„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Japonijos zoologijos sodas iš pagarbos britų princesei svarsto pakeisti beždžionėlės Šarlotės vardą

Vienas Japonijos zoologijos sodas ketvirtadienį pareiškė galbūt parinksiantis kitokį vardą neseniai atvestai beždžionėlei, kurią per viešą balsavimą buvo pasiūlyta pavadinti Šarlote, bet vėliau gauta skundų, kad toks žingsnis būtų nepagarbos naujausiai Didžiosios Britanijos princesei ženklas.
Kembridžo hercogienės Catherine ir princo Williamo dukra
Kembridžo hercogienės Catherine ir princo Williamo dukra / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Takasakio kalno laukinių beždžionių parkas trečiadienį paskelbė, kad Šarlotės vardas buvo populiariausias per tradicinį balsavimą, renkant vardą pirmajam šiais metais atvestam makakos jaunikliui.

Gauname skambučių ir elektroninių laiškų iš žmonių, kurie skundžiasi, kad tai nemandagu Britanijos žmonių atžvilgiu

„Vardas buvo viešai renkamas, o Šarlotė netikėtai tapo populiariausiu pasirinkimu – už jį balsavo 59 iš 853 – po to, kai buvo paskelbtas Britanijos naujagimės princesės vardas“, – vienas zoologijos sodo pareigūnas sakė naujienų agentūrai AFP.

„Iki princesės vardo paskelbimo pirmadienio vakarą už Šarlotės vardą niekas nebalsavo“, – pridūrė jis.

Princo Williamo ir jo žmonos Kate dukra princesė Charlotte Elizabeth Diana gimė praeitą šeštadienį Londone. Ji tapo jaunesne sesute princui George'ui, kuris kada nors gali paveldėti Britanijos sostą.

„Po to, kai paskelbėme beždžionėlės vardą, gauname skambučių ir elektroninių laiškų iš žmonių, kurie daugiausia skundžiasi, kad tai nemandagu Britanijos žmonių atžvilgiu“ – duoti beždžionei tokį patį vardą kaip karališkosios šeimos narės, aiškino zoologijos sodo pareigūnas.

„Šį rytą vienas televizijos pranešėjas sakė manantis, kad viskas gerai, bet dauguma balsų pasisako prieš šį sumanymą“, – pridūrė jis.

Naujienų agentūra „Kyodo News“ nurodė, kad nepatenkintieji klausė, kaip Japonijos žmonės reaguotų, jeigu koks nors Britanijos zoologijos sodas duotų savo augintiniui Japonijos imperatoriškosios šeimos, kuri šalyje yra labai gerbiama, nario vardą.

„Scanpix“/AP nuotr./Kembridžo hercogienė Catherine ir princas Williamas su dukra
„Scanpix“/AP nuotr./Kembridžo hercogienė Catherine ir princas Williamas su dukra

Pietvakariniame Oitos mieste Kiūšiū saloje įsikūręs zoologijos sodas šiuo metu svarsto, kaip pasielgti, sakė jo pareigūnas, pridūręs, kad diskutuojama dėl galimybės pakeisti beždžionėlei pasiūlytą vardą.

Princesės Charlotte gimimas sužadino patriotiškų nuotaikų pliūpsnį Britanijoje, kur žiniasklaida ir visuomenė gyrė jai suteiktus vardus, laikydami juos pagarbos ženklu mažylės seneliui princui Charlesui, prosenelei karalienei Elizabeth II ir Williamo velionei motinai princesei Dianai.

„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr./Kembridžo hercogienės Catherine ir princo Williamo dukra
„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr./Kembridžo hercogienės Catherine ir princo Williamo dukra

Britanijos karališkoji šeima yra labai populiari Japonijoje, kur ypač žavimasi jos narių gebėjimu laisvai bendrauti su visuomene – kitaip negu Japonijos imperatoriškoje šeimoje, liekančioje ištikimai santūrumo tradicijai.

Neseniai įvykęs princo Williamo vizitas Japonijoje buvo nušviečiamas iki smulkiausių detalių vietos žiniasklaidos, o šalies žmonės žavėjosi nuotraukomis, kuriose Kembridžo kunigaikštis pozavo apsirengęs kaip samurajus didikas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs