Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Komikas Russellas Brandas savo tinklaraštyje įvardijo „liūdnų ir gąsdinančių“ Londono riaušių priežastis

Aktorius ir komikas Russellas Brandas šiuo metu gyvena Los Andžele, bet visa širdimi yra gimtinėje, Londone. 36 metų komikas savo išgyvenimus pavadino „Big Brother Isn't Watching You“ („Didysis brolis jūsų nebestebi“) ir apraše kuriamame tinklaraštyje.
Russellas Brandas
Russellas Brandas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Įžangoje Brandas aprašo „liūdnas ir gąsdinančias“ žinias iš gimtinės ir kaltę, kurią jaučia nebūdamas siaubiamame Londone.

„Aš jaučiuosi kaltas, kad ten dabar nesu. Aš didžiuojuosi būdamas anglu, didžiuojuosi, būdamas londonietis (na gerai, Esekso berniukas) labiausiai nuo tada, kai esu išvykęs. Aš natūraliai ėmiau stebėtis, kas paskatino jaunus žmones griauti savo bendruomenes“, – tinklaraštyje svarsto R.Brandas.

Aktorius savo tekste bando suprasti, dėl ko kilo smurto proveržis, sutikdamas, kad tai yra „nepriimtini“ ir „nepateisinami“ veiksmai. Filmo „Arturas“ žvaigždė prisiminė aibę protestų, kurių eiga buvo chaotiška.

„Mane tie protestai žavėjo, nes aš buvau jaunas ir padauža, ir turbūt dėl to, kad viduje jaučiau tuštumą. Tai lėmė krypties trūkumas ir jausmas, kad aš nebuvau supamas kultūros ir kad valdžia rūpinosi ne tų žmonių, kurie ją išrinko, bet tų, su kuriais buvo lovoje, interesais“, – rašė R.Brandas.

Komikas, kuris yra susituokęs su dainininke Katy Perry, įrodinėjo, kad politikai sukūrė „pilietinių teisių neturintį“ jaunimą ir kad politikai rūpinasi ne žmonių poreikiais, o savo karjera.

„Politikai nesirūpina žmonių, kurie negali balsuoti, interesais. Jiems vos rūpi žmonės, kurie gali balsuoti. Jie rūpinasi korporacijomis, kurios juos išrinko.

Tie jauni žmonės neturi bendruomeniškumo jausmo, nes jiems jis nebuvo suteiktas. Jei mes nenorime, kad jauni žmonės suardytų mūsų bendruomenes, tai neleiskime galingiesiems sunaikinti vertybių, kurios mūsų bendruomenes išlaiko kartu“, – rašoma R.Brando tinklaraštyje.

R.Brandas padarė išvadą, kad šios problemos sprendimo būdas yra labiau dvasinis nei politinis. „Būk pokyčiu, kurį nori matyti pasaulyje“, – Indijos tautinio išsivadavimo lyderį Mohandą Gandhi citavo aktorius.

„Jei mes norime gyventi visuomenėje, kurioje žmonės jaustųsi priimti, mes turime juos priimti. Kad jie jaustųsi atstovaujami, mes turime jiems atstovauti, kad jie jaustųsi mylimi ir užjaučiami, mes, bendruomenės nariai, turime juos mylėti ir užjausti“, – pridėjo R.Brandas.

Visą R.Brando pasisakymą originalo kalba elektroniniame tinklaraštyje galite rasti čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos