Po netikėtos 63-ejų aktoriaus mirties jo gerbėjus pasieks dar keturi nauji filmai, kuriuose Robinas Williamsas nusifilmavo. Du jų kino teatrus pasieks dar šiais metais, kiti du – per artimiausius 12 mėnesių.
Robinas Williamsas į kino istoriją įėjo ne tik kaip puikus komikas, bet ir kaip rimtų bei sudėtingų vaidmenų aktorius. Žmonės.lt pateikia dešimt pačių ryškiausių Robino Williamso karjeros vaidmenų.
1. „Mork And Mindy“ (1978–1982 m.)
Šis komiškas serialas išgarsino tuomet 27-erių Robiną Williamsą, kuris iki tol rengdavo humoro vakarus naktiniuose klubuose. Serialo „Happy Days“ (1974–1984 m.) kūrėjai viename iš tokių naktinių pasirodymų pastebėjo talentingą komiką ir pasiūlė jam vaidmenį savo seriale. Robino Williamso įkūnijamas herojus Morkas taip patiko žiūrovams, kad netrukus buvo sukurtas specialiai jam skirtas serialas „Mork And Mindy“. Šiame seriale Robinas Williamsas vaidino ateivį, kuris atvyksta į Žemę ir susidraugauja su mergina Mindy (aktorė Pam Dawber), kuri yra jo kambariokė.
2. „Labas rytas, Vietname“ („Good Morning, Vietnam“, 1987 m.)
Šiame filme Robinas Williamsas vaidino radijo laidų vedėją, kuris išsiunčiamas į Vietnamą. Jam patikėti vesti laidas, kurios turėtų padėti kareiviams atgauti ūpą ir užsimiršti nuo varginančio karo. Už šį vaidmenį Robinas Williamsas pelnė pirmą „Oskaro“ nominaciją.
3. „Mirusių poetų draugija“ („Dead Poets Society“, 1989 m.)
Šiame filme Robinas Williamsas vaidino charizmatišką privačios berniukų mokyklos literatūros mokytoją. „Mirusių poetų draugija“ buvo pripažintas kaip vienas geriausių tų metų filmų ir buvo nominuotas keturiems „Oskarams“ (vieną statulėlę pelnė už geriausią scenarijų). Šis vaidmuo Robinui Williamsui uždirbo antrąją „Oskaro“ nominaciją.
4. „Ponia Dautfajė“ („Mrs. Doubtfire“, 1993 m.)
Tai viena iš klasika tapusių komedijų, kurioje Robinas Williamsas įkūnija mylintį tėvą, pasiryžusį bet kam, kad tik galėtų kuo daugiau pabūti su savo vaikais. Po skyrybų vyras surezgia planą, kaip patekti į namus, kuriuose nebėra laukiamas – jis persirengia senučiuke moterimi, sugalvoja jai Dautfajė pavardę ir įsidarbina savo vaikų aukle.
5. „Karalius žvejys“ („The Fisher King“, 1991 m.)
Robinas Williamsas šiame filme įkūnijo pamišusį benamį, buvusį viduramžių istorijos profesorių, kuris gyvena savo susikurtame pasaulyje. Šis vaidmuo aktoriui pelnė trečią „Oskaro“ nominaciją.
6. „Kablys“ („Hook“, 1991 m.)
Tai dar viena kino klasika tapusi istorija visai šeimai. Šiame filme Robinas Williamsas vaidina suaugusį pasakos herojų Piterį Peną, kuris priverstas sugrįžti į Niekados šalį ir susigrumti su bloguoju kapitonu Kabliu, pagrobusiu jo vaikus.
7. „Aladinas“ („Aladdin“, 1992 m.)
Robino Williamso įgarsintas Džinas animaciniame filme „Aladinas“ daugeliui įsirėžė į atmintį kaip mėgstamiausias animacinis personažas. Nors paties Robino Williamso filme nematyti, girdėti tik jo balsas, daugeliui komiko gerbėjų „Aladinas“ yra vienas mėgstamausių jo darbų.
8. „Gerasis Vilas Hantingas“ („Good Will Hunting“, 1997 m.)
Šioje juostoje Robinas Williamsas vaidino nieko nepasiekusį, bet kadaise daug žadėjusį psichoterapeutą, pas kurį lankosi jaunas genijus Vilas Hantingas (aktorius Mattas Damonas). Savaitiniai susitikimai naudingi ne tik pacientui, bet ir pačiam psichoterapeutui. Už šį vaidmenį Robinas Williamsas ketvirtą kartą buvo nominuotas „Oskarui“ ir šį kartą statulėlė atsidūrė jo rankose.
9. „Nuotrauka per valandą“ („One Hour Photo“, 2002 m.)
Tai dar vienas rimtas vaidmuo Robino Williamso karjeroje, o šį kartą jo vaidinamas personažas net buvo baisokas. Aktorius įkūnijo fotoateljė darbuotoją, kuris per daug kišasi į savo klientų gyvenimus ir nutaria išardyti vieną savo klientų šeimą, kurią iki tol laikė tobula.