„Ši daina yra apie žmones, kurie giliai širdyje visada jaučiasi vieniši ir kažko stokoja iki pilnatvės. Jie gali turėti daug pinigų, dėmesio, draugų ir gerbėjų, tačiau to negana. Tokį jausmą galima būtų pavadinti „viešąja vienatve“, – apie naujausią kūrinį, prieš penkis mėnesius gimusį bevaikščiojant Londono gatvėse, pasakoja Beissoul.
Jam antrina Einius, sakydamas, jog daina pasakoja klausytojams apie žmones, kurie dieną puošiasi dirbtina šypsena, o vakare, pasijautę vieniši, atkemša vyno butelį. „Nemanau, kad tai – išskirtinė situacija. Dauguma taip gyvena, tačiau, matyt, mes su Artūru turime daugiau kontrastų. Visų gyvenime yra „veidas žmonėms“ ir „veidas sau pačiam“, – sako Einius neslėpdamas, jog dažnai taip pasijaučia ir pats.
Luko Balandžio nuotr./Koncerto akimirka |
Tokius jausmus dažnai išgyvena ir Beissoul, tačiau nedramatizuoja: stengiasi dėmesį kreipti į teigiamus dalykus.
„Visus dalykus, kurie mane veikia neigiamai, stengiuosi paversti teigiamais ir tai tarsi tampa vienu iš gyvenimo atributų,padeda labiau koncentruotis į norimus įgyvendinti dalykus, apgalvoti viską nuo pradžių iki galo. Šį procesą galima kontroliuoti – tai įvyksta tada, kai noriu: „išskrendu“ ir viskas – aplinkos dirgikliai tampa nebesvarbūs...“ – pasakoja Beissoul ir priduria, jog dažniausiai tokią būseną pasiekia keliaudamas po Europos didmiesčius: „Vieną minutę esi masės dalis, o kitą – jau kažkur savyje. Man patinka balansuoti ties realybe ir fantazija.“
Savo ruožtu Einius randa kitokių būdų nugalėti, rodos, prastą savijautą. „Kova gali būti paprasta – reikia stengtis nebūti vienam ir jaustis kuo natūraliau su artimais sau žmonėmis. Nereikia eiti į viešus vakarėlius, kur turi šypsotis, o tualeto veidrodyje pamatai, kad šypsenos nebėra“, – sako kūrėjas.
Jokios depresijos
Ir nors išgirdus tokius muzikantų atviravimus gali pasirodyti, kad naujasis kūrinys – itin depresyvus, duetas ragina neapsirikti. „Dainos idėja – liūdnesnė, tačiau kūrinys neskamba depresyviai. Galbūt kažkas joje net išgirs pozityvo“, – sako Einius.
Sigito Matulio nuotr./Einius Jarutis |
Kaip jau įprasta, kūrinį duetas pristato kartu su vizualizacija. Šįkart – šiek tiek kitokia. Nors anksčiau vaikinai specialiai filmuodavo dainą iliustruojančius vaizdus ir net mėgindavo vaizdu perteikti savotiškas istorijas, „In the Crowd“ vizualizacijoje to nebus – matysis tik kūrinio garsas.
„Vizualizacija parengta pagal garsyną – kiekvienas kūrinio garselis – ir Artūro balsas, ir muzika – atsispindi specialioje spektogramoje“, – trumpai paaiškina Einius.
„Pritempti“ prie švenčių nesistengė
Vis dėlto maža Beissoul ir Einiaus gerbėjų dalis kūrinį „In the Crowd“ jau spėjo išgirsti – gruodžio viduryje kūrinys nuskambėjo sostinės Kotrynos bažnyčioje vykusio muzikantų koncerto metu, tačiau studijinė jo versija, prieinama kiekvienam, gimė tik dabar.
Anot muzikantų, tarpušvenčiu daina pasirodo visai atsitiktinai – jokių intencijų paversti dainos kalėdine ar jos pristatymu neva pasveikinti gerbėjus duetas neturėjo.
„Daugumą atlikėjų Kalėdos tarsi priverčia pabusti iš žiemos miego ir pulti rašyti kokį kalėdinį kūrinį. Man tai nekelia daug emocijų, nes viskas ima atrodyti pritempta ir netikra, kaip koks Kalėdų Senelis. Neturėjome intencijos išleisti dainos per Kalėdas – ji pati pateko į šventinį šurmulį“, – juokiasi Beissoul. Dainininkui antrina Einius, sakydamas, jog ši data – labiau sutapimas.
Dovydo Vilimo nuotr./Beissoul |
Liko be apdovanojimo
Žmonės.lt primena skaitytojams, jog šių metų M.A.M.A. apdovanojimuose Beissoul buvo patekęs į „Metų proveržio“ apdovanojimo nominantų šešetuką, tačiau į finalinį nominantų trejetuką nepateko. Anot dainininko, jokios reakcijos nei sužinojęs apie įvertinimą, nei išgirdęs, kad apdovanojimo negaus, nepatyrė. „Dažniausiai į viską reaguoju natūraliai – niekaip“, – juokiasi dainininkas ir priduria: „Jei kas pavyko puikiai – gerai, dirbame toliau. Jei kas nenusisekė – gerai, dirbame toliau!“
Beissoul neslepia savo nuomonės apie apdovanojimus – šie jam, nei patinka, nei išvis rūpi. „Šie apdovanojimai, kaip ir visi koncertai ar muzikiniai renginiai Lietuvoje, yra iki skausmo nuspėjami. Pakanka pasidomėti, kas organizuoja renginį, ir 80 proc. „žvaigdžių“, kurios pasirodys jame, jau tampa aiškios. Man tai nusibodo, todėl nekreipiu dėmesio ir nežiūriu rimtai. Išrinko ar ne, mes vistiek dirbsime kaip ir dirbome – nesustodami“, – sako dainininkas.