Berezovskio skyrybos gali kainuoti jam 100 mln. svarų sterlingų

Londone gyvenančio Boriso Berezovskio žmona padavė prašymą skyryboms, praneša britų visuomeninis transliuotojas BBC.
Borisas Berezovskis
Borisas Berezovskis. / „Scanpix“ nuotr.

Tarp persikėlusio iš Rusijos į Didžiąją Britaniją oligarcho gyvenimo draugių ji bus pirmoji, kuri pareiškė vyrui dideles finansines pretenzijas Didžiosios Britanijos teisme. Kito Rusijos turtuolio Romano Abramovičiaus skyrybos su žmona Irina buvo įformintos Rusijoje.

50 metų Galina, kuri ištekėjo už dabar 63 metų B.Berezovskio prieš 18 metų, pasamdė garsią advokatę Sandrą Davis iš  „Mishcon de Reya“, kuri vedė princesės Dianos ir Jerry Hall – buvusios Micko Jaggere`o žmonos bylas.

Jeigu jai pavyks laimėti bylą, Galina galės pretenduoti į maždaug 100 mln. svarų sterlingų iš verslininko turto, kuris anksčiau buvo įvertintas 1 mlrd. svarų sterlingų.

Tačiau Boriso Berezovskio žmonos juristams teks įrodyti, kad ji svariu indėliu prisidėjo prie savo vyro verslo plėtros, nors didžiąją dalį santuokos laiko sutuoktiniai gyveno atskirai.

ITAR–TASS šaltinio duomenimis, neseniai verslininkas gavo šaukimą į Didžiosios Britanijos teismą, kur lapkritį prasideda jo santuokos nutraukimo procesas.

Galina Berezovskaja su dviem vaikai paaugliais gyvena Londone, ištaiginguose apartamentuose su vaizdu į Haid parką. Pranešama, kad ji nusprendė skirtis, kai sužinojo, kad B.Berezovskis turi du vaikus su 42 metų Jelena Gorbunova.

Berezovskio atstovas lordas Bellas pareiškė laikraščiui „Independent“: „Tai, kad Galina paprašė skyrybų, tiesa. Bet jis su ja negyvena jau 16 ar 18 metų. Jeigu išsiskirs, jis ketina vesti Jeleną.“ Kaip rašo Didžiosios Britanijos spauda, Galina ir Borisas susipažino 1981 metais, kai buvęs oligarchas dirbo matematiku ir uždirbdavo po 100 JAV dolerių per mėnesį. Susituokė jie po 10 metų.
B.Berezovskio verslo karjera prasidėjo 1989 metais, vėliau jis tapo didžiausių bendrovių – „AvtoVAZ“, „Aeroflot“, „Sibneft“ bendraturčiu.

Didžiausią įtaką jis turėjo prezidentaujant Borisui Jelcinui, kai B.Berezovskis buvo užėmęs Rusijos saugumo tarybos sekretoriaus pavaduotojo postą ir buvo valstybės vadovo artimiausioje aplinkoje.

2000 metų pabaigoje jis išvažiavo į Didžiąją Britaniją, bet tebedalyvavo Rusijos politiniame gyvenime. Oligarchas užtikrino partijos „Liberalioji Rusija“ finansavimą, du šios partijos vadovybės nariai – Valstybės Dūmos deputatai Sergejus Jušenkovas ir Vladimiras Golovliovas – buvo nužudyti.

2003 metais B.Berezovskis gavo Didžiojoje Britanijoje politinio pabėgėlio statusą.
Tarp tų, su kuriais bendravo B.Berezovskis, buvo poloniu nunuodytas buvęs Federalinės saugumo tarnybos darbuotojas Aleksandras Litvinenka ir čečėnų separatistų atstovas Londone Achmedas Zakajevas.

2007 metais Maskvos Savelovo teismas už akių nuteisė verslininką 6 metus kalėti už oro bendrovės „Aeroflot“ pinigų grobimą, o 2009 metų birželį jam buvo paskirta dar viena bausmė – 13 metų laisvės atėmimo pagal kaltinimus, susijusius su automobilių grobimu iš bendrovės „AvtoVAZ“ dešimtojo dešimtmečio pradžioje.

Iš viso, naujausiais skaičiavimais, jam Rusijoje buvo iškelta 12 baudžiamųjų bylų.  Rusija ne kartą reikalavo, kad Didžioji Britanija išduotų B.Berezovskį, bet Anglijos teismai atsisakydavo tai padaryti, motyvuodami tuo, kad verslininko, kuris yra aršus Rusijos vyriausybės kritikas, teisminis persekiojimas gali būti politizuotas. 
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų