TAIP PAT SKAITYKITE: Kuo princo Harry ir Meghan Markle vestuvės skirsis nuo princo Williamo ir Kate Middleton?
O tos taisyklės žvelgiant iš šono daug kam gali pasirodyti labai keistos. Štai kelios jų:
Nuotakos puokštė – su mirtomis
Meghan Markle rinkdamasi gėles, puošiančias jos šventę, apgalvojo kiekvieną smulkmeną, ir laikosi žodžio pagerbti savo mylimojo mamos princesės Dianos atminimą. Tad jos vestuvių puokštė bus padaryta iš baltų sodo rožių, kurios simbolizuoja Dianą, vadintą „žmonių princese“.
BBC žiniomis, baltomis rožėmis bus papuošta ir bažnyčia, šios gėlės bus kombinuojamos kartu su rusmenės žiedais ir mėgstamiausiomis Meghan gėlėmis – bijūnais.
Na o „Evening Standard“ praneša, kad nors Meghan Markle puokštėje vyraus baltos rožės, tačiau laikantis karališkųjų tradicijų į puokštės sudėtį įeis ir labai ypatingos mirtos, dar žinomos kaip „meilės žolelė“.
Madą į vestuvinę puokštę įkomponuoti mirtas pradėjo karalienė Victoria, nuo tada visos karališkosios nuotakos turėjo mirtas savo puokštėse. Na o Meghan Markle puokštę papuošiančios mirtos bus dar ir labai ypatingos – jos bus nuskintos iš krūmo, kurį Fulhamo rūmų kieme pasodino pati karalienė Victoria iš karto po savo vestuvių.
Nuotaka savo puokštę paliks ant nežinomo kario kapo
Šią tradiciją pradėjo Karalienė Motina (taip buvo vadinama dabartinės karalienės Elizabeth II motina, kurios vardas taip pat buvo Elizabeth) per savo vestuves su karaliumi George'u VI 1923 metais – tada nuotaka netikėtai paliko savo puokštę ant nežinomo kario kapo norėdama pagerbti savo brolį Fergusą, žuvusį per vieną mūšį Pirmojo pasaulinio karo metu.
2011-aisiais šią tradiciją pratęsė ir Kate Middleton, palikusi savo puokštę ant nežinomo kario kapo Vestminsterio abatijoje – vienoje ypatingiausių abatijos vietų, kurioje vienintelėje draudžiama vaikščioti parapijiečiams.
Jaunikis – su karine uniforma
Pirmasis karinę uniformą per savo vestuves apsivilko karalienės Victorios vyras princas Albertas 1840 metais. Nuo tada visi jaunikiai per karališkąsias vestuves rengiasi vien karinėmis uniformomis – taip darė ir karalienės Elizabeth II vyras princas Philipas, ir sosto įpėdiniai princas Charlesas bei princas Williamas.
Vienintelis karinės uniformos per savo vestuves nevilkėjo jauniausias karalienės sūnus princas Edwardas, bet tik todėl, kad vestuvių dieną jis dar neturėjo jokių karinių laipsnių. O rengtis karinę uniformą tam, kas neturi jokio karinio laipsnio, būtų buvę tiesiog labai nepagarbu.
Na o princą Harry per vestuves išvysime su uniforma – jis 10 metų tarnavo armijoje ir dalyvavo dviejose misijose Afganistane. 2011-aisiais per savo brolio vestuves, kuriose buvo vyriausiuoju pabroliu, princas Harry taip pat vilkėjo karališkosios kavalerijos kapitono uniformą.
Karališkosios šeimos nariai sėdės dešinėje bažnyčios pusėje
Kaip rašoma „Evening Standard“, šios taisyklės privalu laikytis tada, kai būtent jaunikis yra karališko kraujo. Tuo tarpu jei išteka princesė, tada jos šeima sėdi kairėje bažnyčios pusėje.
Toks paprotys kilo dar prieš kelis šimtus metų, kuomet per vestuves būdavo kėsinamasi į nuotaką ir bandoma ją pagrobti. O tam, kad jaunikio dešinė ranka būtų laisva ir jis prireikus lengviau galėtų pasiekti kardą, nuotaka stodavosi jam iš kairės. Lygiai taip pat paskui juos sustodavo ir jaunavedžių artimieji.
Tiesa, nors šios taisyklės paisoma per karališkąsias vestuves, lygiai toks pat modelis galioja ir paprastų žmonių vestuvėse, tik ilgainiui šios tradicijos jau taip griežtai nebesilaikoma.
Vestuvinis žiedas – iš Velso aukso
Tradiciškai karališkieji vestuviniai žiedai yra gaminami iš velsietiško aukso. Ši tradicija siekia 1923 metus ir karaliaus George'o VI bei Elizabeth Bowes Lyon (princo Harry prosenelių) vestuves.
Kaip skelbia „The Telegraph“, karališkoji šeima gavo dovanų aukso grynuolį iš jau nebeveikiančios „Clogau St David“ aukso kasyklos Šiaurės Velse. Iš to aukso buvo pagaminti vestuviniai žiedai kelių karališkosios šeimos kartų moterims: pirmajai karalienei Elizabeth, vadintai tiesiog Karaliene Motina, jos dukrai dabartinei karalienei Elizabeth II, šios seseriai princesei Margaret, Elizabeth II dukrai princesei Anne bei marčiai princesei Dianai.
Antroji princo Charleso žmona Kornvalio hercogienė Camilla taip pat nešioja žiedą su velsietišku auksu, iš jo pagamintas ir Kembridžo hercogienės Catherine vestuvinis žiedas.
Vestuvinis tortas – vaisinis
Nepaisant to, kad Meghan ir Harry išsirinko citrininį tortą, dekoruotą šeivamedžio žiedais, neabejojama, kad jų šventėje bus ir dar vienas tortas – vaisinis.
Per princo Williamo ir Kembridžo hercogienės Catherine vestuves buvo pagamintas įspūdingas aštuonių aukštų vaisinis tortas, dekoruotas net 900 cukrinių gėlių.
Vaisinius tortus per savo vestuves turėjo ir karalienė Victoria, karalienė Elizabeth II, princas Charlesas bei princas Andrew.
Formali jaunavedžių nuotrauka
Paisant karališkų tradicijų, Meghan ir Harry pozuos formaliam vestuvių portretui su karališkąja šeima. Tai bus pirmas kartas, kuomet Meghan išvysime su visais monarchijos atstovais.
Taip pat laukiama ir kito jaunavedžių portreto, kuriame su Meghan ir Harry pozuos jų tėvai: Meghan mama afroamerikietė Doria Ragland ir tėvas Thomas Markle'as bei Harry tėvas princas Charlesas su žmona Kornvalio hercogiene Camlla, Harry pamote.