Japonijos princesė kitą mėnesį ištekės už nekilmingojo

Japonijos princesė Mako ir jos sužadėtinis kitą savaitę duos santuokos įžadus, tačiau tradicinės vestuvių ceremonijos nėra numatytos.
Japonijos princesė Mako
Japonijos princesė Mako / Vida Press nuotr.
Temos: 2 Japonija Vestuvės

Visuomenė ne visai palaiko jų santuoką dėl finansinio ginčo, susijusio su būsima princesės anyta, penktadienį paskelbė rūmai.

Ginčas, susijęs su Mako sužadėtinio Kei Komuro motina sukėlė nepatogumų imperatoriškajai šeimai. Dėl viešos kontroversijos jų santuoka buvo atidėta daugiau nei trejiems metams.

29 metų K.Komuro praėjusią savaitę sugrįžo į Japoniją iš Niujorko, kur siekia teisininko išsilavinimo. Jo į uodegą surišti plaukai buvo priimti kaip drąsus pareiškimas asmens, vedančio princesę iš tradicijų saistomos šeimos, ir dar labiau pakurstė kritiką.

Pora santuoką registruos spalio 26 dieną ir drauge surengs spaudos konferenciją, pranešė Imperatoriškųjų rūmų agentūra. Vėliau šiais metais jaunavedžiai turėtų pradėti bendrą gyvenimą Niujorke.

Vestuvių pokylio ir kitų vestuvinių ritualų nebus „nes daug žmonių jų santuoka nesidžiaugia“, nurodė agentūra.

Princesė Mako taip pat atsisakė 150 mln. jenų (1,16 eurų) išmokos, kuri jai priklauso paliekant imperatoriškąją šeimą, pranešė rūmų pareigūnai. Mako bus pirmoji imperatoriškosios šeimos narė po Antrojo pasaulinio karo, negavusi išmokos, skiriamos už nekilmingųjų ištekančioms šios šeimos moterims.

Pasak imperatoriškųjų rūmų tarnybos, neseniai princesei buvo diagnozuotas psichinis negalavimas, kurį rūmų gydytojai apibūdino kaip tam tikrą trauminio streso formą.

Mako, kuriai trys dienos iki vestuvių sukaks 30 metų, yra imperatoriaus Naruhito dukterėčia. Ji ir K.Komuro studijavo tame pačiame Tarptautiniame krikščioniškajame universitete Tokijuje, kai 2017 metų rugsėjį pranešė apie savo planus po metų susituokti. Tačiau po dviejų mėnesių kilus finansiniam ginčui vestuvės buvo atidėtos.

Ginčas susijęs su pinigais, kuriuos K.Komuro motina gavo iš buvusio savo sužadėtinio ir skyrė sūnaus išsilavinimui Japonijoje. Nesutariama, ar ši suma buvo paskola, ar dovana.

K.Komuras 2018 metais išvyko į Niujorką studijuoti teisės, ir tai bus jo pirmas sugrįžimas į tėvynę nuo to laiko.

Imperatoriškųjų rūmų įstatymai paveldėjimo teisę numato tik vyrams. Už nekilmingo asmens tekančios imperatoriškosios šeimos moterys privalo atsisakyti titulų. Dėl tokios praktikos imperatoriškoji šeima labai sumažėjo ir jaučia sosto paveldėtojų vyrų trūkumą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis