„Angelai purvinomis sielomis“, padovanojęs ne tik vieną įsimintiniausių eilučių filme („Grąžą pasilik, purvinas gyvuly“), bet ir padėjęs Kevinui Makalisteriui bent jau laikinai nubaidyti plėšikus, savotiška tikro filmo „Angelai purvinais veidais“, pasirodžiusio dar 1938 m. lapkričio 26 d., parodija, kuria tikrai nebuvo siekiama iš nieko pasišaipyti.
Taigi, kaip rašo „The Hollywood Reporter“, šiemet „Angelai purvinomis sielomis“ gali švęsti 82-ąsias metines. Ta proga „Vienas namuose“ kinematografas Julio Macatas papasakojo, kaip buvo sukurta ši juosta. Beje, darbas atliktas taip gerai, kad net kai kurios žvaigždės patikėjo filmo apie gangsterius egzistavimu.
„Visą savo vaikystę maniau, kad senovinis filmas, kurį Kevinas žiūri „Vienas namuose“, buvo tikras senas filmas“, – tviteryje rašė Sethas Rogenas.
„Tikrai norėjome pagerbti filmą („Angelai purvinais veidais“), bet jo daug kartų nežiūrėjome, – aiškino J.Macatas. – Norėjome perteikti klasikinio gangsterių filmo jausmą.“
Kino milžinės „Warner Bros.“ kūrinyje „Angelai purvinais veidais“ vaidino legendinės žvaigždės Jamesas Cagney, Patas O’Brienas, Humphrey Bogartas, Ann Sheridan ir George’as Bancroftas. Jis buvo nominuotas net trims „Oskarams“ – geriausio aktoriaus, režisieriaus ir dar vienoje, tada vadintoje geriausios istorijos kategorijose.
„Labai padėjo, kad buvome Čikagoje ir turėjome tuos teatro aktorius“, – apie filmo iš praeities atkūrimą pasakojo kinematografas.
Grėsmingojo Johnny vaidmuo atiteko jau mirusiam (1999 m.) aktoriui Ralphui Foody, kurio maniakišką juoką pavyko užgožti tik automatiniam ginklui, jo vadintam Tommy, o atvykėlį, tapusį pastarojo taikiniu, įkūnijo Michaelas Guido.
„Galėjau atspėti, kad (Foody) dirbo teatre, nes jis buvo ryškesnis nei gyvenimas“, – apie aktorių atsiliepė J.Macatas, kuriam „Vienas namuose“ tapo pirmuoju pilnametražiu filmu jo karjeroje, o „Angelai purvinomis sielomis“ buvo nufilmuotas paskutinę dieną prieš pasiruošimą filmo montavimui.
Netikrą filmą įamžinti 4-to dešimtmečio stiliumi buvo J.Macato idėja, tad ir visa atsakomybė už jį atiteko jam.
„Angelai purvinomis sielomis“ nufilmuoti nedidelėje bibliotekoje Linkolno parke, naudojant juodai baltą juostą. Kad joje įamžintas vaizdas būtų ryškus, scena turėjo būti apšviesta stipriomis lempomis. Kinematografas pasakojo, kad jų už kamerų buvo tris ar keturis kartus daugiau nei įprastai.
Laimei, jos pasitarnavo ne tik kaip apšvietimas. Pasak J.Macato, bibliotekoje tą dieną buvo ypatingai šalta, o pastate nebuvo jokio šildytuvo.
„Galvojau „Ačiū Dievui už karštas lempas“, – sakė jis.
Žinomas kinematografas, kurio gyvenimo aprašyme – daugiau nei 40 filmų, bet „Vienas namuose“ vis dar yra jo mėgstamiausias – prisiminė ir tai, kad nespalvotoje juostoje naudotas automatinis ginklas visai komandai kėlė baimę. Išskyrus, žinoma, R.Foody.
„Tai, kaip jis elgėsi su tuo ginklu, jis naudojosi visa savo jėga, – pasakojo J.Macatas. – Nepamenu, kad jo priekyje turėjau pridėti papildomų šovinių šviesų. Be to, jis kėlė didelį triukšmą, kas buvo tik į naudą, nes tapo baisu. Elgėmės saugiau, bet buvo baisu.“
Kinematografu J.Macatas dirbo ir prie filmo „Vienas namuose 2: pasiklydęs Niujorke“, kuriame taip pat galima pamatyti ir „Angelų purvinomis sielomis“ tęsinį „Angelai dar purvinesnėmis sielomis“.
„Kartą juokaudamas Chrisui (Columbusui – red.past.) pasakiau „Biče, parašyk scenarijų „Angelams purvinomis sielomis“. Noriu nufilmuoti tą filmą“, – prisiminė jis, filmo taip ir nesukūręs, bet tai padaryti dar nevėlu.
TAIP PAT SKAITYKITE: D.Trumpo filmuotis „Vienas namuose 2“ niekas nekvietė, bet atsidurti jame rado kitą, įžūlų būdą