Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Iškilūs Britanijos atlikėjai kritikuoja „Brexito“ poveikį jų sektoriui

Daugiau nei 100 populiariausių Jungtinės Karalystės muzikantų trečiadienį atvirame laiške sukritikavo britų vyriausybės ir Europos Sąjungos „Brexito“ susitarimą, kuris, pasak jų, gėdingai „sužlugdė atlikėjus“.
Eltonas Johnas
Eltonas Johnas / Vida Press nuotr.

Tokios muzikos žvaigždės kaip Eltonas Johnas, roko grupės „The Who“ narys Rogeris Daltry ir dirigentas Simonas Rattle'as laikraštyje „The Times“ rašo, kad vyriausybei nesugebėjus užtikrinti bevizių kelionių muzikantams, „atlikėjai atsidūrė ant prarajos krašto“.

Laišką, kuriame taip pat rašoma apie „žiojinčią kiaurymę muzikantams duotų laisvo judėjimo pažadų vietoje“, pasirašė ir grupės „Pink Floyd“ lyderis Rogeris Watersas, Edas Sheeranas ir „Queen“ gitaristas Brianas May.

Edijs Andersons nuotr./Edo Sheerano koncerto akimirka
Edijs Andersons nuotr./Edo Sheerano koncerto akimirka

Muzikantų laiške sakoma, kad dėl įvestų suvaržymų ir papildomų darbo leidimų reikalavimo Europoje koncertuojantiems britų atlikėjams „daugelio gastrolių bus nebeįmanoma surengti, ypač jauniems kylantiems muzikantams, kuriems jau dabar sunku sudurti galą su galu dėl COVIDo draudimų koncertuoti gyvai“.

Muzikantai ir kitų kūrybos sektorių atstovai piktinasi nauja kelionių į Europos Sąjungą tvarka, 2020 metų gruodį pasibaigus pereinamajam „Brexito“ laikotarpiui ir Jungtinei Karalystei visiškai pasitraukus iš ES.

Interneto peticija, raginanti kultūros darbuotojams užtikrinti bevizes keliones ir leidimą dirbti ES, jau surinko daugiau nei 263 tūkst. parašų.

Londono vyriausybė dėl tokios padėties kaltina Briuselį. Pasak jos, ES nepasiūlė 90 dienų trukmės bevizių kelionių muzikantams.

„Scanpix“ nuotr./ Emmanuelis Macronas ir Eltonas Johnas
„Scanpix“ nuotr./ Emmanuelis Macronas ir Eltonas Johnas

ES vyriausiasis derybininkas dėl „Brexito“ paneigė, kad Briuselis prieštaravo laisvam muzikantų judėjimui, ir pareiškė, kad jokių „ambicingų pasiūlymų“ dėl mobilumo nebuvo pateikta.

Antradienį kultūros ministrė Caroline Dinenage sakė, kad „durys yra atviros“, jeigu Briuselis norėtų „apsvarstyti JK labai protingus pasiūlymus“ dėl vizų tvarkos muzikantams.

Vis dėlto jis paaiškino, kad ES siūlytas susitarimas „nebūtų suderinamas su vyriausybės pabrėžiamu įsipareigojimu susigrąžinti mūsų sienų kontrolę“.

Muzikantų atvirame laiške sakoma, kad 100 vyriausybei reikia „daryti, ką ji sakė darysianti“ ir derėtis dėl abipusės sutarties, numatančios galimybę keliauti be papildomų dokumentų.

Britanija yra viena labiausiai nuo COVID-19 pandemijos nukentėjusių šalių – koronavirusas joje nusinešė daugiau kaip 90 tūkst. žmonių gyvybių. Be to, muzikos sektoriui, vertinamam 5,8 mlrd. svarų (6,4 mln. eurų), pandemijos smūgis buvo itin skaudus.

Britų muzikos festivalių organizatoriai sakė, kad koronavirusas nuniokojo jų sektorių, ir perspėjo, kad kasmetiniai vasaros renginiai gali išnykti, jeigu nebus sulaukta didesnės paramos iš vyriausybės ir aiškios žinios, kada vėl galės vykti renginiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?