Ant žvaigždžių veidų tatuiruotės piešiamos ne be reikalo: tai – investicija į ateitį?

Nuo subtilių ženklų iki ryškių piešinių – vis daugiau jaunų žmonių savo veidus papuošia tatuiruotėmis. Pastebima, kad tam jie ryžtasi įkvėpti garsių užsienio muzikos pasaulio žvaigždžių, dažniausiai reperių, hiphoperių, vadinamosios gatvės muzikos kūrėjų. Ant pastarųjų veidų nugulė ne vienas ir ne du visą laiką išliekantis simboliai, dažniausiai neturintys prasmės ir per daug nesureikšminti.
Atlikėjai Arnoldisadad ir Post Malone
Atlikėjai Arnoldisadad ir Post Malone / „Instagram“ nuotr.

Vienas ryškiausių tatuiruočių ant veido pavyzdžių – hiphoperis Post Malone. Į save dėmesį atlikėjas atkreipia ne tik ryškiu stiliumi, bet ir virš antakio ištatuiruotais žodžiais „Stay Away“ (liet. nesiartink) ir „Always“ (liet. visada) bei „Tired“ (liet. pavargęs) po tamsiais paakiais.

Be anksčiau minėtų, ant Post Malone veido yra ir daugiau smulkių tatuiruočių.

Lietuvoje lankęsis jaunasis reperis Lil Xanas savo veidą paženklino dainos „Xanarchy“ pavadinimu, o po akimis, tikriausiai įkvėptas Post Malone, išsitatuiravo raides „zzz“, simbolizuojančias nuovargį arba miegą – kas kaip tai interpretuos.

Dėl spalvotų plaukų šukuosenos atmintyje įstrigęs Tekashi 6ix9ine ant veido paprašė nupiešti skaičių „69“ ir dar keletą simbolių.

Vida Press nuotr./Tekashi 6ix9ine
Vida Press nuotr./Tekashi 6ix9ine

Tikroji tatuiruočių reikšmė

Tačiau veido tatuiruotės egzistavo gerokai anksčiau, nei jomis pradėjo puoštis muzikos pasaulio atstovai. Išvertus iš lotynų kalbos, žodis „tatuiruotė“ reiškia „įdagą“ – ryškų ženklą, padarytą ant vergo ar nusikaltėlio odos. Graikų imperatorius Teofilis dviem vienuoliams atkeršijo ant jų kaktų ištatuiruodamas nepadorius eilėraščius. Šiais laikais tie vienuoliai tikriausiai ne daug kuo skirtųsi nuo garsiausių socialinių tinklų ar muzikos žvaigždžių.

Veido tatuiruotės taip pat reikšdavo priklausymą tam tikrai gaujai, kitose kultūrose visam gyvenimui ant kūno padaryti piešiniai būdavo svarbūs religine prasme. Naujosios Zelandijos maorių genties moterys ant smakro išsitatuiruodavo suraitytą raštą, kuris reikšdavo fizinį pasipriešinimą jų tikroms tapatybėms (kiekviena maorių genties moteris tikėjo, kad toks pat raštas buvo ir jų širdyse).

Išaugus tatuiruočių populiarumui faktas, kad tam tikri genčių raštai, ant kūno daromi smulkia adata ir rašalu, turi dvasinę reikšmę, niekam neberūpi. Garsiausias tokios tatuiruotės savininkas – Mike’as Tysonas. Paklaustas, ką reiškia jo veidą papuošęs raštas, jis atsakė iš pradžių norėjęs išsitatuiruoti širdeles, bet galiausiai nusprendė nusipiešti „genties niekutį“.

Savo išvaizda įtakingi reperiai

Savo dievaičių įkvėpti, vis dažniau veidą tatuiruotėmis papuošia ir jų gerbėjai. Instagrame kūdikiškų veido bruožų paaugliai stengiasi neatsilikti nuo topų viršūnėse esančių atlikėjų ir su jais susitapatinti bando būtent taip.

Kadangi tatuiruotės nebėra skirtos tik kriminalinio pasaulio nariams ar religijų išpažinėjams, ašaros, širdelės, kryžiai ir kiti simboliai vis dažniau nugula ant tyčia per didelius drabužius vilkinčių taisyklių nesilaikančių jaunuolių, skandalingų nuomonės formuotojų ir pankiškos išvaizdos maištautojų veidų. Dėl panašios priežasties – nenoro paklusti visuomenei – tatuiruotėmis savo veidą nusprendė papuošti ir reperis Post Malone.

„Tiesiog norėjau sunervinti mamą“, – sakė jis.

21 Savage pasiteiravus, ką reiškia ant jo kaktos nupieštas kryžius, šis šiek tiek supykęs atkirto, kad tai – peilis. Smulkiau apie jį papasakoti jis nepanoro.

View this post on Instagram

when the album done ????

A post shared by Saint Laurent Don (@21savage) on

Prarado prasmę

Atrodo, kad tatuiruotė ant veido – ženklas, jog jos savininkui jo išvaizda nerūpi. Pasirodo, yra visiškai priešingai. Siekdamas lengvesnio išgarsėjimo, jaunimas ima investuoti į savo išvaizdą ir neretai ryžtasi ilgalaikiam piešiniui ant veido.

Tatuiruotės gali tapti asmens prekinio įvaizdžio dalimi. Reperis Gucci Mane’as buvo siejamas su ant jo veido esančia ledų porcijos tatuiruote, prie kurios jis priderino prabangų kaklo papuošalą. Vėliau Gucci Mane’as tatuiruotę pašalino lazeriu. Taip pat žiūrima ir į ant Lil Pump kaktos nutūpusią nežemišką būtybę – ji suteikė progą žmogui išgarsėti, atlieka savotišką jo logotipo funkciją.

Nepaisant to, ar veidą tatuiruote papuošė žinomas žmogus, ar eilinis, jos tikrai padeda atkreipti dėmesį. Arba jo atsikratyti. Veido tatuiruotės iš esmės perėmė apdriskusių drabužių vaidmenį, kuomet prie taip apsirengusių asmenų viešose vietose vengdavo sėstis aplinkiniai. Jos vis labiau populiarėja kaip būdas nuo savęs atgrasyti nepageidaujamą dėmesį ir pritraukti malonų – tokį, koks patinka tatuiruotės savininkui.

Veido tatuiruotės iš dalies išpopuliarėjo ir kaip pažadas sau. Dažniausiai ją pasidaręs žmogus nusprendžia sėkmės siekti nedirbdamas įprastos 8 valandų darbo dienos maigant kompiuterio klavišus. 2017-aisiais Lil Peep „i-D“ sakė: „Išsitatuiravau sudužusią širdį ant veido, kai buvau 17-kos, taip save priversdamas imtis kažko kūrybiško.“

View this post on Instagram

I feel emptyyyyyyyyyyyyyy

A post shared by @ lilpeep on

Kitas jaunas reperis Arnoldisadad – priklausantis Lil Xan kolektyvui – apie savo Annos Frank atvaizdą ant skruosto sakė panašiai: „Yra istorinių asmenybių, neturėjusių galios daryti tai, ką norėjo. Buvo užsidarę namuose ir taip mirė. Aš pasižadėjau kurti muziką.“

Neilgai trukus įvairūs šokiruojantys piešiniai ar užrašai ant veido nebebus laikomi stigmomis, o taps žmogų išskirtiniu, patrauklesniu tam tikrai rinkai darančiu reiškiniu. Galbūt taip jau ir yra?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis