Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Japonijos ambasadorė Lietuvoje Kazuko Shiraishi: „Tikiuosi, kad vilniečiai Japoniškame sode geriau supras mūsų kultūrą“

Saulėtą ketvirtadienio popietę netoli Vilniaus, Kairėnuose, įsikūrusiame Vilniaus universiteto (VU) botanikos sode Japonijos nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Kazuko Shiraishi, VU rektorius Benediktas Juodka ir botanikos sodo direktorius Audrius Skridaila atidarė Japonišką sodą.
Kazuko Shiraishi
Japonijos ambasadorė Lietuvoje Kazuko Shiraishi / Viganto Ovadnevo nuotr.

Gamtos apsuptyje įsikūrusi ramybės oazė vilniečius ir sostinės svečius apsilankyti kvies jau nuo šeštadienio, o penktadienį sodas savo vartus atvėrė kviestiniams svečiams.

„Man, kaip Japonijos ambasadorei Lietuvoje, yra labai malonu dalyvauti šioje atidarymo ceremonijoje ir kartu su jumis pažymėti šį svarbų įvykį. VU botanikos sodas įdėjo daug vargo ir pastangų, kad pasodintų Japonišką sodą. Dėkoju visiems, susijusiems su šiuo projektu, – atidarymo ceremonijoje sakė K.Shiraishi. – Aš manau, kad šis sodas yra ne tik poilsio bei atsipalaidavimo vieta, bet ir Japonijos kultūros įkūnijimas. Aš tikiuosi, kad vilniečiai sode geriau supras japonišką kultūrą.“

VU rektorius B.Juodka džiaugėsi, kad pradėtas Japoniško sodo projektas pagaliau užbaigtas. „Šiandien susirinkome į mano labai mėgstamą vietą – Botanikos sodą. Darbas, kurį šiandien vainikuojame, prasidėjo beveik prieš 10 metų. Daug kam turbūt kilo klausimas, ką čia tiek metų reikėjo daryti. Būtumėte pamatę, kas čia buvo prieš 10 metų. Skirtumas – didžiulis“, – kalbėjo akademikas.

VU botanikos sode įkurtas Japoniškas sodas užima 0,5 ha plotą, o sukurtas jis vadovaujantis vadinamojo Edo periodo – japoniško pasivaikščiojimų sodo kūrimo principais ir pavyzdžiais. 2003 metais du sodų kūrėjai iš Japonijos Hajime Watanabe ir Hiroshi Tsunoda apsilankė VU botanikos sode ir apžiūrėjo būsimo sodo vietą bei parengė ir padovanojo konceptinį jo planą.

Pirmiausia buvo atgabenta 500 tonų lauko riedulių. 2009 metais įrengtas upelis su kriokliu ir tvenkinys su vadinamąja „vėžlio“ sala, apžvalginiai takai. Tačiau tikrasis sodo vaizdas pasimatys tik po dešimties metų, kuomet užaugs visi augalai. 

Viganto Ovadnevo nuotr./Japoniako sodo atidarymas
Viganto Ovadnevo nuotr./Japoniško sodo atidarymas

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?