Smuiko genijumi vadinama atlikėja ant scenos pasirodė vėluodama kone pusvalandžiu, tačiau publika kantriai laukė žvaigždės. Vanessa Mae, pasidabinusi žemę siekiančia, blizgančiais sidabro žvyneliais nusagstyta suknele, atrodė labai įspūdingai. Muzikantės gerbėjai smuikininkę sutiko gausiais aplodismentais.
V.Mae stebino neįprastomis klasikinės muzikos variacijomis. Pirmųjų dainų akordai priminė roko koncertą. Netrukus scena nušvito ryškiausiomis spalvomis ir pasigirdo džiazo bei netgi šokių muzikos elementų.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Koncerto akimirka |
Atlikusi pirmuosius, publiką užvedusius kūrinius, V.Mae su gerbėjais sveikinosi lietuviškai. „Labas vakaras ir ačiū“, – išmokusi kelias frazes tarė smuiko virtuozė ir ėmė griežti kiek lyriškesnius bei romantiškesnius kūrinius. Vis dėlto, koncertas turėjo patikti įvairiausių muzikos stilių gerbėjams, mat smuikininkė atliko netgi lotynų ritmais alsuojančius hitus, kuriuose labai derėjo smuiko bei perkusijos garsai.
Antrojoje koncerto dalyje ant scenos pasirodė ilgai laukti choristai, kurie talkino garsiajai smuikininkei. „Pradedame antrąją koncerto dalį, kurioje bus daugiau muzikos, tinkančioms šokiams, tad nesivaržykite ir pajudėkite“, – susirinkusiems siūlė Vanessa Mae. Išties, publika ėmė siausti, o keletas drąsuolių netgi ryžosi keliauti prie scenos ir pašokti.
„Vilniau, labai gera čia būti ir vėl, ačiū visiems susirinkusiems“, – nuo scenos šįkart angliškai šaukė smuikininkė, tačiau netrukus vėl lietuviškai ištarė: „Gero vakaro visiems!“. Rodės, jog Vanessos Mae žeriamos padėkos gerokai įaudrino publiką. Smuikininkei atlikus paskutinįjį kūrinį, gerbėjai kelias minutes plojo atsistoję, tad artistė ant scenos pasirodė vėl ir desertui atliko bene patį populiariausią savo hitą „Storm“.
„Aš esu labai laiminga, turėdama galimybę ir vėl atvykti į Lietuvą. Praėjo net dveji metai, kuomet aš paskutinį kartą lankiausi Vilniuje. Tiesa, atvykstu su beveik ta pačia muzikantų grupe, tačiau šį kartą į savo programą mes įtrauksime orkestrą ir chorą. Be to, atliksime kelis muzikinius kūrinius, kurių Vilniaus auditorija tikrai dar niekur negirdėjo“, – gerokai prieš koncertą džiūgavo V.Mae.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Koncerto akimirka |
Koncerto organizatoriai tikino, jog šis smuiko virtuozės pasirodymas buvo techniškai sudėtingiausias atlikėjos koncertas Lietuvoje. Smuikininkės pasirodymą žiūrovai matys ne tik ant specialia balta danga dengtos scenos, bet ir 20 metrų skersmens ekrane. Atlikėja gros išskirtiniais ir labai brangiais instrumentai, kurie yra apdrausti stulbinančiomis sumomis.
Vanessa Mae į Vilnių atvyko tiesiai iš Rygos. Lietuvoje žvaigždė pageidavo važinėti pačiu naujausiu liukso klasės BMW markės automobiliu. Smuikininkė koncertavo kartu su 12-os muzikantų styginiu orkestru. Muzikantai ir choristai pagal žvaigždės nurodymus privalėjo dėvėti frakus.
Kiek anksčiau portalui Žmonės.lt davusi interviu, V.Mae tikino, jog norėtų, kad publika į jos pasirodymą reaguotų jausmingai. „Pavyzdžiui, aš noriu, kad mano koncertuose, dėl didžiulės emocinės iškrovos žmonės apsiverktų... Ne, geriausiai būtų, jog išverktų savo akis“, – tikino smuikininkė.
Po koncerto atlikėja išvvyko į Taliną, kuriame taip pat surengs koncertą, tad Lietuvos sostinės apžiūrėti galimybės neturėjo. Vis dėlto Vilnius Vanessai Mae yra gerai pažįstamas. „Prisimenu, kad praėjusį kartą pasilikau diena ilgiau ir ją skyriau pasivaikščiojimui po miestą. Buvo fantastiška. Kaip tik pradėjo snigti, aš išvedžiau pasivaikščioti savo šunį, mano vaikinas ir senelė buvo atvykę kartu su manimi. Mes turėjome laiko net kalėdiniam apsipirkimui!“, – įspūdžiais dalijosi smuiko virtuozė.
Trumpai apie Vanessą Mae
Vanessa Mae gimė Singapūre, tačiau karjerą egzotiškos išvaizdos smuikininkė pradėjo Londone. Į šį miestą, tapusį tramplinu į pasaulinio garso scenas, vos ketverių sulaukusią Vanessą atsivežė tailandietė motina. Pirmieji jaunosios atlikėjos pasirodymai jau išsiskyrė profesionalumu bei konservatyviomis klasikinių kūrinių interpretacijomis, tačiau tikroji Vanessos populiarumo banga prasidėjo paauglystėje. Rytietiška prigimtis ir maištaujanti paauglės siela išlaisvino smuikininkę iš tradicinės kūrybos ir leido gimti iki tol negirdėtoms klasikos ir popstiliaus kūrinių variacijoms, užbūrusioms daugelio klausytojų širdis. Jaunoji smuiko virtuozė buvo įtraukta į „Guinness World Records“ knygą kaip jauniausia solo atlikėja, koncertavusi su orkestu.