J.Panahi, kuriam uždrausta vykti į užsienį ir kuris į festivalį neatvyko, savo filme pasirodo kaip Teherano taksi vairuotojas, besikeičiantis istorijomis su sostinės gyventojais.
Prietaisų skyde įmontuota kamera sudarė jam sąlygas filmuoti slapta, išvengiant – iš pradžių – smalsios islamo valstybės valdžios akies.
Vertinimo komisijos pirmininkas, Holivudo režisierius Darrenas Aronofsky, sakė, kad J.Panahi įveikė suvaržymus, kurie galėjo „pakenkti menininko sielai“.
„Vietoje to, kad leistų savo dvasiai būti sugniuždytai ir pasiduoti, vietoje to, kad leistų sau pritvinkti pykčio ir nusivylimo, Jafaras Panahi sukūrė meilės laišką kinui, – sakė D.Aronofsky. – Jo filmas pilnas meilės savo menui, savo bendruomenei, savo šaliai ir savo auditorijai“.
Iraniečių režisieriui scenoje atstovavo jo jauna dukterėčia Hana Saeidi (Hana Saidi), kuri taip pat pasirodo filme ir kuri apdovanojimą atsiėmė verkdama.
„Negaliu nieko pasakyti, pernelyg jaudinuosi“, – prisipažino ji.
„Sidabro lokiai“ už vaidybą atiteko Charlotte Rampling ir Tomui Courtenay, už jų darbą britų dramoje „45 metai“ (45 Years).
Ch.Rampling pažymėjo, kad jos tėvas Godfrey pelnė aukso medalį per 1936 metų olimpiadą Berlyne ir kad ji seniai svajojo perimti „iš jo estafetės lazdelę“.
„Na, galvoju, kad šis „Lokys“ tai padarė“, – šypsodamasi sakė ji.
T.Courtenay vėliau reporteriams sakė, kad jam patiko filmuotis juostoje su vyresnės kartos atstovais.
„Yra daug daugiau senų aktorių nei būdavo. Visi mes gyvename ilgiau, – sakė jis. – Turi būti filmų, kurie tai atspindi“.
Šioje lėtoje Andrew Haigh dramoje pasakojama apie porą jos 45-ųjų vestuvių metinių išvakarėse, kai santuoka ima griūti vyrui sužinojus, kad Šveicarijos Alpėse buvo rasti į ledą įšalę jo seniai mirusios pirmosios meilės palaikai.
Čilės režisieriaus Pablo Larraino drama „The Club“ apie kunigus pedofilus, kuriems Katalikų Bažnyčia suteikia priebėgą nuo teisingumo, gavo antrąjį pagal svarbą „berlinalės“ apdovanojimą – žiuri prizą.