Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Kanų festivalį atidarė Woody Alleno meilės prisipažinimas Paryžiui

Kanų tarptautinis kino festivalis trečiadienį prasidėjo JAV didžiojo ekrano grando Woody Alleno romantine komedija „Vidurnaktis Paryžiuje“ su Prancūzijos pirmąja ponia Carla Bruni, kuri jau po pirmųjų peržiūrų sulaukė palankių kritikų vertinimų.
Uma Thurman
Uma Thurman / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Dar didesnį susidomėjimą filmu sukėlė pati C.Bruni, paskelbusi nedalyvausianti filmo peržiūroje dėl „asmeninių priežasčių“. Šis žingsnis suteikė naujo peno Prancūzijos žiniasklaidai, įtariančiai, kad prezidento Nicolas Sarkozy žmona tikriausiai laukiasi.

Pagrindinį vaidmenį filme „Vidurnaktis Paryžiuje“ atlieka Owenas Wilsonas, įkūnijantis Prancūzijos sostinėje atostogas su vaidinga miestą įsimylėjusia sužadėtine (Rachel McAdams) leidžiantį populiarų scenaristą Gilą.

Gilas mėgina rašyti savo pirmąjį romaną, kai pritrūkęs kūrybinių minčių vidurnaktį išeina pasivaikščioti į miestą, išgirsta skambant varpus ir... išvysta senovinį „Peugeot“, kuriuo jo pasiimti atvažiuoja Ernestas Hemingway ir Francis Scottas Fitzgeraldas.

Tolesni nakties įvykiai nubloškia Gilą į Gertrudos Stein, kurią suvaidino Kathy Bates, saloną, kur jis susiduria su Picasso, jo paslaptinga mylimąja Adriana (aktorė Marion Cotillard), o vėliau ir Salvadoru Dali (aktorius Adrienas Brody).

Tuo tarpu jo sužadėtinė linksminasi su nepakenčiamu visažiniu, kurį suvaidino Michaelas Sheenas, gerai žinomas iš Tony Blairo vaidmens filme „Karalienė“.

Paskutiniais metais kūrybinį įkvėpimą Europoje atrandantis ir paskutines savo juostas „Lemiamą tašką“ bei „Viki, Krisitina, Barselona“ čia susukęs 75-erių W.Allenas sako, jog norėjęs pakeisti kine vyraujančią idealizuoto Paryžiaus viziją.

„Su Paryžiumi susipažinau, kaip ir kiti amerikiečiai – per filmus“, – pristatydamas savo 12 juostą Kanų festivalyje sakė jis žurnalistams.

„Paryžiaus buvau nematęs kol neužaugau, iki 1965 metų. Kai atvažiavau į Paryžių, tai buvo Paryžius, kurį pažinau tik iš amerikiečių filmų. Tai tas pats Niujorkas, kurį aš rodau pasaulio žiūrovams tokiose savo juostose kaip „Manhatanas“, – sakė W.Allenas. – Tokio Manhatano aš realybėje nematau, tačiau tokį jį atpažįstu filmuose. Taip pat buvo ir Paryžiuje“.

Tuo tarpu, aktorius O.Wilsonas papasakojo jau anksčiau girdėjęs apie daug laisvės aktoriams suteikiančio W.Alleno režisavimo būdą.

„Woody su manimi dirbo taip, kad suteikė daug laisvės ir leido daryti įvairius dalykus“, – sakė jis.

„Kai pirmą kartą susitikau su Woody Paryžiuje, kai jis paklausė, kaip pavyko mano skrydis, o aš atsakiau „gerai“, tada jis pareiškė: „Puiku, bet ateityje nesitikėk, kad šį žodį išgirsi iš manęs“.

Režisierius taip pat sakė, kad filme debiutuojančiai italų kilmės dainininkei C.Bruni užteko atlikėjos patirties suspindėti ir ekrane.

„Ji ne teisininkė ir ne diplomatė, nors yra ištekėjusi už politiko. Ji yra iš pramogų verslo pasaulio. Ji dainininkė, ji groja gitara ir jaučia sceną“, – kalbėjo W.Allenas.

„Taigi, ji atėjo ir labai grakščiai atliko savo vaidmenį“, – pridūrė jis.

„Vidurnaktis Paryžiuje“ trečiadienį oficialiai atidaro 11 dienų truksiantį kino festivalį, tačiau konkursinėje programoje nedalyvauja. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos