Prokurorų teigimu, Harrisoną Fordą, kuriam tuomet buvo 71 metai, prispaudė metalinės hidraulinės durys. Šis incidentas įvyko 2014 metų birželį, kai „Pinewood“ studijoje vakarų Londone buvo filmuojama populiariųjų „Žvaigždžių karų“ septintoji dalis.
Tos durys buvo lyg „buka giljotina“, nusileidusi „vos kelių milimetrų atstumu nuo jo veido“, kuri aktorių nubloškė ant žemės ir prispaudė jo juosmenį, teisme sakė prokuroras Andrew Marshallas ir pridūrė, kad tos durys „galėjo užmušti vieną ar du žmones“.
„Disney“ priklausančiai kompanijai „Foodles Production (UK)“ buvo skirta bauda, kai ji pripažino du darbo saugos įstatymų pažeidimus filmavimo aikštelėje, kurioje buvo filmuojama juosta „Žvaigždžių karai: Galia nubunda“. Šiame filme Harrisonas Fordas atliko Hano Solo vaidmenį.
Bylą nagrinėjęs teisėjas Francis Sheridanas sakė, kad prodiuserių kompanija buvo įvertinusi minėtų metalinių durų keliamą pavojų, bet neįspėjo Harrisono Fordo.
„Jei įvertinate riziką, bet to nepaskelbiate, kokia prasmė ją vertinti?“ – klausė teisėjas. – Tai yra pats sunkiausias pažeidimas. Jei jie būtų įtraukę poną Fordą į visas diskusijas, jis bent būtų buvęs įspėtas apie pavojus, kurių reikėtų saugotis.“
Sveikatos ir saugos valdyba, atsakinga už darbo vietos reglamentavimą, nurodė, kad staiga užsidariusios durys trenkė Harrisonui Fordui tokia jėga, kokią gali turėti nedidelis automobilis.
Durys buvo sukurtos taip, kad jas nuotoliniu būdu uždarytų operatorius, atsakingas už specialiuosius efektus, gavęs ženklą iš stebėtojo.
Harrisonui Fordui prireikė operacijos, kad būtų sutvirtinti lūžę kairiosios kojos blauzdikaulis ir šeivikaulis, taip pat plastinės operacijos dėl jo kairiosios rankos „gilios plėštinės žaizdos“.
„Foodles Production (UK)“ advokatas Charlesas Gibsonas pripažino, kad įvyko „nesusikalbėjimas“ tarp kūrėjų komandos ir Harrisono Fordo.
„Tai buvo nekalta sąžiningų profesionalų klaida, – sakė jis teisme Eilsberyje, Londono šiaurės vakaruose. – Išmokome pamokas. Sveikatos ir saugos reikalavimų buvo laikytasi iki pat filmavimo pabaigos.“
Teisėjas Francis Sheridanas sakė, kad sumanymas valdyti duris per atstumą, kai operatorius nemato pro jas einančio aktoriaus, buvo „beprotiškas požiūris“ į sveikatos ir saugos reikalavimus.
„Jei jis būtų paspaudęs ne tą mygtuką, jos ir toliau būtų spaudusios poną Harrisoną Fordą. Tiesiog neįtikėtina, kad tiek daug buvo palikta atsitiktinumui“, – sakė jis.