Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Legendinis bitlas seras Paulas McCartney švenčia 70-metį

Pirmadienį legendinis grupės „Beatles“ vienas iš įkūrėjų seras Paulas McCartney yra viso pasaulio dėmesio centre, mat birželio 18 dieną muzikantas švenčia savo 70-ies metų jubiliejų. Tačiau vyras, niekada pernelyg nesimėgavęs rampų šviesa, šią dieną ketina praleisti su savo penkiais vaikais ir žmona Nancy.
Paulas McCartney
Paulas McCartney / „Scanpix“ nuotr.

Paulas yra vienas iš dviejų vis dar gyvų bitlų ir vienas iš nedaugelio žmonių, kuris gali būti drąsiai vadinamas nacionaliniu Didžiosios Britanijos turtu. Svarbiausias jo indėlis į britų kultūrą buvo daina „Yellow Submarine“, nes darželinukai iki šiol ją deklamuoja kaip eilėraštį, o pensininkai, išgirdę dainą „When I‘m Sixty Four“ (liet. „Kai man 64-eri“), svajoja, kad jiems tiek ir būtų, – rašo Dailymai.co.uk.

O kur dar Didžiosios Britanijos priemiesčių gyvenimas, atgimęs dainose „Penny Lane“ ir „She‘s Leaving Home“, nemirštanti klasika „Yesterday“, kurią oficialiai perdainavo daugiau nei 2,5 tūkst. kitų muzikantų. Visos šios ir kitos dainos nepakluso muzikos mados standartams ir peršoko daugybę kartų. Juk iki šiol populiarias dainas jis parašė būdamas vos 20-ies.

Įspūdinga karjera

Turbūt daugeliui įdomu, kodėl pensinio amžiaus sulaukęs vyras, kurio turtas vertinamas 500 mln. svarų sterlingų (2 mlrd. 124 mln. litų), kuris parašė ar bendradarbiavo parašant apie 80 kitų hitų ir yra grojęs visuose didžiausiuose pasaulio miestuose, vis dar muzikuoja. Muzikos istorijoje jo vardas matomas jau daugiau nei 40 metų.

Tačiau tai galima paaiškinti paprastai. Paulas ne tik yra veiklus, bet ir atlikėjas iš prigimties. Jam negana vien rašyti ir įrašinėti dainas ir tada atostogauti. P.McCartney privalo išeiti į sceną ir akis į akį susidurti su miniomis gerbėjų, taip pat, kaip tai darė būdamas dar jaunas vaikis. Maža to, „Beatles“ narys sukūrė ne vieną filmo garso takelį, išleido eilėraščių knygą ir sukūrė tapybos parodą.

Kaip žvaigždė, Paulas gali būti draugiškas ir diplomatiškas, o kaip kolega ar darbdavys – supratingas ir paslaugus. Tačiau jis gali būti ir kritiškas, pamokslaujantis bei valdingas. Juk muzikantas žino, koks geras yra ir kaip nori, kad viskas būtų padaryta. Bet Paulas niekada nebuvo tingus. Toks P.McCartney buvo nuo pat tos akimirkos, kai su kitais bitlais prieš 50 metų įžengė į įrašų studiją ir įrašė pirmąją dainą „Love Me Do“.   

Ta diena pakeitė ne tik jų, bet ir viso pasaulio muzikos gerbėjų gyvenimus. Dar nesulaukęs 21-erių, Paulas įrašė du didelius hitus „Please Please Me“ ir „From Me To You“. Tai reiškia, kad vos sulaukęs pilnametystės, jis buvo beprotiškai populiarus.

Johnas Lennonas su Paulu susipažino, kai šiam buvo 15 metų. Kartą Johnas pajuokavo, kad jis sugriovė Paulo gyvenimą – jei ne jis, P.McCartney būtų tapęs gydytoju ar mokytoju.  

Pirmasis Paulo solinis darbas atskirai nuo grupės buvo albumas, kuriame muzikantas pats vienas grojo visais instrumentais. Tačiau vieno žmogaus grupė negalėjo koncertuoti, todėl netrukus jis subūrė grupę „Wings“. Aštuntajame dešimtmetyje grupės kūrinys „Mull Of Kintyre“ tapo didžiausiu hitu Anglijoje, tačiau kiti kūriniai tokių aukštumų nepasiekė.

Labiausiai Paului trūko Johno kritikos. Muzikantas niekada nežinojo, kuri jo daina yra gera, kol kas nors kitas jam to nepasakydavo. Kol J.Lennonas buvo gyvas, gerbėjų širdyse ruseno viltis, kad grupė atsikurs, tačiau kai 1980 metais buvo nužudytas Johnas, ši viltis išgaravo.

Meilės paieškos ir trys santuokos

1969 metais muzikantas vedė amerikietę Lindą Eastman, su kuria svajojo sukurti šeimą. Ši nuostabiai sėkminga santuoka pakeitė Paulo gyvenimą. Jis troško kiek įmanoma labiau gyventi normalų šeiminį gyvenimą, savo keturis vaikus siuntė mokytis į valstybines mokyklas, kurios buvo netoli kaimo sodybos, kurią jis nusipirko Sussexo miškuose.

1997 metais tapęs seru Paulas labai tuo didžiavosi, tačiau netrukus jo šeimą ištiko tragedija. Nuo krūties vėžio mirė žmona Linda. Ši liga taip pat pasiglemžė ir Paulo motinos gyvybę, kuomet jam buvo vos 14 metų. Jo šeima dingo, vaikai jau buvo beveik užaugę. Mėnesių mėnesius jis praleido užsidaręs namuose.

2002 metais Paulas vedė buvusį modelį Heather Mills, tačiau tai buvo jam brangiai kainavusi klaida. Vos gimus jų dukrai Beatričei, 2008 metais pora išsiskyrė. Tuomet muzikantas pasinėrė į darbus, turas sekė turą. Tačiau jis kategoriškai atsisakė dainuoti bent vieną dainą, kurią parašė kartu su J.Lennonu.

Praėjusių metų pabaigoje Paulas vedė dabartinę savo žmoną verslininkę Nancy Shevell. Jai jis skyrė paskutinę savo dainą „My Valentine“. Šiuo metu P.McCartney didžiąją laiko dalį praleidžia Niujorke ir Longailende, kur su žmona turi namus.

VIDEO: Paul McCartney's 'My Valentine' Featuring Natalie Portman and Johnny Depp

VIDEO: Paul McCartney Yesterday LIVE - HQ

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos