžiulio staigmena gimtadienį švenčiančiai Ericai Jennings
Šiemet GMD skaičiuoja jau vienuoliktus metus, taigi – ir vienuoliktą kartą vykstantį „Drum2Gether“ koncertą. Tačiau A.Mamontovas sako niekuomet nepamiršiantis to pirmojo pasirodymo.
„Pirmais metais GMD įvyko spontaniškai. Viename interviu prasitariau, kad būtų smagu, jei kažkas panašaus apskritai vyktų ir jau netrukus atsirado būrelis entuziastų, kurie susižavėję idėja ėmė prisidėti prie renginio atsiradimo. Nesijaučiu renginio organizatoriumi, aš – tik idėjos autorius, o Gatvės muzikos diena šiandien jau gyvena savarankišką gyvenimą“, – 15min sakė A.Mamontovas.
Pasak muzikanto, GMD labiausiai žavi tuo, kad renginio metu mieste visuomet tvyro gera nuotaika. Neva muzika, kai meno forma, žmonėms daro didelę teigiamą įtaką. A.Mamontovo žodžiais tariant, net „nuima agresiją“, žmonės tampa pozityvesni, o ta pakili dvasia dar kurį laiką sklando ore.
„Žmonės atsipalaiduoja, pasijunta miesto dalimi. Smagu, kad nuo tada, kai prasidėjo GMD, apskritai atsirado daugiau grojančių gatvėje, tai džiugina“, – kalbėjo A.Mamontovas.
Prie gražios iniciatyvos populiarinti muziką ir kitokį, šviesesnį požiūrį į gatvės kultūrą kasmet prisijungia ir užsienio šalys. Kijeve į gatves paklausyti muzikos išeis kelios dešimtys tūkstančių žmonių, Gatvės muzikos diena vyks ir Sankt Peterburge, bandoma užmegzti kontaktą ir su Lenkijos miestais.
„Tai yra beprotiškai gražu. Norėtųsi, kad renginys augtų, tačiau kaip ten bebūtų – smagiausia matyti, kad žmonės apskritai ima į rankas instrumentus ir išeina į gatves. Čia nėra jokios specialios atrankos, visi save gali išreikšti per muziką – šis momentas pats gražiausias“, – 15min kalbėjo A.Mamontovas.
TAIP PAT SKAITYKITE: 15min studijoje – Andrius Mamontovas: apie Gatvės muzikos dieną ir artėjantį jubiliejų