E.Presley buvo vienas iš septynių amerikiečių, kuriems buvo paskirtas Laisvės medalis – šalies aukščiausias civilinis apdovanojimas.
Taip pat po mirties buvo pagerbtas legendinis beisbolo žaidėjas Babe'as Ruthas, o tarp gyvų laureatų buvo Miriam Adelson, kuri, kaip ir jos vyras lošimo namų magnatas Sheldonas Adelsonas, yra didelė Respublikonų partijos rėmėja.
Atiduodamas duoklę E.Presley, 1970-aisiais kartą susitikusiam su prezidentu Richardu Nixonu Baltuosiuose rūmuose, D. Trumpas sustojo, kad būtų įjungta gospelo daina „How great thou art“.
D.Trumpas sakė, kad paleisti įrašą buvo jo sumanymas, ir kai sodraus tono dainavimas nutilo vos po kelių sekundžių, nusivylęs prezidentas pasiskundė, kad renginį organizavę darbuotojai „visiškai nemoka reklamuoti“.
D.Trumpas taip pat prisiminė, kad prieš keletą dešimtmečių lankėsi garsiojo muzikanto koncerte, kur pernelyg susijaudinę gerbėjai „šėlo, rėkė, ėjo iš proto“.
Siekus nuraminti publiką buvo paskelbta, kad „Elvis paliko pastatą“, pridūrė prezidentas ir pajuokavo, kad jeigu „jie nepasakytų, kad ketinau pasilikti tenai – galbūt dabar nebūčiau čia“.
Laisvės medaliu taip pat buvo apdovanotas velionis Aukščiausiojo Teismo teisėjas Antoninas Scalia, veteranas senatorius respublikonas Orrinas Hatchas ir du Nacionalinės futbolo lygos (NFL) garsieji žaidėjai: puolėjas Rogeras Staubachas ir gynėjas Alanas Page'as, vėliau tapęs Minesotos aukščiausiojo teismo teisėju.