Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2009 08 04

Vilniaus žydų centro rūsyje aidėjo būgnai ir islamo eilės

Antradienio vakarą būrelis vilniečių susirinko į senamiestyje įsikūrusį Žydų kultūros informacijos centro rūsį pasiklausyti džiazo vokalistės Andrės Pabarčiūtės ir būgnininko Arkadijaus Gotesmano dueto.
Du atlikėjai susivienyjo tam, kad kartu paimprovizuotų.
Du atlikėjai susivienijo tam, kad kartu paimprovizuotų. / A.Almanaitės nuotr.
Temos: 2 Rūsys Islamas

Du kūrėjai susibūrė projektui „You think you are alive?“. Muzikantai visiškai nerepetavę surengė beveik valandos improvizaciją, kurios metu A.Pabarčiūtė „free jazz” stiliumi dainavo sufijų poeziją o jai perkusija pritarė A.Gotesmanas.

Projektui atlikti buvo pasirinkta netradicinė erdvė – Žydų kultūros informacijos centro rūsys. Paklausta, kodėl būtent čia nusprendė surengti improvizacijas, A.Pabarčiūtė sakė mananti, jog ši vieta labai tinkama tokia muzikai. „Tai ir yra „free jazz“. Šį rūsį susiradome per pažįstamus, patys įrengėme, paruošėme pasirodymui.  Erdvė nėra didelė, nėra scenos, tad su klausytojais bendraujame tiesiogiai“, – pasakojo vokalistė. Neįprastoje koncertui vietoje jaukią atmosferą sukurti padėjo iš abiejų pusių žvakėmis apšviestas ir rugiagėlėmis pabarstytas takelis, auksinėmis užuolaidomis puošta „salė“.

„Norime paklausti savęs ir klausytojų – ar gyveni? Ar darai tai, ką nori, ar esi tas, kas esi? Būtent dėl to pasirinkome sufijų poeto Rumi eilėraščius. Sufijai – tai žmonės, visuomet ieškoję kažko pakylėto, kažko daugiau. Nepaisant to, kad Rumi kūrė be galo seniai, jo tekstai aktualūs ir šiandien. Norime pakviesti išsinerti iš kasdienybės ir paieškoti savęs“, –  apie projektą pasakojo A.Pabarčiūtė.

Dviem jauniems ir talentingiems kūrėjams ši improvizacija ne pirma. „Prieš kurį laiką mums su Arkadijumi vienu metu atėjo panaši mintis, kad reikia kažką kartu veikti. Tai ir darom“, – sakė A.Pabarčiūtė. Jos tvirtinimu, dar keletas panašių improvizacijų vilniečių laukia rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais.

„Projektas unikalus tuo, kad yra daugiasluoksnis: gali ateiti kaip muzikos gurmanas ir nenusivilsi, o gali eiti visiškai nieko nenutuokdamas apie muziką, ir taip pat gauti įspūdžių, emocijų ir patirties. Be to, kiekvienas renginys bus visiškai skirtingas: nors koncepcija ta pati, kiekviename koncerte skambės vis kitokios improvizacijos“, –  pasakojo „You think you are alive?“ projekto vadybininkė Eglė Zabulėnaitė.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų