M.Osmannas sutiko atsakyti į kelis klausimus portalui Žmonės.lt apie savo projektą, kaip gimė idėja ir pirmoji nuotrauka.
Pirmosios M.Osmanno nuotraukos spaudoje pasirodė prieš keletą metų, tačiau naujausios fotografo nuotraukos yra vis sudėtingesnės, spalvingesnės ir išraiškingesnės. Kaip teigė iš Rusijos kilęs Muradas, Nataly yra jo mūza, todėl ir šis projektas yra įkvėptas jos. „Projektas yra apie mūsų abiejų meilę bei sielas ir meilę pasauliui. „Follow me“ neegzistuotų be šios merginos“, – tikino vaikinas.
„Fotografuoti pradėjau, kai pirmais metais susimoviau universitete. Tuomet studijavau Londone. Turėjau palikti studijas, nes buvau išspirtas iš universiteto ir man teko sugrįžti atgal į Maskvą. Tada pradėjau lankyti fotografijos pamokas. Vėliau teko grįžti į Angliją, kur pabaigiau inžinerijos studijas Karališkajame koledže, tačiau baigęs studijas nusprendžiau grįžti atgal į tėvynę ir ten gilinti savo žinias fotografijoje“, – portalui Žmonės.lt pasakojo Muradas.
Vaikinas pasakojo, kad pirmoji nuotrauka buvo nufotografuota 2011 metų kelionės į Barseloną metu. „Mes apžiūrinėjome miestą ir buvome sužavėti jo didybės bei architektūros. Nataly yra vietoje nenustygstanti turistė. Ji norėjo apsilankyti ir Tibidabo kalną, ir Sagrada de Familia katedrą bei paskanauti tapas miesto baruose. Aš norėjau viską įamžinti. Vienu metu ji labai norėjo man parodyti kažkokią senamiesčio vietą, griebė mano ranką ar pradėjo vesti mane į priekį. Kaip suprantate, tai nesustabdė man ir toliau fotografuoti ir įamžinti tai, kas vyko. Štai taip buvo nufotografuota pirmoji nuotrauka. Po jos mūsų gyvenimas pasikeitė“, – prisipažino menininkas.
Nors daugeliui galbūt atrodo, kad nuotraukos yra daromos spontaniškai, tačiau fotografas išdavė, kad įamžinti reikiamą kadrą jie rengiasi. „Kiekvieną kartą prieš užfiksuodami kadrą mes ilgai ir preciziškai tam ruošiamės. Nataly pasidomi apie vietą, į kurią vykstame. Mes abu stengiamės perteikti natūralų ir nesuvaidintą vietinį vaizdą, šalies sielą. Be abejo, reikia nepamiršti ir tai, kad ji kiekvieną kartą derina savo aprangą prie vietinių vaizdų, reikia kartais paisyti šalies tradicijų ir kultūros“, – prisipažino fotografas.
Paklausus apie šalis, kuriose teko apsilankyti, M.Osmannas vardino: „Mes apsilankėme Singapūre, Kinijoje, Indonezijoje, JAV, Ispanijoje, Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje, Italijoje, Vokietijoje. Prieš akis dar ilgas šalių sąrašas, kurias norime aplankyti ateityje.“
Projektas gyvuoja jau ne vienerius metus ir Muradas teigė, kad neketina sustoti. „Šis projektas atskleidžia mūsų aistrą, todėl jis nebuvo pradėtas norint sukurti kažką naujo ir kūrybingo. Mes ketiname ir toliau tęsti tradiciją ir fotografuotis dėl savęs ir savo gerbėjų“, – portalui Žmonės.lt prisipažino jis.