Koncertuoti gegužės 6 dieną vyksiančiose karaliaus Karolio III karūnavimo iškilmėse atsisakė ir „Spice Girls“ bei Robbie Williamsas, trečiadienį pranešė „Rolling Stone“.
Dauguma muzikantų atsisakė paaiškinti, kodėl nesutinka pasirodyti svarbioje ceremonijoje, tačiau sero Eltono Johno atstovas žurnalui tikino, kad legendinis dainininkas kvietimo atsisakė dėl pernelyg didelio užimtumo.
Kitų atlikėjų atstovai savo motyvų „Page Six“ dar nepakomentavo.
Ekspertai mano, kad Karolio III karūnavime niekas nenori koncertuoti dėl to, nes gali būti siejami su skandalų krečiama monarchija.
„Karališkoji šeima pastaruoju metu patyrė nemažai viešųjų ryšių katastrofų, todėl visi, kurie koncertuos šiame šou, turės apsvarstyti, ar pasirodymas tarp gerbėjų nesukels atgarsio“, – straipsnyje „Rolling Stone“ sakė „Little Mix“, Niallo Horano ir Louiso Tomlinsono atstovas Simonas Jonesas.
Tuo tarpu kiti atlikėjai įsitikinę, kad Jungtinės Karalystės monarcho palaikymas šiuo metu nebūtų naudingas jų karjerai.
„Jiems dabar labai svarbu pasakoti savo istorijas, – apie Adele ir H.Stylesą sakė vienos iš pirmaujančių britų muzikos ryšių su visuomene bendrovės vadovė Meg, kuri prašė neskelbti jos vardo ir pavardės. – Šios simbolinės asociacijos turi didelį svorį ir tiesiogine to žodžio prasme yra išryškinamos istorijos vadovėliuose.“
Meg pridūrė: „Karalienė Elžbieta II kai kuriems žmonėms buvo pasakiška. Karolis III neturi tokio palikimo, į kurį kas nors norėtų lygiuotis. Tai bus transliuojama per televiziją, todėl daugybė žmonių išgirs jų dainas, bet kalbant apie ilgalaikę ryšių su visuomene strategiją, nežinau, ar pasirodymas teigiamai prisidėtų prie atlikėjo įvaizdžio, nebent jis būtų tvirtai pasisakęs už monarchiją.“
Žmonės.lt primena, kad 74 metų Karolis III bus oficialiai karūnuotas Londono Vestminsterio abatijoje, vadovaujantis sena, daugiau nei 900 metų skaičiuojančia tradicija.
Taip pat bus karūnuota karaliaus 75 metų sutuoktinė, karalienė konsortė Camilla, patvirtino rūmai.
„Karūnavimas atspindės monarcho vaidmenį dabartyje ir žvelgs į ateitį, o kartu bus paženklintas senomis tradicijomis bei iškilmingumu“, – sakoma trumpame karališkųjų pareigūnų pareiškime.
Britanijos monarchų karūnavimas yra ne tik iškilminga religinė apeiga, bet ir proga švęsti.
Ceremonijos metu Karolis III bus „pateptas, palaimintas ir pašventintas“ Kenterberio arkivyskupo – šį rangą, aukščiausią Anglijos bažnyčioje, turintys dvasininkai monarchus karūnuoja nuo 1066 metų.
Šiuo metu šį postą užimantis Justinas Welby yra jau 105-asis Kenterberio arkivyskupas.
Karūnavimas tradiciškai vyksta praėjus keliems mėnesiams nuo naujojo valdovo įžengimo į sostą – po nacionalinio ir karališkojo gedulo laikotarpio bei intensyvaus pasiruošimo.
Rugsėjo 8 dieną mirus karalienei, Karolis III iškart pelnė karaliaus statusą. Jis taip pat perėmė 14 Tautų Sandraugos valstybių – įskaitant Australiją, Kanadą ir Naująją Zelandiją – valstybės vadovo pareigas.
Britų karalienė mirė eidama 97-uosius savo Balmoralo dvare Škotijoje. Ji soste išbuvo rekordiškai ilgai – 70 metų.