282 žmonės iš kino, muzikos ir literatūros pasaulių pasirašytą laišką paskelbė „The Daily Telegraph“, Didžiajai Britanijai rengiantis birželio 23-iosios referendumui dėl to, ar likti 28 narių Bendrijoje.
„Britanija ne tik kad yra stipresnė Europoje, ji – ir turinti lakesnę vaizduotę, kūrybingesnė, ir mūsų pasaulinė kūrybinė sėkmė dėl pasitraukimo labai smarkiai sumažėtų“, – rašoma laiške.
„Pasitraukimas iš Europos būtų šuolis į nežinomybę milijonams žmonių visoje Jungtinėje Karalystėje, kurie dirba kūrybinėse srityse, ir milijonams šalyje ir užsienyje, kurie turi naudos iš Britanijos kultūros sektoriaus augimo bei gyvybingumo“, – sakoma jame.
Tarp laišką pasirašiusių žmonių taip pat yra „Oskaru“ apdovanotas režisierius Danny Boyle'as, poetė laureatė Carol Ann Duffy, rašytojai Hilary Mantel ir Johnas le Carre, dizainerė Vivienne Westwood.
Taip pat pasirašė aktoriai Helena Bonham Carter, Kristin Scott Thomas, Billas Nighy, Chiwetelas Ejioforas ir Dominicas Westas, muzikos žvaigždės „Hot Chip“ ir Paloma Faith.
Ministras pirmininkas Davidas Cameronas perspėjo, kad pasitraukimas iš ES pakenktų Britanijos ekonomikai, bet pasitraukimo šalininkai įrodinėja, kad būtų sutaupyta pinigų ir Britanija galėtų labiau kontroliuoti imigraciją.
Apklausos rodo, kad rinkėjų nuomonė šiuo klausimu nėra vieninga.
Minimame laiške, kuriame cituojami Williamas Shakespeare'as ir Davidas Bowie, raginama siekti, kad britų kūrybingumas „įkvėptų likusią pasaulio dalį ir darytų jai įtaką“.
„Manome, kad buvimas ES dalimi stiprina pirmaujantį Britanijos vaidmenį pasaulinėje scenoje, – sakoma jame. – Netapkime pašaliniu, šaukiančiu iš už užkulisių.“
Tačiau konservatorius, Britų aukštųjų parlamento rūmų narys Michaelas Dobbsas, kuris padėjo parašyti ir prodiusuoti hitu tapusį „Netflix“ serialą „Kortų namelis“ („House of Cards“), sakė, kad Britanijos stiprybė meno srityje priklauso „ne nuo ES“.
„Senovės Graikija buvo mūsų civilizacijos lopšys, vis dėlto šiandien, dėl ES pasibaisėtinos politikos, gatvės, kuriose kažkada buvo pilna didžiausių pasaulio filosofų ir dramaturgų, dūsta nuo nevilties apimtų elgetų ir pūvančių šiukšlių kalnų“, – sakė jis.
„Tokia yra ES realybė. Ji žlunga. Svajonė mirusi. Mums reikia eiti toliau“, – pridūrė jis.