Jis bendradarbiavo su tokiais atlikėjais kaip Michaelas Jacksonas ir Frankas Sinatra.
Q.Joneso mirtį patvirtino jo publicistas Arnoldas Robinsonas. Mirties priežastis kol kas neskelbiama.
„Šį vakarą (...) skaudančia širdimi turime pasidalyti žinia apie mūsų tėvo ir brolio Quincy Joneso mirtį, – sakoma jo šeimos pareiškime. – Nors tai neįtikėtina netektis mūsų šeimai, mes džiaugiamės puikiu jo gyvenimu ir žinome, kad kito tokio kaip jis niekada nebebus.“
Per daugiau nei septynis dešimtmečius trukusią karjerą Q.Jonesas sekė nuolat kintantį populiariosios muzikos pulsą: nuo F.Sinatros iki M.Jacksono, nuo džiazo iki hiphopo.
1933 metais Čikagoje gimęs Q.Jonesas tapo vienu pirmųjų juodaodžių, pasiekusių pačias šou verslo aukštumas.
Jis dar paauglystėje vietos laisvalaikio centre atrado talentą groti pianinu ir susibičiuliavo su kompozitoriumi ir dainininku Ray Charlesu.
Q.Jonesas trumpai studijavo Berklio muzikos koledže Masačusetse, paskui prisijungė prie džiazo muzikanto Lionelio Hamptono ir galiausiai persikėlė į Niujorką, kur atkreipė į save dėmesį kaip aranžuotojas tokioms žvaigždėms kaip Duke'as Ellingtonas, Dinah Washington, Countas Basie ir, žinoma, R.Charlesas.
Vėliau Q.Jonesas įsitvirtino Holivude, kur kūrė muziką filmams ir serialams.
Q.Jonesas yra vienas iš labiausiai apdovanotų pramogų pasaulio atstovų, pelnęs kone visus svarbiausius apdovanojimus, įskaitant 28 „Grammy“.
1967 metais Q.Jonesas tapo pirmuoju juodaodžiu kompozitoriumi, nominuotu „Oskarui“ originalios dainos kategorijoje už filmą „Banning“.
Q.Jonesas taip pat įkūrė leidybinę kompaniją, įkūrė hiphopo žurnalą ir prodiusavo 10-o dešimtmečio televizijos hitą „The Fresh Prince of Bel-Air“ su Willu Smithu.
Be kita ko, jis pats yra parašęs hitų, tokių kaip „Soul Bossa Nova“, ir tuo pat metu nenuilsdamas aranžuodavo kūrinius dešimtims įvairiausių muzikos žvaigždžių.
Tačiau bene geriausiai jis žinomas kaip M.Jacksono albumų „Off the Wall“, „Thriller“ ir „Bad“ prodiuseris.
„Įvardykite ką norite, Quincy yra tai padaręs. Jis sugebėjo pasinaudoti savo genialumu ir paversti jį bet kokiu pasirinktu skambesiu“, – 2001 metais PBS sakė džiazo pianistas Herbie Hancockas.
„Jis yra bebaimis. Jei norite, kad Quincy ką nors padarytų, pasakykite jam, kad jis negali to padaryti. Ir, žinoma, jis tai padarys“, – kalbėjo jis.