Japonijos princesė atsisakiusi išmokos ištekės ir išvyks į Ameriką

Tikrai meilei visuomet reikėdavo patirti išmėginimų, bet po viešos kontroversijos ir vedybų atidėliojimo Japonijos princesė Mako, kaip pranešama, pagaliau ištekės ir išvyks į Ameriką.
Japonijos princesė Mako
Japonijos princesė Mako / Vida Press nuotr.
Temos: 2 Japonija Vestuvės

Japonijos sosto įpėdinio dukra ir imperatoriaus Naruhito dukterėčia ne vienerius metus susidurdavo su kliūtimis jos planams ištekėti už mylimojo Kei Komuro.

Dabar pora nusprendė susituokti be tam tikrų tradicinių ceremonijų ir atsisakyti išmokos, paprastai skiriamos imperatoriškosios šeimos moterims, pasitraukiančioms iš jos per vedybas.

Pagal Japonijos sosto paveldėjimo taisykles 29 metų Mako ištekėjusi už kilmingųjų luomui nepriklausančio žmogaus neteks savo titulo.

Tačiau K.Komuro vis tiek sulaukė daug dėmesio dėl įtarimų, kad jo motina pasiskolino pinigų iš vieno buvusio sužadėtinio ir jų negrąžino.

Apie šiuos įtarimus pranešus bulvarinei spaudai, šalyje, kur imperatoriškajai šeimai taikomi aukščiausi standartai, kilo didelis triukšmas dėl jaunosios poros.

Pora atidėjo vestuves, o K.Komuro išvyko į JAV studijuoti teisės mokykloje. Daug kas šį žingsnį įvertino kaip bandymą nuslopinti neigiamą dėmesį.

Sosto įpėdinis Akishino pernai sakė pritariantis dukters santuokai, bet pridūrė, kad jai reikia pelnyti „visuomenės supratimą“.

Vis dėlto atrodo, kad ji nusprendė apeiti problemą vedybomis be įprastų apeiginių ceremonijų, lydinčių imperatoriškosios šeimos narių jungtuves, ir atsisakydama nemažos išmokos, skiriamos už nekilmingųjų ištekančioms imperatoriškosios šeimos moterims.

Išmokos dydis nėra žinomas, bet pranešama, kad tai gali būti 137 mln. jenų (maždaug 1,05 mln. eurų) ar dar daugiau.

Taip pat kalbama, kad princesė ketina po vestuvių išvykti į Jungtines Valstijas. Dėl to ji ir K.Komuro neišvengiamai lyginami su kita prieštaringai vertinama karališkąja pora – britų princu Harry ir Megan Markle.

Mako yra 14-mečio princo Hisahito sesuo. Hisahito šiuo metu yra vienintelis galimas sosto paveldėtojas po savo tėvo, nes Japonijos Chrizantemų sostą gali paveldėti tik šeimos vyrai, neskaitant už nekilmingų asmenų ištekėjusių šeimos moterų vaikų.

Oficialiai princesės Mako planai nebuvo patvirtinti, bet pranešimai apie juos buvo svarbiausi naujienų suvestinėse ir smarkiai sujudino socialinių tinklų vartotojų bendruomenę.

Internete reiškiamos skirtingos nuomonės. Kai kas tvirtina, kad rengti šią santuoką „vis dar per anksti“.

„Manau, kad yra labai mažai japonų, galinčių nuoširdžiai džiaugtis šia santuoka. Labai nerimauju dėl princesės Mako“, – rašė vienas „Twitter“ vartotojas iš Japonijos.

Tačiau kiti sveikino poros ryžtą. „Mainichi Shimbun“ rašė, kad jų „stipri valia davė vaisių“.

„Šį sprendimą priėmė princesė Mako, tvirtai stodama už savo gyvenimą“, – pridūrė „Twitter“ vartotojas „Wonderful“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis