„Mano vienas geriausių draugų, kuriam irgi perdaviau iššūkį, krepšininkas Eddie Johnsonas vakar man pasakė: „Svarbiausia, kad mes palaikytumėme vienas kitą. Tavo meilė to mane ir išmokė“, – rašė mergina.
Simona prisipažino, kad nežinia, ar ryžtųsi tokiam iššūkiui, jei gyventų ten, kur šalta. „Nežinau, ar drįsčiau tai padaryti ne Kalifornijoje, bet būnant čia, tai yra tikrai geras atsivėsinimas! Kartočiau dar ne kartą“, – rašė S.Milinytė.
Atlikėja iššūkį metė Felicity Huffman, Willui Poulteriui, Stephenui Glickmanui ir Eddie Johnsonui. O pinigų paaukojo labdaros fondui.
Lietuvoje ledinio vandens kibiro iššūkis taip pat plinta kaip virusas, tik ne visi jo dalyviai prisimena tikrąjį akcijos tikslą ir apsiliejimą vandeniu paverčia tiesiog pramoga.
„Ice Bucket Challenge“ idėja ir taisyklės:
Šis iššūkis padeda rinkti lėšas organizacijai, ieškančiai vaisto nuo šoninės amiotrofinės sklerozės. Tai progresuojanti dalies nervų sistemos, atsakingos už valingus judesius, liga – ilgainiui šoninė amiotrofinė sklerozė sutrikdo gebėjimą kontroliuoti raumenis, kurie užtikrina judėjimą, kalbėjimą, valgymą, kvėpavimą.
Per 24 valandas, kai tau yra metamas šis iššūkis, privalai nusifilmuoti ir paviešinti, kaip tau ant galvos yra pilamas ledinis vanduo arba ledukų pilnas kibiras. Tada iššūkį įvykdęs žmogus meta iššūkį kitiems trims žmonėms.
Tiesa, šios akcijos taisyklės nėra visiškai aiškios ir nėra bendro sutarimo, kada ir kiek pinigų aukoti. Štai pirmuoju variantu iššūkį priėmęs žmogus organizacijai paaukoja 10 JAV dolerių, o iššūkio neįvykdęs aukoja 100 JAV dolerių. O kitu atveju 100 JAV dolerių aukoja tik tas, kuris atsisako iššūkio, o jį įvykdęs žmogus neaukoja nieko – šis variantas sulaukė kritikos, mat tokiu atveju ledinės maudynės tampa ne kilniu poelgiu, o išsisukimu nuo aukos. Vis tik garsenybės, norėdamos išvengti kritikos, noriai priima tiek iššūkį, tiek aukoja pinigus, o kai kurios – net ir gerokai daugiau nei 100 JAV dolerių.