Šeima drauge su gidu nusileido į vieną didžiulių duobių netoli Siano miesto šiaurinėje Šansi provincijoje, kur stovi tos senovinės karių statulos.
Tuos 8 tūkst. natūralaus dydžio terakotinių statulų paliko Kinijos pirmasis imperatorius Qin Shi Huangas, kuris valdė 3-iajame amžiuje prieš mūsų erą. Ši vieta pritraukia labai daug turistų; pernai čia apsilankė 5 mln. lankytojų.
Ketvirtadienį vakare į Pekiną atvykusios JAV pirmosios ponios vizitas yra sutelktas į „švelnius“ klausimus. M.Obama drauge su Kinijos prezidento žmona Peng Liyuan apsilankė buvusiuose imperatoriškuosiuose rūmuose Pekine, propagavo švietimą ir studijas užsienyje.
M.Obama trumpai pakalbėjo ir politinėmis temomis, kai šeštadienį sakė kalbą Pekino universiteto Stanfordo centre, nors daugiausia skatino amerikiečių studentus studijuoti Kinijoje.
„Kalbant apie laisvą saviraišką, pasirenkamą garbinimą ir atviros prieigos prie informacijos turėjimą – mes tikime, kad tai yra visuotinės teisės, prigimtinės kiekvienam žmogui šioje planetoje“, – sakė ji.
„Mes tikime, kad visi žmonės nusipelno galimybės išnaudoti didžiausią savo potencialą, kaip galėjau padaryti aš Jungtinėse Valstijose“, – pažymėjo M.Obama.
Jos kortežui sekmadienį atvykus į JAV ambasadą Pekine, dalyvauti apvaliojo stalo diskusijoje su kinų pedagogais ir šeimomis, du žmonės lauke pradėjo šaukti.
Policininkai ir vyrai pilkais megztiniais nuskubėjo jų raminti. Neaišku, kodėl tie vyrai šaukė.
Vėliau sekmadienį JAV pirmoji ponia pasivaikščiojo prie Didžiosios kinų sienos, esančios į šiaurę nuo Pekino.
Prekiautojai prie to turistinio objekto, regis, išėmė iš prekybos paprastai ten pardavinėjamus trikotažinius marškinėlius, ant kurių pavaizduotas B.Obama su Mao Zedongo kepure. Viena pardavėja parodė pilną tokių suvenyrų dėžę savo palapinės gale.